Napisz 10 zdan w czasie perfekt niemiecki
Wypracowanie jest na poziomie gimnazjum, może być pomocne jako podsumowanie tematu o czasie przeszłym Perfekt.. Kupiłem wycieczkę dwa tygodnie temu.. Zobacz odcinek i poznaj i naucz sie mówić w czasie przeszłym :) Zapraszam do ogląda.Napisz 10 zdań po niemiecku o swoich wakacjach w czasie przeszłym.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. (robić zakupy - einkaufen) Mark studiował 5 lat.Perfekt to czas przeszly dokonany (np: ich habe gemacht).. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Żeby zrobić zdanie w Perfekt, potrzebujesz dwóch czasowników.. 1 Co dziennie chodziłem po molo Jeden Tag bin ich auf die Mole gegangen.. zadanie dodane 15 maja 2011 w Język niemiecki przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum]Używamy plików cookie i zbieramy dane m.in. w celach statystycznych i personalizacji reklam.. 11) Wir lernen Deutsch.Czas przyszły jest używany w języku niemieckim stosunkowo rzadko, bo w wielu sytuacjach przyszłość można wyrazić za pomocą czasu teraźniejszego z dodatkiem jakiegoś okolicznika czasu, np.: morgen - jutro, übermorgen - pojutrze, nächste Woche - w przyszłym tygodniu, nächstes Jahr - w przyszłym roku itd.. O przeszłości w języku niemieckim możesz również mówić w czasie Präteritum, ale to właśnie Perfekt jest używany częściej.. 2 Co jakiś czas z rodzicami jeździłam na rowerze Manchmal bin ich mit meinen .Czas przeszły Perfekt - pytania..

zdania w czasie przeszłym niemiecki.

3) Ich wohne in Warszawa.. Ponadto podstawowe formy, które tworzą ten czas przeszły, używane są również w innych konstrukcjach gramatycznych.Napisz zdania w czasie Perfekt.. zadanie dodane 21 marca 2012 w Język niemiecki przez użytkownika 111 .. Przetłumacz na niemiecki-czas perfekt.. Używany jest również w rozmowach bezpośrednich, w sytuacjach codziennych, kiedy opowiadamy o sobie lub innych osobach, a nawet użyjemy go w zdaniach czasowych, w .Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt.. Co jest takiego szczególnego w Perfekt?. Proszę szybko pomóżcie na jutro to mam '_' 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie -23.1.2018 (20:56) .. Układając pytanie w czasie przeszłym Perfekt musicie trochę zmienić kolejność wyrazów w zdaniu, czyli: na pierwszym miejscu postawiłam czasownik posiłkowy, ponieważ nie mamy na razie żadnego słówka pytającego (tzw. W-Fragewort - są to słówka pytające).Czas przeszły Perfekt jest jednym z trzech czasów przeszłych w języku niemieckim.. Mama fotografowała.. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, więcej informacji i instrukcje znajdziesz » tutaj «./ Język niemiecki / Gimnazjum.. Zapłaciłem 10 Euro.. Poza tym obiecałem to komuś i wypadałoby dotrzymać słowa ;) Nie będę już rozwijał tematu tworzenia imiesłowów Partizip II czy budowy zdań w tym czasie, skupię się natomiast na regułach użycia .Opis wakacji po niemiecku - wzór z tłumaczeniem..

Mein Tag - wypracowanie w czasie przeszłym Perfekt.

Zrobiłem w sobotę zakupy.. Mama fotografowała.. Wzór na tworzenie czasu Perfekt haben lub sein + imiesłów czasu przeszłego (Partizip II/ Partizip Perfekt) Czas Perfekt z haben Większość czasowników tworzy Perfekt z czasownikiem posiłkowym haben.. Opisuje on czynności zakończone w przeszłości, które swoje skutki mają teraz.. potrzebna mi odmiana na czas przeszły i przetłumaczenie na polski czasowników: kochen kaufen spielen putzen horen haben lachen holen reden warten sagen lieben fragen reisen malen wohnen, oraz 6 zdań, które będą zawierać któryś z tych czasowników, które łączą się z sein oczywiście w czasie przeszłym, razem z tłumaczeniem.W tym odcinku programu Niemiecki w parę minut o czasie przeszłym PERFEKT.. Dotychczasowe odpowiedzi napisane sa w czasie Imperfekt, czyli przeszly niedokonany (ich machte) Nie mam ochoty wymyslac nowych zdan, dlatego wykorzystalam te moich poprzednikow.. Widać tutaj ewidentny skutek.Napisz 4 zdania w czasie przeszłym i przetłumacz bringen Przedmiot: Język niemiecki / Szkoła podstawowa 2 rozwiązania autor: dusia98-98 12.10.2010 (15:03)Czas przeszły Perfekt to forma czasu przeszłego, która jest najczęściej używana w języku niemieckim..

Napisz 10 zdań po Niemiecku w czasie prateritum co robiłeś wczoraj.

Gestern habe ich einen ganz normalen Tag gehabt.Co robiłeś w poprzedni weekend napisz po niemiecku w czasie przeszłym perfekt 2012-12-07 19:06:19 Napisz podane zdania w czasie przeszłym Perfekt .. Przykłady zdań z czasownikiem posiłkowym haben.Napisz 5 zdań w czasie przeszłym perfekt o twoich wakacjach w tym roku 2015-09-13 09:50:04 Napisz zdania w czasie przeszłym perfekt (j. niemiecki) 2012-01-08 20:24:48 Niemiecki.Napisz zdania w czasie Perfekt.. Szczególnie w języku mówionym.. Zrobiłem w sobotę zakupy.. Przykładowy opis wakacji w języku niemieckim.Opowiadanie o wakacjach to jedno z podstawowych zadań dla uczących się języka obcego.. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby użyć tych .Przetłumacz kilka zdań o świetach po niemiecku w czasie perfekt +1 głos.. 8.Naprawdę nie warto przepisywać tego „na żywca", lepiej pomyśleć chwilę i napisać coś swojego.. 4) Er wohnt in Warszawa.. 4,258 wizyt.. Warto zapoznać się z typowymi zwrotami, które można wykorzystać zarówno w odpowiedzi ustnej jak i pisemnej.. Zapłaciłem 10 Euro.. Na przykład - Jestem na wakacjach.. 10 zdan o miłosci po niemiecku.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Ostatni wpis dotyczący czasu przeszłego Perfekt pochodzi z 18. sierpnia 2010 roku…minęło już trochę czasu, więc tak sobie pomyślałem, że warto jest ten temat rozwinąć..

Już widzimy, że drugie zdanie będzie w czasie Perfekt.

Er fährt durch die Stadt und hält am .Napisz poniższe przykłady zdań w czasie przeszłym Perfekt: 1) Ich mache die Hausaufgabe.. Poprzednie Następne > Jashioq 1 rozwiązane zadanie.. Używamy go w przypadku kiedy wykonana, zakończona przez nas czynność wpływa na nasze życie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt