Napisz charakterystykę porównawczą odyseusza i hektora. w swojej pracy
Choć Alina ponad życie kochała matkę i chciała ją wyręczać w każdej pracy, aby sobie odpoczęła to serce wdowy często skłaniało się bardziej ku Balladynie.. Dla niego była ona wspaniałym polem do popisu.. 2017-11-28 17:01:27; Napisz charakterystykę porównawczą batmana i supermana 2011-10-07 .Hektor w mitologii greckiej to najdzielniejszy bohater trojański, ulubieniec Apollina, najstarszy syn Priama i Hekaby, brat Parysa i Kasandry, mąż Andromachy.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Mimo to Hektor nie zrezygnował z pojedynku, lecz postanowił walczyć do końca.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. Jest dzielny, ale też nie poddaje się emocjom, doskonale panując nad swoimi namiętnościami.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII w ,,Ilady,, około 500 słów..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Gdy w czasie bitwy rzucał się na szeregi wroga oni uciekali w popłochu.. Achilles, chcąc się zemścić za swoje krzywdy, był bezlitosny.. Rozpacz Achillesa po stracie Patroklosa.. Błąd!. Wojna trwała 9 lat.. Chłopców różni nie tylko pochodzenie, lecz także droga, jaką musieli przebyć, aby dojrzeć do świadomości narodowej, patriotyzmu i walki z uciskiem politycznym.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa - przykład pracy.. Obie siostry odróżniają się bowiem nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim charakterem.. Hektor był synem Prima i Hekabe, mężem Andromachy i ojcem Astianksa.Brał udział w wojnie trojańskiej, był współtwórcą „konia trojańskiego", dzięki któremu Grekom udało się pokonać Troję w dziesięcioletniej "wojnie o Helenę"..

Napisz charakterystykę porównawczą Jacka Soplicy i Giaura.

Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy domowej, skorzystaj z wyszukiwarki, jeśli nie znajdziesz interesującej Cię pracy zadaj szybko .Hektor natomiast-przedstawiony jest jako \\\"rycerz bez skazy\\\"-uczciwy, szlachetny,odważny.Był on najlepszym z trojańskich żołnierzy.Kierował się rozumem,rozsądek zawsze górował nad innymi jego cechami.W walce uznawał wyższość przeciwnika Achilla, na początku lękał się go i uciekał.Był pokorny wobec przeznaczenia .Spotykamy się w niej z wieloma bohaterami, którzy mają większe lub mniejsze znaczenie.. Odyseusz - król starożytnej Itaki oraz zdobywca Troi.. Załatwiając swoje interesy, realizował się niemal całkowicie.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.Obie bohaterki są zupełnie inne.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia .. Charakterystyka Hektora w formie skargi skierowanej do Zeusa.. To ma być charakterystyka porównawcza!. Był to syn Taertesa, mąż wiernej i kochającej żony Penelopy oraz ojciec Telemacha.. Hektor jest rycerzem bez skazy, cechuje go ogromna szlachetność, także w postępowaniu wobec wrogów.. Cechował się przenikliwością, wytrwałością i niezwykłym sprytem.. Dopiero w 10 roku zastosowano podstęp Odyseusza (Konia Trojańskiego)..

5 ...Napisz charakterystykę.

Ojcem jego był król Priam, władca Troi.. Najpierw wszedł w konflikt z Agamemnonem, który zabrał mu jego brankę Bryzeidę i urażony dumą postanowił nie uczestniczyć w walkach z Trojańczykami, a nawet skłonił przez matkę Tetydę Zeusa, aby im pomógł.Charakter Odyseusza raczej jest zaliczany do ciemnych.. Wyraża to w słowach : „ ja mam dwie córki - ale Balladyna (…) weź, weź Balladynę".Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Hektor kierował się w swoim postępowaniu przede wszystkim patriotyzmem, zależało mu na obronie własnego miasta i rodziny (żony Andromachy i synka).Także cechy jego osoby, przejawiające się w ukazanych czynach, wpisują go w ów homerycki wzór doskonałości.. O pochodzeniu Hektora niewiele wiemy.. Odyseusza przedstawiono jako męża wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.Charakterystyka porównawcza Odyseusza i Hektora.. Zastosuj słownictwo wyrażające strosunek piszącego do charakteryzowanej postaci np. mocium panie itp. 2010-02-06 12:45:40; Napisze mi ktoś charakterystykę Cześnika bądź Rejenta?. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów..

Liceum; ... Celem mojej pracy jest skupienie się na bohaterze drugoplanowym - Hektorze.

Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Balladyna i Alina są bohaterkami dramatu, który napisał Juliusz Słowacki.. W czasie wojny trojańskiej zabił Patroklosa, który zabrał zbroję Achillesa, po czym w odwecie zginął z jego ręki pod murami Troi.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz swoją charakterystykę:) Pytanie w opisie bo za długie 2021-01-19 08:18:08; Przeczytaj i odpowiedz na pytania : 2021-01-18 20:10:38 Polski, przeczytaj i odpowiedz na pytania 2021-01-18 19:59:12; Odpowiedz na pytanie: Jakie wydarzenia w historii chciałabyś zobaczyć na własne oczy, w jakich czasach chciałabyś wylądować i dlaczego właśnie tam.. Jego ciało było umięśnione i bardzo silne.Marcin Borowicz i Andrzej Radek to główni bohaterowie powieści Stefana Żeromskiego „Syzyfowe prace".. Postaci te są skontrastowane.. Dowodził to przede wszystkim tym, iż już na początku wyprawy na Troję próbował udawać, że był nienormalny po to, aby zostać w domu z rodziną.charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Miał czarne, kręcone włosy i ciemne oczy.. Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który .Charakterystyka porównawcza Wertera i Alberta Poleca: 98 / 100 % użytkowników, .. Zupełnie inaczej w pracy czuł się Albert.. Achilles słynie ze swojego gniewu, uporu, porywczości i zapalczywości.. 2012-05-01 13:31:07 napisz list do kolegi / kolezanki o jakims swęcie np.Bozego narodzenia 2008-11-30 16:02:24 Załóż nowy klubPowinno pomóc: Kreacje Achillesa, Hektora i Priama w "Iliadzie" Homera.. Troja, Iliada - opowieść o Troi.. Wyraz swoją opinie czy Stanisław Wokulski łącząc w swoim charakterze i postepowaniu cechy romantyka; .. Chciałabym podkreślić jednak to, że, mimo że nie jest to postać centralna to odgrywa on ważną rolę.. Albert robił to, co lubił i robił to najlepiej jak potrafił, dzięki czemu odnosił kolejne .Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Priam postanowił ukorzyć się przed okrutnym herosem i poprosić go o wydanie zwłok syna.Był on piękny i miał nadludzką siłę.. Charakterystyka porównawcza Uwaga!. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Hektor był człowiekiem bardzo odważnym co udowodnił przezwyciężając swój lęk i stając do walki z Achillesem.Hektor zaś był bardzo męski, dobrze zbudowany..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt