Napisz jakie czynności wykonasz udzielając pierwszej pomocy osobie z krwotokiem z nosa
Skazy krwotoczne nabyte (np. uszkodzenie wątroby) 4.. Przyczyny krwotoku z nosa to zmiany miejscowe: podrażnienie błony śluzowej nosa (np. .uważaj, aby krew nie dostała Ci się do oka, nosa lub ust; jeśli nie masz możliwości zabezpieczenia się przed kontaktem z krwią, możesz pomóc poszkodowanemu przez wytłumaczenie, co ma zrobić.. W jej następstwie może dojść do niedrożność dróg oddechowych na skutek zablokowania ich językiem, ciałem obcym lub treścią żołądka powodując bezdech, a po kilkudziesięciu sekundach zatrzymanie krążenia.Pierwsza pomoc w przypadku ran kłutych, ciętych i innych.. Krwotok z nosa jest jedną z częstych dolegliwości ludzi w każdym wieku, niejednokrotnie również powodem do wezwania zespołu ratownictwa medycznego (gdy tymczasem w większości sytuacji być nie powinien).. Przede wszystkim należy zapewnić sobie i poszkodowanemu bezpieczeństwo.. Udzielając pierwszej pomocy, nie odchylaj głowy poszkodowanego do tyłu, bo może się on zachłysnąć krwią, spływającą do krtani i .Pierwsza pomoc - krwotok Pierwsza pomoc w przypadku krwotoku z nosa lub klatki piersiowej jest kluczowa dla zdrowia i życia osoby poszkodowanej.. Postępowanie w przypadku krwotoku nosa.. * Czy Ty też obawiasz się kontroli która za łamanie Kodeksu Pracy nałoży karę finansową.W zakres pierwszej pomocy przedmedycznej wchodzą takie czynności jak (istotna kolejność): zabezpieczenie miejsca wypadku sprawdzenie stanu poszkodowanego (podstawowych funkcji życiowych - krążenia, oddechu i świadomości, zlokalizowanie odniesionych urazów) oraz zapewnienie komfortu psychicznego poszkodowanegoPostępowanie z osobą nieprzytomną - Pierwsza pomoc - Utrata przytomności to stan zagrożenia życia..

... ale przed rozpoczęciem udzielania pomocy ...

Sprawdźmy zatem, co pamiętamy, i zobaczmy, co nowego w takich wypadkach oferuje nam medycyna.. Dlatego w pierwszej kolejności jak najszybciej odetnij ofiarę od źródła prądu - wyłącz bezpieczniki, a następnie wyjmij z gniazdka wtyczkę urządzenia elektrycznego, które .Pamiętaj, że jeśli nie umiesz udzielić pierwszej pomocy lub z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie tego zrobić, niezwłocznie zadzwoń po pogotowie medyczne!. Jeśli po 10 min krwawienie nie ustanie, dalej próbuj zatrzymać krwotok w ten sam .Jednak czasami krwawienie z nosa może być objawem poważnych schorzeń, jak nadciśnienie tętnicze czy choroby krwi.. Jeśli do porażenia doszło w pomieszczeniu (np. w domu), należy wyjąć wtyczkę z kontaktu lub odłączyć centralne zasilanie prądu.Przyczyny utraty przytomności mogą być różne, np. udar, zatrzymanie funkcji życiowych, uraz głowy, zadławienie, padaczka i wiele innych.. Porażenie prądem może zdarzyć się zarówno w domu, jak i w miejscu pracy.. Jeżeli trzeba go wynieść z miejsca gdzie uległ wypadkowi, w żadnym wypadku nie wolno unosić go za głowę i biodra lub barki i biodra, lecz należy użyć prowizorycznych noszy, na które należy do delikatnie przesunąć.Przyczyny krwotoku z nosa: 1..

Udzielając pomocy choremu, należy się upewnić, że nie ma on kontaktu ze źródłem prądu.

Wiązanie należy zastosować w trzech miejscach: w okolicy bioder, w okolicy kolan oraz na stopach.. Skazy krwotoczny wrodzone (np. hemofilia) 3.. Udzielanie pierwszej pomocy można podzielić na następujące etapy: Ocenić sytuację - co się stało, czy jestem w stanie pomóc, czy pomoc drugiej osobie nie stwarza dla mnie zagrożenia; w przypadku stwierdzenia, że pomoc drugiej osobie może stanowić bezpośrednie niebezpieczeństwo dla mnie lub innej osoby dzwonimy po odpowiednie .Jeśli krwotok z nosa jest silny, nie ustępuje po wykonaniu wymienionych czynności (trwa dłużej niż 15 - 20 minut) lub doszło do urazu głowy, szyi albo gdy występują zaburzenia świadomości, należy wezwać zespół ratownictwa medycznego, dzwoniąc pod numer alarmowy 999 lub 112.Porażenie prądem - pierwsza pomoc Podejmując się ratowania ofiary porażenia prądu, należy zachować dużą ostrożność, aby samemu nie ulec porażeniu.. To może być niegroźne zadławienie i za pomocą kaszlu osoba poszkodowana szybko poradzi sobie z zalegającymi resztkami jedzenia.. Zdarza się po silnym uderzeniu w nos, na skutek mocnego kichnięcia lub manipulowania w nosie.. * Obawiasz się sytuacji że Twój pracownik lub klient ulegnie wypadkowi a Twoi pracownicy nie będą umieli udzielić pierwszej pomocy lub zrobią to niewłaściwie..

Najczęściej mamy do czynienia z krwotokiem mieszanym.Krwotok z nosa zwykle nie jest groźny.

Usuwamy więc z otoczenia (ale nie z rany!). Może też mieć różne nasilenie - od wycieku kroplami do poważnego krwotoku.. Skóra wychłodzona staje się zaczerwieniona, bolesna, daje się odczuć pieczenie i szczypanie.. Udrożnij drogi oddechowe osoby chorej, odsuwając lekko głowę do tyłu.Powszechne stosowanie elektroniki wiąże się z wieloma zagrożeniami.. Umieść osobę chorą w bezpiecznym miejscu, ale staraj się jej nie przenosić (chyba że jest na środku ulicy), wystarczy, że zabezpieczysz miejsce, w którym się znajduje.. Nie zostawiaj poszkodowanego samemu sobie, postaraj się wezwać kogoś z okolicy, kto może takiej pomocy choremu udzielić.Oparzenia wrzątkiem lub pryskającym z patelni tłuszczem zdarzają się wszystkim.. Następnie należy ocenić stan poszkodowanego.Widzisz, że osoba z Twojego otoczenia zaczyna się krztusić?. To i wiele innych przydatnych informacji dowiesz sie z tej stronyCelem pierwszej pomocy jest zawsze zapobieganie dalszej utracie krwi.. Bezpieczeństwo osoby udzielającej pierwszej pomocy .. Omówienie obaw i reakcji, jakie miały miejsce w czasie udzielania pierwszej pomocy, powinno nastąpić w ciągu 24-72 godzin od zdarzenia.. Najczęściej jest efektem urazu, wstrząsu lub stanu chorobowego..

Krok 1.Kurs pierwszej pomocy * Czy też obawiasz się o bezpieczeństwo swoich pracowników.

Dzielimy się nią w poniższym artykule.Odmrożenia - objawy.. Nadciśnienie tętnicze.. Posadź dziecko z głową pochyloną do przodu.. przedmioty mogące dodatkowo pokaleczyć chorego, zranić nas samych, a także zakładamy rękawiczki.. Krwawienie z nosa Postępowanie: * przy podejrzeniu .Pierwsza pomoc przy złamaniach kręgosłupa Chorego z urazem kręgosłupa nie powinno się ruszać.. Zatamuj krwawienie.. Osoba udzielająca pierwszej pomocy, przed oceną stanu przytomności poszkodowanego, musi ocenić najpierw, czy miejsce jest bezpieczne i czy może podejść do poszkodowanego, nie narażając własnego życia.Utrata przytomności - pierwsza pomoc osobie nieprzytomnej 15 września 2014, Pierwsza pomoc , 5 komentarzy - Booooziu, jaka ja dzisiaj nieprzytomna jestem - powiedziała 85-letnia kobieta do swej wnuczki, która właśnie wybierała w telefonie numer alarmowy 999…Pierwsza pomoc przedmedyczna to zespół czynności, jakie należy wykonać wobec osoby poszkodowanej wskutek urazu lub nagłego ataku choroby, celem ratowania jej zdrowia i życia do czasu pojawienia się wykwalifikowanych ratowników.. Przy lekkim odmrożeniu pojawia się silny ból i suchość skóry, jeśli odmrożenie jest poważniejsze skóra staje się blada, ból ustępuje, dochodzi do utraty czucia, skóra jest odrętwiała i mogą wystąpić na niej pęcherze.Pierwsza pomoc i leczenie.. Jednak większość z nas, wyłączając lekarzy i ratowników medycznych, zakończyła edukację z pierwszej pomocy w harcerstwie.. Taką rozmowę należy odbyć z przygotowanym do tego typu porad psychologiem.Pierwsza pomoc w przypadku złamania kończyny dolnej.. W przypadku krwotoku z nosa, poszkodowanego należy posadzić z głową pochyloną do przodu i ułożyć .Zasady udzielania pierwszej pomocy osoba przytomna.. Przez 10 min ściskaj skrzydełka nosa.. poleć poszkodowanemu, aby usiadł na ziemi z głową wysuniętą (pochyloną) do przodu (w pozycji „wąchania")Pierwsza pomoc przy krwotoku z nosa.Czy wiesz co zrobic przy krwotoku z nosa, co powinny byc dla Ciebie niepokojace, kiedy poprosic o pomoc lekarza.. Przegrzanie organizmu Oczywiście nie wymieniłam wszystkich przyczyn ale te są raczej najczęstszymi.. Zawsze przed rozpoczęciem tamowania krwawienia trzeba założyć rękawiczki lub worki foliowe na dłonie, aby nie mieć bezpośredniego kontaktu z krwią poszkodowanego.Pierwsza pomoc — zespół czynności wykonywanych w razie urazu lub nagłego ataku choroby w celu zminimalizowania niekorzystnych następstw, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej (po przewiezieniu do szpitala).. Poproś, aby oddychało przez usta..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt