Napisz charakterystykę achillesa
Przed Trojanami do bogów podobny szedł Aleksander, skórą lamparta okryty, z wygiętym łukiem na barkach, z mieczem i dwiema włóczniami o lśniących grotach spiżowych.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisze ktoś charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Z boskim synem Hektor nie miał szans, musiał polec.. odwołaj się .. Pochodzi ze szlachetniej rodziny.. Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek .. Gdy stracił swego przyjaciela Patroklesa opętała go niesamowita chęć zemsty.. 2012-10-12 15:43:20 Charakterystyka porównawcza ?. Achilles był synem księcia tesalskiego, Peleusa oraz boginki morskiej Tetydy.. Priam postanowił ukorzyć się przed okrutnym herosem i poprosić go o wydanie zwłok syna.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Iliada i Odyseja Homera oraz Cypria charakteryzują go jako największego wojownika.Achilles jest zdecydowanym przeciwieństwem Hektora.. Achilles był herosem, synem boginki morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusza.. Dzięki Achillesowi można oderwać piętę od podłoża i stanąć na palcach.. Matka przebrała go za królewnę i ukryła na dworze króla Likomendesa ,ale sprytny Odyseusz poznał się na podstępie.. Heros walczył po stronie Greków.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą..

Napisz charakterystykę bohatera literackiego, który ... 7,102 wizyt.

1 .scharakteryzuj miłość romantyczną .. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Ten czyn króla wzruszył Achillesa, który postanowił wydać ojcu zwłoki jego syna.Przydatność 75% Charakterystyka Achillesa i Hektora.. Achillesowi nie wystarczyło to, że zabił Hektora, więc zbezcześcił zwłoki przeciwnika.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Krótka charakterystyka Achillesa.. Błąd!. Cechowała go pycha, duma i okrucieństwo, a ponadto nie potrafił przewidywać konsekwencji swoich działań - najpierw działał, a potem myślał.Achilles, chcąc się zemścić za swoje krzywdy, był bezlitosny.. Wspaniały, grecki wojownik.. Napisz wypracowanie o charakterystyce Ani Kowalik; Proszę o pomoc zadanie w zalaczniku opisz obraz; Udowodnij że dana sytułacja jest konieczna.. I tu znów możemy zobaczy, jak silnie kierują Achillesem emocje, oto nasz bohater, miast odejść z godnością, pastwi się nad zwłokami pokonanego, włócząc jego trupa wokół murów miasta.Przydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Wojownik o dziewczęcej urodzie, ale jak najbardziej męskiej duszy i sile.Achilles to syn Peleusa, który był księciem tesalskim, i bardzo pięknej morskiej bogini Tetydy..

Natomiast Hektor - jako człowiek - odznaczał się szlachetnością i czułością.Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?

Budzi respekt wśród innych mieszkańców Grecji.Obu rycerzy łączy szlachetne urodzenie, pochodzili oni ze znakomitych rodów: Achilles-heros o nieśmiertelnym ciele-był synem Peleusa,króla Myrmidonów i pięknej boginki Tetydy.Sylwetkę miał potężnie rozbudowaną,lecz rysy twarzy dziewczęce,bardzo delikatne:\"młodziutki książę był tak delikatnej urody,że w sukniach panieńskich wydawał sie siostrą królewien.\"Achilles nie walczył przeciwko troi, on walczył przeciwko Hektorowi, zabójcy Patroklosa.. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.. Jego najlepszy przyjaciel Patrokles zginął z rąk Hektora a wybranka oddana Agamemonowi.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.. Ojcem Hektora był władca Troi, Priam, natomiast matką Hekate.Hektor walczył po stronie Troi, przeciwko Achillesowi.Krótka charakterystyka Achillesa +3 głosów.. Opisz i.Reasumując rozważania na temat wyglądu zewnętrznego i cech charakteru Achillesa i Hektora należy stwierdzić, że obaj byli wojownikami szalenie odważnymi.. Zanurzając go w rzece trzymała go za piętę, stąd jest to jedyny słaby punkt Achillesa.Achilles, teksański bohater, król Myrmidów we Ftyi, był synem Peleusa i pięknej boginki morskiej Tetydy..

Książę był bardzo młody, delikatnej urody.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Kto napiszę charakterystykę Achillesa ?Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?

Ἀχιλλεύς, Achilleús; łac. Achilles) - w mitologii greckiej heros i bohater wojny trojańskiej (wódz Myrmidonów).. To ma być charakterystyka porównawcza!. 2011-03-28 15:57:35 Polski - charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny 2009-12-05 19:47:56Ścięgno Achillesa to potoczna nazwa ścięgna piętowego - tego największego i najsilniejszego u człowieka.. Doskonale posługuje się mieczem i tarczą.. Wynika to z tego, że przenosi ono siłę mięśni podudzia na stopę.Charakterystyka porównawcza.. Hektor natomiast był pochodzenia szlacheckiego, synem króla Troi Priama i Hekaby.Achilles (gr.. Uchodził za syna Peleusa, króla jednego z miast w Tesalii, i nereidy Tetydy.Był wychowankiem mądrego centaura Chejrona i ojcem Neoptolemosa.. Jego najlepszy przyjaciel Patrokles zginął z rąk Hektora a wybranka oddana Agamemonowi.. Gdy był niemowlakiem matka wykąpała go w wodach Styksu, dzięki czemu jego ciało stało się odporne na ciosy, z wyjątkiem pięty za którą go trzymała.. zadanie 6 strona 75 podręcznik To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćZadanie: napisz charakterystyke achillesa na podstawie iliady Rozwiązanie:achilles quot szybkonogi quot jego stały epitet jest niepohamowany w gniewie zarozumiały uparty ceni przyjaźń, dlatego chce pomścić swojego przyjaciela patrolesa walcząc z hektorem podczas zbeszczeszczenia zwłok hektora jest okrutny podczas spotkania z ojcem hektora zmienia się,współczuje mu i lituje sie nad .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora..

Dopiero wtedy praca będzie zasługiwała na nazwę charakterystyki ...Nie wiem jak zrobić zadanie z polaka ;x Napisz charakterystykę Achillesa, na podstawie fragmentu tekstu podanego poniżej.

Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Achilles i Hektor są bohaterami eposu Homera pt. „Iliada".. Maniaczekk; 12.09.2013 Jeden z największych bohaterów wojny trojańskiej był synem nereidy - Tetydy i tesalskiego królewicza, Pelesusa.. Odgrywa ono ważną rolę w procesie chodzenia, biegania i skakania.. Achilles jest jedną z najważniejszych postaci eposu Homera - "Iliada", który opisuje pięćdziesiąt dni wojny Trojańskiej.. charakterystyka; achilles; zadanie dodane 9 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Szkoła średnia] edycja 9 września 2010 przez użytkownika ak23.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. W przepowiedniach wróżbici przepowiadali ,że bez niego Troja nie będzie zdobyta.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Achilles był herosem, synem boginki morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusza.. Achilles - jako heros, pewien zwycięstwa w walce był nieczułym, bezlitosnym zabójcą.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.Achilles jest synem Peleusa i boginki Tetydy..Komentarze

Brak komentarzy.