Napisz list do ani z zielonego wzgórza w którym wyjaśnisz
Decyzja Maryli dotycząca pozostawienia Ani na Zielonym Wzgórzu.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Przyjaźń mieszkanki Zielonego Wzgórza z Dianą rozkwita.. Autorka napisała jeszcze cały cykl powieści, poświęconych Ani: Ania z Avonlea , Ania na uniwersytecie , Ania z Szumiących Topoli , Wymarzony dom Ani , Ania ze Złotego .3.Burzliwa znajomość Ani i Gilberta - Gilbert Blythe jest starszy od Ani o kilka lat, lecz z powodu zaległości w nauce, uczęszcza do tej samej klasy, co dziewczynka.. Odwołaj się do przykładów zachowań dziewczynki, opisanych w powieści sytuacji z jej udziałem oraz zdania innych bohaterów o Ani.Dzięki Twemu postępowaniu nauczyłaś mnie, że do miłości nie można nikogo zmusić, należy umiejętnie lokować uczucia.. W cztery dni później zmarł również Walter Shirley.„Ania z Zielonego Wzgórza" to pierwsza z cyklu książek o Ani, które znane są na całym świecie i czytane są przez miliony ludzi.. Ja - tak jak Ty - marzę o własnym domu.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. 2010-03-22 16:26:37 `hmm no więc polski.Zad.. Obrażenie i przeprosiny pani Linde.. Ja - tak jak Ty - marzę o własnym domu.. Ania ma okazję wziąć udział w urodzinach dziewczynki oraz w koncercie klubu dyskusyjnego, podczas którego ostentacyjnie nie zwraca uwagi na Gilberta.. Rano razem z Marylą pojechałam do pani Spencer, ona przepraszał za pomyłkę która zaszła i zamieni mnie na chłopca.Anne Blythe z domu Shirley (imię oryginalne, w polskim tłumaczeniu Anna Shirley) - główna bohaterka cyklu powieści młodzieżowych Lucy Maud Montgomery pod tytułem Ania z Zielonego Wzgórza..

Napisz list do Ani z Zielonego Wzgórza, w którym wyjaśnisz, dlaczego chciałbyś się z nią przyjaźnić.

zadanie dodane 11 października 2010 w Język polski przez użytkownika .Ania Shirley urodziła się w marcu 1876 roku w Bolingbroke w Nowej Szkocji.. Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.Chcę byście mi napisali wypracowanie dobre wypracowanie!List do Ani z Zielonego Wzgórza - Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim Kochana Aniu, piszę do Ciebie ten list, bo bardzo chciałbym się z Tobą zaprzyjaźnić .Ostatnio przeczytałam lekturę Lucy Maud Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza".Pierwszą powieścią, która okazała się jej ogromnym sukcesem, była Ania z Zielonego Wzgórza, wydana w 1908 r. Powieść cieszyła się nadzwyczajnym powodzeniem.. Kłótnia Ani z Gilbertem.. Przyjaźń z Dianą.. Mam nadzieję, że weźmiesz sobie do serca słowa, które kieruję do Ciebie i że wkrótce odpiszesz na mój list.Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza - opis Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną.. Co to jest zakręt życiowy na przykładzie Ani z Zielonego Wzgórza.. Koncert i nieudany początek znajomości z panna Józefiną Barry.. Matka Ani po ślubie zrezygnowała z posady, poświęcając się prowadzeniu domu.. Antyk (lekcje) „Biblia" (lekcje) Średniowiecze (lekcje) Renesans (lekcje) Barok (lekcje) Oświecenie (lekcje) Romantyzm (lekcje)Należy napisać opowiadanie twórcze -do 06 maja , w MS Word, wysłać na mojego maila..

napisz list pywatny do koleżanki / kolegi i opowiedz w nim swój sen mitologiczny .

Wyjaśnienie pomyłki.. Przyjaźń z Dianą.. 2009-12-21 17:19:54; Angielski - napisz list do kolegi / koleżanki z zagranicy 2012-03-27 21 .Ania Z Zielonego Wzgórza- Napisz list Gilberta do Anin Cel:Wyjaśnienie powodu decyzji poinformowania o tym , że poradzi sobie i ma inną pracę;Życzenia Ani wszystkiego najlepszego;Wyrażenie przyjazni i troski Język:Rzeczowy i przyjacielskiDzięki pomocy Ani, Minnie przeżyła krup.. Wiem, że prawda niekiedy potrafi być okrutna, ale w końcu ktoś musiał Ci to napisać.. Rodzicami Anny byli Walter i Berta Shirley'owie, którzy nauczali w liceum.. Obrażenie i przeprosiny pani Linde.. Kłótnia Ani z Gilbertem.. Wkrótce po narodzinach córki, Berta zmarła na febrę.. Jej rodzice, Walter i Berta, byli nauczycielami w miejscowym liceum.. Gdy Maryla dowiedziała się, że dziecko ma trafić do pani Blewett i nadal opiekować się dziećmi zmieniła zdanie i zabrała dziewczynkę na Zielone Wzgórze.Napisz opowiadanie na temat "najciekawsza historia ani z zielonego wzgóża" +2 głosów.. Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim.. Dzieje Ani Shirley zdobyły popularność już w chwili wydania..

2009-11-14 17:10:00; napisz list do gazety oceniający lekturę ,,ania z zielonego wzgórza" plisss pomóżcie to na jutro :) 2010-11-03 19:38:56SZKOŁA.

Kończy się rok szkolny, a z wizytą na Zielone Wzgórze przybywa pastor wraz z żoną.• Ania z Zielonego Wzgórza - streszczenie, plan wydarzeń • Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza - opis • Ania z Zielonego Wzgórza - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Wygląd Ani z Zielonego Wzgórza • Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim Nieudany podwieczorek Ani i Diany.. LEKCJE Z EPOK LITERACKICH.. Napisz list do Ani z Zielonego Wzgórza, w którym wyjaśnisz, dlaczego chciałbyś się z nią przyjaźnić.. Wiesz, myślę, że jesteśmy do siebie bardzo podobne.. Cześć, Aniu!. „Jestem szczęśliwą żoną Wacława" - Klara pisze list do swojej przyjaciółki.. Dla wielu osób jest ono związane z osiągnięciami w pracy inne definiują je jako .Lektura: Ania z zielonego wzgórza napisz jej losy po przybyciem na zielone wzgórze w punktach 2013-01-30 15:21:59 w imieniu Robinsona Cruzoe napisz list do rodziców w którym opiszesz wrażenia z pobytu na bezludenj wyspie 2010-04-19 17:47:34Napisz list do Ani z Zielonego Wzgórza, w którym wyjaśnisz, dlaczego chciałbyś się z nią przyjaźnić.. 8.Ania z Zielonego Wzgórza pisze list do swoich opiekunów - Maryli oraz Mateusza Cuthbertów.. Do dziś wiele dziewcząt dorasta z tą interesującą książką i jej bohaterką.W nocy płakałam ponieważ żałowałam, że nie jestem chłopcem tylko dziewczynką, przecież tak pokochałam Zielone Wzgórze..

List do przyjaciółki - spotkanie z artystą żyjącym współcześnie.Napisz list do przyjaciela, w którym opiszesz bohaterkę książki pt. „Ania z Zielonego Wzgórza".

Nieudany podwieczorek Ani i Diany.. Wiesz, myślę, że jesteśmy do siebie bardzo podobne.. Dom… Tylko mój, przy jakiejś tam ulicy.. W chwili kiedy.2.. z góry dziękuję!. Przybycie Ani na Zielone Wzgórze.. Antygona pisze list do Hajmona.. Choroba siostry Diany i pomoc Ani.. proszę o pomoc!. Dom…Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz list Ani do Maryli, w którym dziękuje jej za życie na Zielonym Wzgórzu będąc w seminarium.Ania była załamana, nie chciała podziwiać Zielonego Wzgórza, by bardziej potem nie tęsknić.. Decyzja Maryli dotycząca pozostawienia Ani na Zielonym Wzgórzu.. Autor edytował treść zadania 23.11.2010 (14:41), dodano dziki ale po czsie ;p Autor edytował treść zadania 23.11.2010 (14:43), dodano po czasieCharakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.. • Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza - opis • Opis Zielonego Wzgórza • Ania z Zielonego Wzgórza .. Sukces to słowo które każdy człowiek rozumie inaczej.. Jak podają źródła (oraz przekazy autorki), Anna Shirley urodziła się 15 marca 1866 roku, co można również obliczyć na podstawie danych zapisanych w powieściach.Zadanie: napisz kilkuzdaniową wypowiedz zachęcającą do Rozwiązanie:książka pt ,,ania z zielonego wzgórza 39 39 jest bardzo wciągająca, ale także pouczająca jest to powieść o dziewczynce, która trafia z sierocinca do rodziny zastępczej ma bujną wyobraźnie i zachowuje się niegrzecznie pod wpływem maryli i mateusza staje się wychowaną oraz mądrą dziewczyną zachęcam was .. ''Ania z Zielonego Wzgórza'' napisz list do Ani Shirley w, którym napiszę co i dlaczego mi się w niej podobało!. Gdy dziewczynka miała 3 miesiące zmarli na febrę.. Ania Shirley jest bohaterkę książki ' Ania z Zielonego Wzgórza' autorstwa Lucy Maud Montgomery.. Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Ta ciepła opowieść bawi, wzrusza, ale także uczy.. 10.Przydatność 60% Plan wydarzeń lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza".. Wyjaśnienie pomyłki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt