Napisz mowę oskarżycielską balladyny
polski; antygona; mowa-obronna; mowa-oskarżycielska; zadanie dodane 16 stycznia 2011 w Język polski przez użytkownika pati199132 (-5,040) [Gimnazjum]Mowa oskarżycielska Balladyny.. Daję jak najwięcej mam punktów.. Adwokat nakreślił relacje łączące trzy kobiety, tj. wdowę, Balladynę, Alinę i stwierdził, że faworyzowanie oraz rozpieszczanie starszej córki znacząco wpłynęło na jej .Mowa oskarżycielska w procesie przeciwko Zenonowi Ziembiewiczowi („Granica" Zofii Nałkowskiej) .. Zebraliśmy się tutaj, by wymierzyć sprawiedliwość córce Edypa - Antygonie.. Napisz mowę oskarżycielską lub obrończą, wykorzystując: apostrofę, pytanie retoryczne, odwołanie się do uczuć słuchaczy, porównanie, epitet, przenośnię.Moim zdaniem „Balladyna" mogłaby nosić także tytuł…, ponieważ… Balladyna - rysnotka.. Zwróć się do słuchaczy i podaj cel swego wystąpienia.Dowody winy przeciwko Balladynie - oskarżenie bohaterki.. Boi się, że jakikolwiek ślad popełnionych czynów może ujrzeć światło dzienne, woli sama być strażnikiem własnych sekretów, nie potrzebna jest jej pomoc, przyjaźń czy miłość.Problematyka etyczna "Balladyny" Wypisz wszystkie ofiary Balladyny i opisz związane z nimi wydarzenia.. Na początku swojej mowy chciałbym dokładnie przedstawić Państwu oskarżonego.Przydatność 75% Mowa oskarżycielska Balladyny.. Wysoki Sądzie!.

Otóż Balladyna...Napisz mowę oskarżycielską Balladyny.

Zapewne większość zgodzi się ze mną, że powinna ona ponieść karę za to, że skrzywdziła w swoim życiu tak dużo ludzi.. Wysoki Sądzie i wszyscy zgromadzeni!. PILNE!. Zapewne większość zgodzi się ze mną, że powinna ona ponieść karę za to, że skrzywdziła w swoim życiu tak dużo ludzi.. Balladyna to również imię głównej bohaterki wspomnianego utworu.W procesach sądowych jest coś z teatru.. Zebraliśmy się tu by udowodnić, czy ta oto kobieta, Balladyna jest winna.. Nawiązania do starożytności.. Zapewne większość zgodzi się ze mną, że powinna ona ponieść karę za to, że skrzywdziła w swoim życiu tak dużo ludzi.Zazdrosna o szczęście Aliny, nie chce aby siostra wygrała, więc zabija ja pod wierzba i zabiera dzban Aliny.Napisz mowę oskarżycielską przeciwko Neronowi według następujących punktów: 1.. .Balladyna zabija kolejno wszystkich świadków zbrodniczej przeszłości: Pustelnika, Kirkora, a na koniec własnego wspólnika - Kostryna.. Spotykamy się dziś, aby podsumować zarzuty przeciw oskarżonemu Rodionowi Raskolnikowi, człowiekowi, który z premedytacją pozbawił życia dwie niewinne osoby.. Wysoki Sądzie i wszyscy zgromadzeni!. Z perspektywy morderczyni: kartka z pamiętnika Balladyny.. poleca 80 % .. Napisz krótką mowę , w której uzasadnisz ułaskawienie złodzieja 2010-02-24 18:28:04Balladyna - tytuł dramatu w pięciu aktach, napisanej przez Juliusza Słowackiego w Genewie w 1834 roku, a wydanej w Paryżu w roku 1839 (w epoce romantyzmu).Wykonana na scenie po raz pierwszy w 1862..

I dam Naj.Napisz mowę oskarżycielską w której przedstawisz zarzuty wobec Balladyny.

Swoją rolę do odegrania ma też pełnomocnik: powinien mówić krótko, ciekawie i nie irytować sędziego.. Na jutro rano potrzebuję bardzo proszę pomóżcie.. Mowa oskarżycielska Balladyny.. "Nie jesteśmy samoistni, jesteśmy tylko funkcją innych ludzi, musimy być .Zadanie: napisz przemówienie poświęcone osobie profesora, które jego były uczen mógłby wygłosić na spotkaniu absolwętów szkoły Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.jak napisać mowę sądową - Grupy dyskusyjne w eGospodarka.pl - dyskusja na Grupach dyskusyjnych w eGospodarka.plNapisz mowę pochwalną dla prometeusza?. Zapewne większość zgodzi się ze mną, że powinna ona ponieść karę za to, że skrzywdziła w swoim życiu tak dużo ludzi.. Otóż Balladyna…Wszsytkie te mowy oskarżycielskie jak i obrończe to mowy stosowane przed sądem.. Wysoki Sądzie i wszyscy zgromadzeni!. lolka213; 30.10.2011 Wysoki sądzie!. Problematyka etyczna „Balladyny" Wypisz wszystkie ofiary Balladyny i opisz związane z nimi wydarzenia.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.. od Karmaaa 17.05.2012Mowa oskarżycielska Balladyny.. Zebraliśmy się tu by udowodnić, czy ta oto kobieta, Balladyna jest winna..

Odwołując się do lektury "Mały Książę" iJak napisać mowę oskarżycielską lub obrończą ?

Wysoki Sądzie i wszyscy zgromadzeni!. Dziewczynę tę strażnik pojmał, gdy trupa grzebała, przyprószywszy zwłoki cienką warstwąMowa oskarżycielska prokuratora Dariusza Korneluka w sprawie nawoływania do zbrodni przez Jacka Międlara Rozprawa, 6 czerwca 2017, godz. 10.30, Sąd Rejonowy Warszawa-Śródmieściezbrodnia rodzi zbrodnie , uzasadnij słuszność tej opinii na podstawie balladyny "Oskar i Pani Róża" Na podstawie lektury Romeo i Julia napisz; Argument do mitu o demeter i korze; Czy miłość, przyjaźń i wolność mają znaczenie w życiu?. przez: Alnilam | 2017.12.10 16:15:5 Mam podobny problem, tylko że chodzę do 6 klasy podstawówki i mam za zadanie napisać mowę obrończą dla Ebenezera Scrooge'a z "Opowieści Wigilijnej" czytaj dalej» (Zobacz 16 odpowiedzi)Po wygłoszeniu mowy oskarżycielskiej przez prokuratora głos zabrał obrońca oskarżonej, który już na samym wstępie podkreślił jej bardzo młody wiek.. Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. 2010-05-06 18:12:43 Wyobraź sobie, że jesteś jednym z członków Rady.. Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu .Napisz przemówienie, mowę oskarżycielską w sprawie Balladyny..

... -Balladyna była działającą bez skrupułów egoistką ...Napisz mowę oskarżycielską Balladyny.

Napisz mowę oskarżycielską lub obrończą, wykorzystując: apostrofę,Mowa oskarżycielska przeciwko Rodionowi Raskolnikowi Wysoki Sądzie, Ławo Przysięgłych, Panie Obrońco, Wszyscy Zebrani!. Mowa oskarżycielska polega na przedstawieniu argumentów oraz przemowy tak aby kogoś oskarżyć, natomiast mowa obrończa to mowa która broni człowieka który zsotał oskarżony o jakiś czyn.Mowa oskarżycielska przeciwko Antygonie.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Pilne daje naj.. Szanowna Ławo Przysięgłych!. Zebraliśmy się tu by udowodnić, czy ta oto kobieta, Balladyna jest winna.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. rozprawka (269) Charakterystyka Balladyny (262) Najnowsze wpisy.. Zebraliśmy się tu by udowodnić, czy ta oto kobieta, Balladyna jest winna.. Oskarżenie Balladyny Mowa oskarżająca Balladynę Wypowiedź w formie oskarżenia Balladyny Napisz akt oskarżenia Balladyny Napisz oskarżenie Balladyny Przemówienie oskarżające Balladyn .Mowa oskarżycielska Balladyny.. Autor poświęcił swój utwór Zygmuntowi Krasińskiemu, „autorowi Irydiona".. Z perspektywy morderczyni: kartka z pamiętnika Balladyny.. Odpowiedzi w temacie (16) NOWY TEMAT- .. Cześć mam takze do napisania mowę obrończą.Mam wcielić się w rolę adwokata i napisać mowę obrończą,oskarżonego o konflikt Rajski.prosze pomóżcie mi mam tylko 1 godz.Napisz mowę obronną (oskarżycielską) , Antygony (Kreona ) .. Oskarżam królową Balladynę o zabójstwo swojej siostry Aliny, Gralona, Grabca oraz Kostryna, a także o wyrzeczenie się własnej matki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt