Napisz list zachęcający do przeczytania lektury szatan z siódmej klasy
Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.Książka Kornela Makuszyńskiego zatytułowana "Szatan z Siódmej klasy" jest pełna optymizmu i humoru pozycją dla młodzieży, którą można by zakwalifikować do literatury przygodowej z elementami detektywistycznymi.To lekka i przyjemna lektura opowiadającą o przygodach siedemnastolatka- Adama Cisowskiego w czasie wakacji.. Jego przezwisko: "szatan" zostało mu nadane przez kolegów ze .. "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego to powieść utrzymana w konwencji powieści kryminalnej.. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Szatan z siódmej klasy to książka warta przeczytania i warta czasu na jej czytanie .. że powinieneś przeczytać pierwszą z części opowieści o młodym czarodzieju z blizną na czole.. Została napisana w 1937 roku.. Charakterystyka Adama Cisowskiego z lektury .Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Szukaj.. Podać miejscowość i datę.. Według mnie jest to bardzo ciekawa lektura którą każdy z nas powinien przeczytać.Możecie mi napisać streszczenie lektury szatan z siódmej klasy 2012-10-12 15:19:36 Znacie jakieś pytania z treści lektury Szatan z siódmej klasy 2009-05-10 07:33:59 Załóż nowy klubNie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1..

Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!

Dużo tu też dowcipnych dialogów, bo Adaś to chłopak z poczuciem humoru.. Kraków, 30.09.2010 Cześć Pawle!. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Przydatność 80% Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Czekam na list od Ciebie.Myślę, że zachęciłam Cię do przeczytania tej książki.. Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Życzę Ci miłego czytania i .Przydatność 75% List do kolegi, w którym zachęcisz do przeczytania książki Szatan z siódmej klasy.. Część informacyjna - dane o książce : autor - Kornel Makuszyński, tytuł, rok wydania - 1951, wydawnictwo - Nasza Księgarnia 2.. Napisz do nas.. Kiedy usłyszałem nazwę lektury pomyślałem, że książka jest satanistycza, nudna i ponura.Piszę do Ciebie, aby zachęcić Cię do przeczytania ciekawej lektury autorstwa Kornela Makuszyńskiego, pt.„ Szatan z siódmej klasy" .. Jest to powieść , która dostarcza czytelnikowi wielu intrygujących zagadek, a bieg zdarzeń śledzi się z dużym napięciem..

,,Szatan z siódmej klasy. ''

potrafił przetłumaczyć list napisany w języku francuskim.. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. Nawet jeżeli to nie w waszym stylu czytanie takich dziecinnych książek ale gwarantuje dobrze spędzonych tych parę godzin czy parę dni.Zachęć czytelnika do przeczytania powieści pt. "Szatan z siódmej klasy".. A tak BTW to chodził do 7 klasy i miał 17 LAt xdd.Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturySzatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy"..

Już dawno nie czytałam tak ciekawej lektury.

Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.Powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. Gatunek literacki - Powieść 3.. Mam nadzieję, że wszystko to zachęci Cię do przeczytania powieści Kornela Makuszyńskiego.. Mam nadzieję, że wieczorami masz trochę wolnego czasu.. szybko pobiegniesz po kolejne.. Narrator wymienia także dwór Wiliszki, należący do państwa Niemczewskich (gdzie Adaś .. Pozdrowienia dla Ciebie i całej rodziny.Co powiedziałbyś, chcąc zachęcić czytelnika do przeczytania powieści pt. ,,Szatan z siódmej klasy'' Pani od języka polskiego zadała do przeczytania jako pierwszą lekture pt .. Czas - Czas Fabuły 1812 - 1937 i miejsce akcji - różne miejsca ale przede wszystkim w Bejgole 4.. Mimo iż jest to 81 lat temu, nadal cieszy się powodzeniem.. Bo właśnie chce Ci polecić wspaniałą książkę.. "Szatan z siódmej klasy" godną przeczytania książkę, te parę godzin spędzone przy tej książce to nie tylko utrwalenie sobie ortografię ale również uczy logiki.. U mnie wszystko dobrze.. 2021-01-27 19:19:19 Napisze ktos plan wydarzen z lektury "pajaczek na rowerze" na piatek musze miec 2021-01-27 17:37:06; Dokonaj analizy słowotwórczej następujących wyrazów : - rękopis - łamigłówka .Napisz list do kolegi zachęcający go do przeczytania wybranej książki..

Podobały mi się w niej wszystkie przygody szatana.

Dlaczego?. Co u Ciebie słychać?. Mnóstwo tu przygód i zagadek.. Jak mamy napisać : 1.. Uwierz mi, ''Szatana z siódmej klasy'' czyta się jednym tchem i z wielką przyjemnością.. Potrafił przewidywać niektóre sytuacje.. Jeśli będziesz miała chwilę czasu zajdź do biblioteki i zapytaj o książkę Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Podpis PS Napisz, czy zainteresowała Cię ta książka i czy się Tobie podobała.. Pewnie dziwi Cię to, że nie zachwalam także pozostałych części, jednak robię to celowo.. Odbiorcy doceniają humor pisarza, pełną napięcia akcję z nieoczekiwanymi zwrotami.. A bohater po prostu świetny chłopak.Plik napisz list zachecajacy do przeczytania lektury szatan z siodmej klasy.zip na koncie użytkownika craftsmanwallcoverings • Data dodania: 18 sie 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Co powiedziałbyś, chcąc zachęcić czytelnika do przeczytania powieści pt. ,,Szatan z siódmej klasy'' Pani od języka polskiego zadała do przeczytania jako pierwszą lekture pt .Napisz list do kolegi , w którym zachęcasz go do przeczytania ,, Szatan z siódmej klasy '' 2012-03-16 14:07:17 Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedziList do przyjaciela, który zachęca do przeczytania "Szatana z siódmej klasy".. Według mnie książka pt. : "Szatan z siódmej klasy" była bardzo interesująca.. A przede wszystkim udało się pisarzowi stworzyć świat, w którym jasno zostało określone dobro i zło .Miejscem akcji „Szatana z siódmej klasy" jest Warszawa (gimnazjum, w którym uczy się Adam Cisowski, jego dom oraz mieszkanie profesora Gąsowskiego), a następnie dwór państwa Gąsowskich, mieszczący się we wsi Bejgoła niedaleko Wilna.. Witaj Agnieszko!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt