Opisz przygodę nel ze słoniem
3.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Staś rozmyślał nad tym, co dalej.. Chłopiec po raz pierwszy przełamuje swój strach, mierzy się ze zwierzęciem, któremu nie chcą czoła stawić wytrawni podróżnicy.. 1. podczas swej tułaczki staś nel i towarzysząca im para murzynów zauważyła słonia , który cierpiał uwięziony w wąwozie którym wyjście zablokował wielki głaz.Słoń cierpiał z głodu.. Oblewanie się wodą przez wielkiego ssaka.. Słoń jednak pozwala się głaskać po trąbie i postępuje z Nel bardzo ostrożnie, tak jakby wiedział, że jednym ruchem mógłby ją zabić.. Główni bohaterowie, czternastoletni Staś Tarkowski i ośmioletnia Nel Rawlison, zostają porwani przez Beduinów i zawiezieni do Chartumu, gdzie swoją siedzibę ma Mahdi - przywódca powstania przeciwko Anglikom.. Najbardziej widać to podczas choroby Nel.Staś i Nel są głównymi bohaterami powieści Henryka Sienkiewicza pt. "W pustyni i w puszczy".. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem.Przydatność 80% Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Wodopój słonia w wąwozie.. Miał nadzieję, że dotrą do miejsca, gdzie będą mogli bezpiecznie odpocząć przez dłuższy czas i gdzie będzie woda.. Dostrzeżenie podniesienia się słonia z ziemi przez Nel.. Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Przygoda z lwem według mnie jest najciekawszą ponieważ pokazuje niezwykłą odwagę Stasia..

Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.

Moim zdaniem najciekawszą przygodą dzieci była ta z uwolnieniem słonia, którego potem Staś i Nel nazwali Kingiem.. Kolacja podróżników i trąbienie zwierzęcia.. W Chartumie okazuje się, że muszą jechać dalej - Mahdi poleca porywaczom, by zawieźli dzieci do .Gebhr postanowił zabić swego sługę Kalego i rzucić go lwu na pożarcie.. Kali wdrapał się na brzeg parowu, by zobaczyć co czeka ich w dalszej drodze.. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.opis przygody stasia i nel ze sloniem.. - rozwiązanie zadania.. Przygoda ta staje się także przełomem w losach jego i Nel.Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.. Scenka pierwsza może mieć taki przebieg: Karawana wędruje.. Z trudem znoszą uciążliwą podróż przez pustynię.. Jego serce zamarło ze strachu, że zwierze zrobi jej krzywdę.. Tarkowski przekonywał, że zabije lwa strzałem ze strzelby..

Spotkanie ze słoniem - opis przygody.

Podczas swej długiej wędrówki po Afryce dzieci miały bardzo wiele przygód.. Nel zeszła ze słonia a Staś ją okrzyczał i powiedział że to jest dzikie zwierze i że mógł jej zrobić krzywdę.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.Najciekawsza przygoda bohaterów W pustyni i w puszczy.. Historia rozpoczyna się od długiej wędrówki dzieci, wraz z dwoma Murzynami: Kalim i Meą.. Udaje mu się jednak wytłumaczyć swe postępowanie.. Staś stał nieruchomo z błędnym wzrokiem.. W nocy Nel miała atak malaria ,a Stasiowi skończyła się .Spotkanie ze słoniem - plan wydarzeń .. Zastrzelił Gebhra i Chamisa.. Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Nel jest przerażona.. Ośmielona tym Nel bawi się ze słoniem w chowanego - kryje się między jego nogami.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Zrzucałyśmy owoce, one się staczały na dno do naszego słonia, a on pałaszował je ze smakiem i ciągle trąbił o jeszcze!a) przygoda z lwem (zabicie Beduinów, ucieczka), b) przygoda z dwoma lwami w obozowisku (burza, ucieczka na drzewo), c) przygoda ze słoniem (znalezienie słonia, dokarmianie przez Nel, wysadzenie skały)..

Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.

Po chwili zwrócił się do Nel: Nel!. Karawana minęła las i ponownie wjechała do wąwozu.. Chamis, znający jego celność przyłączył się do prośby.Nela to najmłodsza reporterka świata.. Nagle Saba zaalarmował wędrowców.Wystraszona dziewczynka częstuje go wiązanką begonii, ale słoń wypluwa je z obrzydzeniem.. Pewnego dnia podczas swej tułaczki Staś, Nel i towarzyszący im Murzyni zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie, bo wyjście z niego zawalił potężny głaz.. Nela odwiedziła wiele krajów świata - m.in. Etiopię, Zanzibar, Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję, Peru oraz Chile.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.Przygoda : Spotkanie i uwolnienie słonia .. Gdy pobiegł do krawędzi i spojrzał w dół, zobaczył Nel siedzącą przy słoniu.. Pewnego dnia podczas swojej tułaczki Staś, Nel i towarzyszący im Murzyni zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie, bo wyjście z niego zawalił potężny głaz.Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.. Wiedział, że potrzebują schronienia, w którym będą mogli przeczekać porę deszczową.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy"..

Natychmiast zsunął się po obdartej z kory lianie w dół.Opis spotkania ze słoniem.

Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Gebhr, który był wodzem karawany, z łatwością odnajdywał ślady pochodu Smaina.Podczas swej długiej wędrówki po Afryce dzieci miały bardzo wiele przygód.. "Spotkanie z lwem" - przygoda z lektury "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza Dziewięć dni wędrowali już Staś i Nel do Smaina po wypalonej dżungli i bezdrożnych stepach Afryki.. Nel znalazła Kinga uwięzionego,nie mógł się wydostać z doliny pomiędzy skałami,Dawała mu jeść i zaprzyjaźniła się z nim.Staś bał się o Nel,gdy zobaczył tę przyjaźń.Chciał słonia zabić,jednak Nel udowodniła Stasiowi,że jest to słoń łagodny i przyjazny.Staś postanowił uwolnić słonia,w sposób .Wówczas Nel zaczyna się go bać, co wywiera wielkie wrażenie na chłopcu i sprawia, że płacze.. Kali skakał po drzewach jak małpka i zrzucał owoce, Mea je łapała i podawała Stasiowi, a on przynosił je mnie i Nel.. Można wybrać inne sceny z lektury.. Wielki związek łączący parę młodych bohaterów widać podczas całej podróży - wzajemnie się wspierają i pocieszają.. Staś chciał zastrzelić słonia i skrócić jego cierpienia.Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma…Wycelował więc w tych, którzy więzili jego i Nel.. Wyjście z niego było zawalone ogromnym głazem.Przydatność 80% Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Myślę,że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.Zaczęła się ona od długiej wędrowki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.Po paru godzinach chodzenia zauwarzyli słonia, ktory był uwięziony w dużym wąwozie.opisz wybraną przygodę bohaterów "w pustyni i w puszczy " .. Staś krzyknął na Kinga żeby spokojnie położył trąbę na ziemi tak żeby Nel mogła zejść.. Postanowili zatrzymać się na nocleg.. Staś chciał zastrzelić zwierzynę i skrócić jego męki .. Myślę, że najciekawsza przygoda Stasia i Nel odbyła się ze słoniem Kingiem.. Jedną z nich była przygoda ze słoniem Kingiem.Gdy Beduini i Sudańczycy wznosili okrzyki radości Staś stał ze sztucerem w dłoniach i zdał sobie sprawę, że lepszej okazji do uwolnienia się od tych złych ludzi już nie będą mieli.. Dziewczynka w wieku ośmiu lat wydała książkę "10 niesamowitych przygód Neli", w której opisuje swoje przygody podróżnicze.. Gdy Staś i Nel wraz z Kalim i Meą wędrowali przez wąwóz drogę zamknęła im wielka skała.. (2/2) Spotkanie ze słoniem - opis przygody, Henryk Sienkiewicz - W pustyni i w puszczy - streszczenie i opracowanie lektury.. Po paru godzinach chodzenia zauważyli słonia, który był uwięziony w dużym wąwozie.Przygoda Stasia i Nel "W pustyni i w puszczy".. Karmiliśmy go wszyscy razem.. Staś próbował go powstrzymać, zaś muzułmanin zapowiedział, że jeśli lew nie zadowoli się Kalim, rzuci mu także Stasia i Nel.. Zaczęła się ona od długiej wędrówki dzieci wraz z dwoma murzynami Meą i Kalim.. Zauważył, że skała oderwała się niedawno..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt