Podpisz województwa i ich stolice
mgr sŁawomir dmowski [email protected] szczegÓŁy w zakŁadce: kontakt.. Pytania z mapy administracyjnej Polski.. Dopasujesz stolicę do województwa?. Białoruś Mińsk 6.. Udostępnij.. Podział kraju na województwa ma swoje korzenie w okresie rozbicia dzielnicowego, stąd ich zróżnicowanie pod względem wielkości w czasach Rzeczypospolitej Obojga .Rozważa się między innymi utworzenie województwa staropolskiego, którego stolicą miałaby być Częstochowa.. Osadź.. Udostępnij.. Nie wszyscy są w stanie poprawnie wymienić nazwy wszystkich województw, sporym wyzwaniem może być też "przypisanie" miasta do konkretnych obszarów Polski.. Jeśli dzielisz się swoją historią lub podsyłasz informacje, które możemy wykorzystać w materiale, wyślij je z aktualnego adresu e-mail i nie zapomnij się podpisać.Jak dobrze znasz stolice polskich województw?. Jeśli weźmiemy pod uwagę stopień urbanizacji województwo śląskie zostawia pozostałą część kraju daleko w tyle.Województwa Polski i ich stolice 2013-01-16 19:40:29; Stolice województw Polski 2013-07-30 09:57:46; stolice województw polski 2014-03-05 16:34:37; Jakich sąsiadów Polski odwiedziłeś?. konsultacje.. Nie zwlekaj i wypróbuj naukę województw i ich stolic wraz z Fiszkoteką.. Ciekawe czy znasz mapę Polski?Jeśli nie przepadasz za historią, jeśli musisz to przewiń do mapy.P.Województwa i stolice, wraz z mapą Polski, na której zaznaczona jest lokalizacja danego województwa..

Połączone województwa i ich stolice: ...

2011-04-24 17:36:44; Wypisz stolice sąsiadów Polski 2013-12-30 15:27:41; Wymień stolice sąsiadów polskich 2009-11-10 17:08:37; Jakie sa stolice polski .Województwa i ich stolice - test.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Więcej.. jednostki I stopnia - 16 województw; jednostki II stopnia - 380 powiatów, w tym: .. Biorąc pod uwagę te same kryteria na ostatnim miejscu plasuje się województwo opolskie.. Województwo oznaczone na mapie kolorem to.. Udostępnij Udostępnij wg Izakostrzewa.. Pytania zawarte w teście.Podział terytorialny Polski zmieniał się wielokrotnie, od II wojny światowej reformy miały miejsce w 1946, 1950, 1957 i 1975 oraz obecny trójstopniowy podział administracyjny obowiązujący od 1 stycznia 1999.. Stan na 1 stycznia 2020: .. 0 165 80.🎓 Połącz nazwę województwa z nazwą jego stolicy.. Bośnia i Herceg.Bardzo cieszymy się, że chcesz do nas napisać.. Powinno być ich też 16, ale jest więcej.. Województwa: zachodniopomorskie, dolnośląskie, lubelskie, mazowieckie, - Pytania i odpowiedzi - Geografia .. Województwa Polski i ich stolice DRAFT .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

Województwa Polski i ich stolice.

Przekonaj się, jak dobrze znasz nasz kraj!. Zawsze chciałam/em, żeby stolicą Polski był Kraków i tego się trzymam.. Tabela zawiera informacje: Jaka jest stolica województwa; Jakie terytorium zajmuje; Jaka jest liczba ludności; Jaka jest litera tablicy rejestracyjnej województwa oraz Jaka jest flaga i herb w województwie.. 15 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. 66 miast na prawach powiatu - gminy o statusie miasta .This online quiz is called Województwa i ich stolice polska, województwa, stoliceWojewództwa są jednostkami samorządu terytorialnego, podziału administracyjnego najwyższego stopnia w Polsce, a także jednostkami zasadniczego podziału terytorialnego administracji rządowej.Województwa i ich stolice.. W 1999 roku w Polsce dokonano reformy administracyjnej, która .W Polsce mamy 16 województw.. [QUIZ] 2020-09-10 11:43 Jacek Chlewicki.. Warszawa ze swoją Syrenką; Zakopane, ale nie wiem czy chodzi o zimową stolicę czy taką normalną?Podział administracyjny Polski - województwa i ich stolice.. 1 ocena Najlepsza odp: 100 .Województwo mazowieckie jest największe zarówno pod względem ilości mieszkańców jak i zajmowanej powierzchni.. Xforce 5 lat temu.. Edytuj elementy.. Motyw .Europa: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Stolicą Polski jest?.

Test wiedzy o województwach i ich stolicach.

.Dopasujesz stolicę do województwa?. terminy waŻne od 22 wrzeŚnia 2020 r.Polska: Województwa - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.Województwa polski i ich stolice.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Województwo - jednostka podziału administracyjnego najwyższego stopnia w Polsce, od 1990 r. jednostka zasadniczego podziału terytorialnego administracji rządowej, od 1999 r. także jednostka samorządu terytorialnego.. Autor: Pixabay Rynek we Wrocławiu.. Polub.. cup.of.happiness • 3 lata temu • #geografia #podroze #polska #stolice #test #wojewodztwa .. Austria Wiedeń 4.. Państwo Stolica 1.. Możecie mi podać w kolejności alfabetycznej województwa polski , ich stolice oraz nazwy ich mieszkańców.. Świata Stolice państw Azji 05.Jaka stolica województwa zaznaczona jest na mapie?. Napisz do nas.. Fiszki są szybkim i prostym sposobem na naukę administracyjnego podziału Polski.. Rozwiąż test..

W dwóch województwach „stolice" są dwie.

9.3 geografia Województwa Polski Rozwiązany:46762 razy 4 geografia stolice - Azja Rozwiązany: 33157 razy 5 wiedza o społeczeństwie Stopnie wojskowe Rozwiązany: 28416 razyObecnie w Polsce obowiązuje trójstopniowy podział administracyjny (16 województw, powiaty, gminy).. Warto pamiętać, że województwa nie są dane na zawsze i kiedyś może być ich więcej.Województwa i ich stolice europa stolice państw Stolice stanów USA Stolice państw europejskich Województwa - stolice Geografia - Europa - Państwa i stolice Regiony Tur.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. W którym roku został podpisany rozejm w Jamie Zapolskim ?. Mieszkańcy tego miasta domagają się własnego województwa od dłuższego czasu, a pierwszy projekt utworzenia tego regionu pojawił się po koniec lat 90., gdy planowano nowy podział administracyjny Polski.Lp.. Ich stolice to największe miasta w województwie.. Województwo oznaczone na mapie kolorem to Preview this quiz on Quizizz.. Tablica pt. Województwa i ich stolice przedstawia wykaz województw w Polsce wraz z ich stolicami.. Inne tryby testu.. Przekonaj się, jak dobrze znasz nasz kraj!. Zauważyłeś literówkę lub błąd?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt