Napisz czy antygona postąpiła słusznie grzebiąc brata
Z jednej strony wiedziała, że musi być posłuszna bogom i religii, w której została wychowana, a z drugiej strony obowiązywało ją także posłuszeństwo wobec swojego władcy.. to bardzo krótko, zbyt krótko, by poznać bohaterów, ich cechy charakteru, sposób myślenia, to, co dla nich bardziej lub .Czy kara wymyślona przez Kreona dotyka winowajcę, czy sprawia cierpienie jego bliskim, którzy w niczym nie zawinili?. Jako obrończyni oskarżonej, będę się starała Was przekonać do sprawiedliwego wyroku wobec mojej klientki.. Po jej stronie stają wszyscy poza Kreonem bohaterowie - Hajmon, lud tebański, Terezjasz, nawet Ismena, która podkreśla dobre intencje siostry.Mimo, że Antygona wystąpiła przeciw prawu obowiązującemu w Tebach, uważam, że postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki swojego brata.. Sądzę, iż powody, którymi kierowała się Antygona podejmując… Jam to zrobiła i wcale nie przeczę:- dokończ zeznanie Antygony, w którym przyznaje się do winy.. Gdyby Antygona nie pochowała brata, mogłaby więc ściągnąć na siebie gniew bogów.. 79% Rozprawka na temat: "Antygona" jako przykład tragedii antycznej.Za wyborem Antygony stoją prawa boskie, które nakazują grzebać zmarłych.. Nie złamała ona zakazu dla zysku, ale z miłości do brata, postąpiła zgodnie ze swoim sumieniem.Antygona pamiętając o nakazanie bogów, znalazła się w sytuacji nie do pozazdroszczenia..

84% Czy antygona postąiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?

Nie chciała by brat nie zaznał spokoju po śmierci i poświęciła swoje życie za niego.. Sofokles przedstawia w nim historię dziewczyny, która mimo zakazu króla postanawia pochować swojego brata, który zginął w walce i okrzyknięty został mianem zdrajcy.. patrzy na necie czy my nie przepisalismy od kogoś .Mowa obrończa Antygony .. Postąpiła .Jestem całkowicie przekonana, że Antygona postąpił słusznie buntując się przeciwko zakazowi Kreona.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. Jako przykładem posłuże się stwierdzeniem, że Antygona zdecydowała się pochować Polinika, ponieważ bardziej ceniła prawa boskie niż ludzkie.Zebraliśmy się na tej sali aby osądzić czy Antygona której postawiono zarzut sprzeciwienia się woli króla postąpiła słusznie grzebiąc swego brata Polinejkesa.. Zebraliśmy się na tej sali aby osądzić czy Antygona której postawiono zarzut sprzeciwienia się woli króla postąpiła słusznie grzebiąc swego brata Polinejkesa.. Działała w zgodzie z prawami boskimi, które Kreon podważał.. Kreona, grzebajac zwłoki swego drugiego brata.. Mimo, iż wydawać się może, że bohaterka była bardzo dzielna i odważna, uważam, że nie postąpiła dobrze.. Postąpiła tak, gdyż wyznawana przez nią religia nakazywała jej pochować obu braci, niezależnie od tego, czy był obrońcom, czy złodziejem.Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brata ?.

Czy Antygona postąpiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?

Postąpiła tak, gdyż wyznawana przez nią religia nakazywała jej pochować obu braci, niezależnie od tego, czy był obrońcom, czy złodziejem.Czy Antygona postąpiła słusznie?. W moim wystąpieniu chciałbym udowodnić WYSOKI SĄDZIE ,że moja klientka została niesłusznie skazana.Pani Antygona, siostra Ismeny oraz zmarłych już bracie Polinejkesa i Eteoklesa, złamała zakaz króla Teb, Kreona, grzebajac zwłoki swego drugiego brata.. Moje stwierdzenie postaram się uzasadnić , przytaczając argumenty,które za tym przemawiają w dalszej pracy.Czy Antygona postąpiła słusznie .. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. Jest to dla mnie oczywiste, dlatego też uważam, że Antygona postąpiła słusznie.Pani Antygona, siostra Ismeny oraz zmarłych już bracie Polinejkesa i Eteoklesa, złamała zakaz króla Teb, Kreona, grzebiąc zwłoki swego drugiego brata.. Jako przykładem posłuże się stwierdzeniem, że Antygona zdecydowała się pochować Polinika, ponieważ bardziej ceniła prawa boskie niż ludzkie.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o DoO WYBORU.. -CZY antygona postąpiła słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata-rozprawka -czy kreona można n…Czy Antygona dokonała właściwego wyboru , podejmując decyzję pogrzebania zwłok brata ?. Nie można zapomnieć o tym ,iż Antygona złamała zakaz Kreona ,lecz przyznała się do winy wiedząc, że zostanie stracona .84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka..

...Czy jednak postąpiła słusznie?

Antygona grzebiąc brata była świadoma swojego czynu, zrobiła to umyślnie.. 87% Mowa obrończa Antygony; 92% Kto miał rację- Kreon czy Antygona?Mimo, że Antygona wystąpiła przeciw prawu obowiązującemu w Tebach, uważam, że postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki swojego brata.. Pilne, na jutro.. Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Napisz rozprawkę na temat tego "czy Antygona postąpiła słusznie grzebiąc swojego brata".. Nie znamy właściwie uczuć Antygony, w ogóle jej nie znamy, bo tragedia grecka ma to do siebie, że dotyczy tylko wycinka z życia bohaterów - 24 godzin!. Dołącz do nas i ucz się w grupie.Mimo, że Antygona wystąpiła przeciw prawu obowiązującemu w Tebach, uważam, że postąpiła słusznie, grzebiąc zwłoki swojego brata.. Trudno mi ją oceniać.. Użyj argumentów oraz kontrargumentów.. W moim wystąpieniu chciałbym udowodnić WYSOKI SĄDZIE ,że moja klientka została.Napisz rozprawkę na temat tego "czy Antygona postąpiła słusznie grzebiąc swojego brata".. Ma być napisane dlaczego Antygona tak postąpiła i Kreon.. Podaj argumenty i kontrargumenty motywujące postępowania Antygony oraz Kreona.Kreon jednak zabronił pochowania Polinejka..

86% Uzasadnij, że Antygona postąpiła słusznie.

- rozprawka.. Dodawanie komentarzy zablokowane - Zgłoś nadużycieBrainly to platforma social learningowa, dzięki której otrzymasz pomoc w zadaniu domowym.. w tym celu zredaguj przemówienie.. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.. Nie można zapomnieć o tym ,iż Antygona złamała zakaz Kreona ,lecz przyznała się do winy wiedząc, że zostanie stracona .Antygona staje przed wyborem: czy dokonać pochówku brata, Polinejkesa, bez którego dusza zmarłego nie zazna spokoju, narażając się jednocześnie Kreonowi wchodząc w konflikt z prawem państwowym przez niego wydanym i zabraniającym pod karą śmierci pogrzebania zwłok, czy tez podporządkować się rozkazowi królewskiemu.Napisz przemówienie na jeden z wybranych tematów.. czy zasiadająca na ławie oskarżonych Antygona, postapiła słusznie, grzebiąc zwłoki brata, Polinejkesa.. Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.. Antygona nie mogła się z tym pogodzić.. Żadne prawo państwowe nie mogło jej powstrzymać, przed ostatnim gestem miłości wobec brata.. W końcu zdecydowała się pogrzebać zwłoki ukochanego brata.Przydatność 60% Czy antygona postąiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata.. ( nie z neta ) Jak ktoś mi pomoże to bd musiała odp skasować, ponieważ nasza pani od pol.. Czy Antygona postąpiłą słusznie grzebiąc zwłoki swojego brata?. Moje stwierdzenie postaram się uzasadnić , przytaczając argumenty,które za tym przemawiają w dalszej pracy.82% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. Myślę , że tak co potwierdze w daleszej części pracy.. Uważam,że Antygona słusznie postąpiła,grzebiąc zwłoki brata.. W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.. Jako przykładem posłuże się stwierdzeniem, że Antygona zdecydowała się pochować Polinika, ponieważ bardziej ceniła prawa boskie niż ludzkie.Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt