Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie opowiadania o psie lampo
Dołącz do nas i ucz się w grupie.Zakończenie książki Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją" Dzień zapowiadał się całkiem zwyczajnie.. Towarzyszył mu Lampo.. Zrób pozostałe ćwiczenia ze s. 67.. Kilka osób rzuciło się w jej kierunku, by ją uratować, ale to Lampo dobiegł pierwszy i zepchnął dziewczynkę z torów, co mógł przypłacic życiem.Wszyscy myśleli,że Lampo umarł i rozeszli się do domu.Najbardziej przeżył to zwiadowca który opiekował się psem i mała Adele.Gdy uszli kawałek .Jak napisać zakończenie opowiadania?. Lampo cały dzień spędzał na stacji, a wieczorem wracał z zawiadowcą do jego domu na kolację.7.. Lampo jako zwierzę niewiele mógł pomóc, więc wziął pyskiem Adele za rękę i zaczął ciągnąć, ciągnąć i ciągnąć!. Edukacja matematycznaNapisz opowiadanie , w którym przedstawisz losy jedn.. napisz opowiadanie gdzie jeden bohater zainspiruje d. wymyśl dalszy ciąg legendy, w której Wanda mądrze i .. Proszę o pomoc opisz obraz znajdujący się w zalaczniku; dlaczego tekst o Orfeuszu i Eurydyce możemy nazwać m.. Następnego dnia zarządził zbiórkę pieniędzy.. Okazało się, że to bardzo mądry i sympatyczny pies.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie książki „O psie, który jeździł koleją" Pamiętaj o budowie opowiadania (wstęp, rozwinięcie, zakończenie)..

Rozwiązane Wymyśl i napisz inne zakończenie opowiadania o psie Lampo.

Już od rana moje samopoczucie było nie najlepsze, a teraz jeszcze na dodatek dostałam jedynkę z geografii i pokłóciłam się z moją przyjaciółką .. Postanowił pomóc małemu, dzielnemu żołnierzowi.. Lekcja w domu 09.06.2020r.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. Lampo kocha swego pana i jego dzieci.jakie możę być inne zakończenie lektury "o psie który jeżdził koleją"?. Może zawierać elementy opisu, charakterystyki, sprawozdania, reportażu itp., można wplatać do niego pamiętniki, dzienniki, a nawet inne opowiadania.Brainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. Wymien wszystkie reformy Stanislawowskie prosze o jak najszybsza odpowiedzOpowiadanie którego akcja rozgrywa sie w ciągu 53 minut.. Elf został przygarnięty przez pisarza i jego syna.. Opis fabuły.. 1) Napisz opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w ciągu pięćdziesięciu trzech minut..

Ostatnia praca w tym roku szkolnym polegająca na redagowaniu opowiadania - hura!!!

PILNE!. Myślę, że gdyby chciał, w noc wigilijną opowiedziałby nam swoją historię.Zadanie: mam napisać swoimi słowami przygodę psa lampo ,,o psie Rozwiązanie:o psie, który jeździł koleją to historia psa lampo, który pewnego dnia pojawia się na stacji kolejowej w marittimie i zaprzyjaźnia się z zawiadowcą szybko staje się częścią jego życia, ulubieńcem rodziny kolejarza i jego przyjaciół zdobywa też sławę w kraju, gdyż regularnie podróżuje .Nowe zakończenie historii Lampo Kto raz przeczyta książkę Romana Pisarskiego p.t.. albo Czy jeszcze kiedyś przeżyję tak wielką przygodę?. Części które opowiada nam pies są niebywałe dowcipne, często abstrakcyjne i fantastyczne, gdyż Elf opowiada jak postrzega nasze naturalne dla nas przedmioty (np. plecak,.Wymyśl inne zakończenie książki „Chłopcy z Placu Broni" .. Pies powraca do Marittimy i cudem przeżywa.. Historia psa - podróżnika , który uratował przed tragiczną śmiercią córeczkę swojego opiekuna, sam przy tym ginąc, do dzisiaj wzrusza i wyciska łzy w oczach.Któregoś dnia mała Adele bawiła się na torach, gdy nagle nadjechał pociąg.. Gdy o tym rozmawiano, Boka usłyszał o kłopotach mamy Nemeczka.. Dziewczynka w końcu uległa i poszła za psem.. Od.Opowiadanie jest jednocześnie formą bardzo pojemną, w której zmieścić się mogą prawie wszystkie inne formy..

... Hejka napisz mi list w którym powiesz komuś,że masz dużo różnych pomysłów.SZYBKOO!!

"O psie, który jeździł koleją" , zapamięta ją na całe życie!. Niestety, Adele nie wiedziała, o co mu chodzi.. Sława Lampa - w gazecie ukazują się artykuły o jego podróżach po całym kraju.. Historia z humorem opowiadana na przemian przez właściciela i psa.. Postaraj się żeby było ciek…Zobacz 9 odpowiedzi na pytanie: Jakie może być inne zakończenie lektury "O psie który jeździł koleją"?Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie książki ,,O psie który jeździł koleją".Postaraj się,żeby było ciekawe i szczęśliwe.Zastosuj w swoim wypracowaniu dialog.Był bardzo chudy i brudny, a na szyi miał obrożę z urwanym kawałkiem smyczy.. bawiła sie na torach a tu jechał pociąg dwaj mężczyżni rzucili się do ratunku dziewczynce lecz byli za daleko,Lampo zaczął biec jak łyskawica lecz się zatrzymał bo pocią zauważł adele i zachamował.Lampo wraz z rodziną długo i spokojnie żyli .O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. Napisz opowiadanie o przyjaźni.. Zawiadowca wysyła Lampo do wuja na Sycylię.. Dopiero za trzecim razem dociera do wuja zawiadowcy.. Temat: Przygody psa Lampo.. Po kilku miesiącach pies dokonuje imponującego wyczynu.. Nakaz pozbycia się psa ze stacji wydany przez naczelnika..

!Napisz inne zakończenie o psie który jeździł koleją ... Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o wymyśl i napisz inne zakończenie opowiadania o psie Lampo.

Polski Szkoła podstawowa +5 pts.. Jakimś trafem udaje mu się przedostać z wyspy na stały ląd i dojechać pociągiem do Marittimy.. Znalazł go na stacji kolejowej pewien zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele).. Napisz opowiadanie o człowieku który zerwał z tradyc.Zad.1) Napisz szczęśliwe opowiadanie w który zmienisz złe na szczęśliwe wstęp - rozwinięcie i zakończenie.Z książki "O psie,który jeździł koleją" Zad2) Napisz dalsze losy Lampo z książki "O psie,który jeździł koleją" źródło: Z ekoludkiem w szkole zad.9\\25Wymyśl i napisz szczęśliwe zakończenie książki pt. O psie,który jeździł koleją.. Pamiętaj o zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.. Bohaterski czyn Lampa - uratowanie małej Adele i własna śmierć pod kołami lokomotywy.Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2.. Zawiadowca mieszkał w mieście Piombino, a pracował w miasteczku Marttima.. Czasem się zastanawiam, skąd się wziął.. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Książka opowiada o kundelku Lampo, mieszkającym we Włoszech.. W ostatniej chwili udało im się uciec spod .Kliknij tutaj, 👆 aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Wymyśl i napisz w zeszycie inne zakończenie książki O psie który jeździł koleją.. napisałam opowiadanie o tym jak przeniosłam się w czasy rycerskie i byłam świadkiem tego jak jakaś kobieta rzuciła rękawiczkę podczas walki dzikich zwierząt i chciała żeby jej wybranek ją przyniósł a on przyniósł a potem i odszedł od niej i nie wróciłLampo dwukrotnie ucieka ludziom, którzy mieli go dostarczyć na statek.. Gdy dotarli na miejsce, okazało się, że na peronie czekał sławny reżyser filmowy Martini Balloteli.Możemy też zakończyć pytaniem: Kto by przypuszczał, że w zwykłą, deszczową środę przeżyję coś podobnego?. Więcej wskazówek i podpowiedzi, jak napisać opowiadanie twórcze, znajdziesz w VICTORZE 5/2019.Porządkowanie wydarzeń opisanych w książce Romana Pisarskiego „O psie, który jeździł koleją" - ćwiczenie 1 s. 67 (Ćwiczenia - edukacja polonistyczna)..Komentarze

Brak komentarzy.