W 80 dni dookoła świata streszczenie
potrzeby, ale przy tym działa niczym automat.. Zdobyte odznaki: 9.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. 2010-05-01 17:06:50 Czy wiecie na jakiej stronce można znaleźć szczegółowe streszczenie ,, W 80 dni dookoła świata " .. 4.Podejrzenie o Fogga o obrabowanie banku.Streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata" Autor - Juliusz Verne Tytuł - "W 80 dni dookoła świata " Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi: Jan Passepartout (Obieżyświat), detektyw Fix, pani Auda.. Jest on samotnikiem, człowiekiem doskonale zorganizowanym, który czas swój ma wyliczony co do minuty, a całe dnie spędza w klubie (jego ulubiona gra to gra w wista).. W oryginale powieść nosi tytuł Le tour du monde en quatre-vingt jours.Potrzebuję krótkie streszczenie "W 80 dni dookoła świata "Poda ktoś?. Ukazała się w 1872 roku i od razu zyskała olbrzymią popularność - do tej pory pozostaje najbardziej lubianym i najczęściej ekranizowanym dziełem francuskiego pisarza.W czasie, kiedy pasażerowie z zapartym tchem śledzili przejazd przez most, pan Fogg najspokojniej w świecie grał w wista.. MayaUczySie123 66 pkt.. Patrycja_123 94 pkt.. powstrzymali go, ponieważ z pewnością przypłaciłby ten czyn śmiercią.. (3/7) W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe, Rozdział trzynasty w którym Obieżyświat dowodzi raz jeszcze że szczęście sprzyja zuchwałym„W 80 dni dookoła świata" - bohaterowie, Fileas Fogg - główny bohater powieści, angielski dżentelmen noszący niższy tytuł szlachecki..

W 80 dni dookoła świata - streszczenie.

Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu "Reforma".. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. Olivia16 54 pkt.. Napisz email Punkty rankingowe: 2525.. Oczytany i znający się na geografii oraz podróżach.Pobierz darmową ściągę - wszystkich streszczeń - - 80 dni dookoła świata - streszczenie krótkie !. pawlowiczf 308 pkt.. W rozmowie z Passepartout dowiaduje się, kim jest młoda kobieta, która im towarzyszy, i że nie opuści ich ona u celu tej morskiej podróży.W osiemdziesiąt dni dookoła świata (inne wersje tytułów wydań po polsku: Podróż na około świata w osiemdziesięciu dniach, Podróż naokoło świata w 80-ciu dniach, Podróż naokoło świata w ośmdziesiąt dni, W 80 dni dookoła świata) (fr.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 304 pkt.. Plan wydarzeń: 1.Przyjęcie Passepartout na stanowisko kamerdynera.. Wszyscy uczestnicy ceremonii w przerażeniu padli na ziemię.. Podczas rozmowy obaj panowie myślą, że mówią o tym samym, jednak tak naprawdę Fix opowiada o swojej pracy detektywa i kradzieży pieniędzy z banku, zaś Passepartout o tym, że w jego mniemaniu Fix jest agentem z klubu "Reforma".W 80 dni dookoła świata - streszczenie utworu Juliusza Verne - strona 8. misji.. Późnie sza tradyc a utrwaliła ednak nazwęW osiemdziesiąt dni dookoła świata..

Przemi 37 pkt ...W 80 dni dookoła świata - streszczenie.

Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, wiadomości ogólne, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, przykładowe nawiązania oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.W 80 dni dookoła świata - streszczenie.. Od słowa do słowa panowie postanowili się pojedynkować na najbliższej stacji, a kiedy konduktor oznajmił, że z powodu opóźnienia pociąg się tam nie zatrzyma, stwierdzili, że będą się pojedynkować w pociągu.. Najlepsi w tym miesiącu 098lol 324 pkt.. 2 października najął nowego lokaja - Francuza Jana Obieżyświata.Streszczenie „W 80 dni dookoła świata" to powieść przygodowo-podróżnicza, autorstwa Juliusza Verne'a.. Książka przedstawia historię ekscentrycznego angielskiego dżentelmena, który zakłada się z kolegami, że możliwe jest okrążenie kuli ziemskiej w 80 dni.W 80 dni dookoła świata - streszczenie krótkie !. Rozdział 22.. 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe; REKLAMA.. Nagle zmarły radża podniósł się, wziął swą żonę na ręce i zstąpił ze stosu, kierując swe kroki do oniemiałych Anglików i ich przewodnika.. Angielski dżentelmen, Fileas Fogg, zakłada się pewnego dnia, że w 80 dni objedzie dookoła kulę ziemską..

'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe; REKLAMA.

Nikt nie wiedział na czym zbił swój majątek.Streszczenie lektury "W 80 dni dookoła świata".. 2010-02-07 19:49:36Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. Detektyw Fix także znajduje się na okręcie "Rangoon" i zamierza aresztować domniemanego rabusia w Hong Kongu.. _JAGODOWO_ 147 pkt.. Patrycja_123 94 pkt.. MatyldA199 62 pkt .W 80 dni dookoła świata - streszczenie w pigułce, W 1872 roku w Londynie przy Saville Row zamieszkiwał członek klubu „Reforma" Fileas Fogg.Nie opuszczał nigdy Londynu, jednak niewiele było o nim wiadomo.. Zabiera ze sobą w tę podróż swojego francuskiego lokaja, Jana Passepartont.. cirrus 51 pkt.. I tu doszło do katastrofy - spotkał Proctora.. 2.Zakład między Foggiem a jego znajomymi z klubu.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. MayaUczySie123 66 pkt.. W ślad za nimi udaje się także przebiegły detektyw Fix, który podejrzewa Fogga o dokonanie .. 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe.. W 80 dni dookoła świata - streszczenie.. Zaprosił go na drinka.. Jest człowiekiem skrytym i tajemniczym, niewiele wiadomo o jego przeszłości i nikt nie wie, w jaki sposób zdobył swój majątek.W 80 dni dookoła świata to powieść podróżniczo-przygodowa i jako taka ma następujące cechy: akcja powieści toczy się w podróży, niezwykłe jest to, że bohaterowie pokonują duże odległości bardzo szybko, jak na czasy, w których żyją, a czasem sięgają po niestandardowe środki lokomocji, jak np. słoń, łódź-sanie;W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe..

universal_soldier Profesor Bryk.W 80 dni dookoła świata - streszczenie.

Filiasz Fogg mieszka pod numerem siódmym Saville Row w Burlington Gardens.. Olivia16 102 pkt.. Najlepsi w tym miesiącu pawlowiczf 306 pkt.. cirrus 69 pkt.. Przemi 37 pkt.. Le tour du monde en quatre-vingt jours) - najpopularniejsza jednotomowa powieść francuskiego pisarza Juliusza Verne'a, która została .W 80 dni dookoła świata - Plan wydarzeń.. Komentarze (0) skomentuj Najnowsze Najstarsze Najlepiej ocenione REKLAMA.. Dowiadujemy się, że w 1872 roku w Londynie przy Saville Row w Burlington Gardens siedem zamieszkiwał tajemniczy członek klubu „Reforma" Fileas Fogg.. Olivia16 133 pkt.. Ekscentryk o bardzo uporządkowanym trybie życia.. :)-- -Muzyka w tle: Fretless Kevin MacLeod (incompetech.com) na licenc.¹W osiemdziesiąt dni dookoła świata—tytułpolskiegotłumaczenia,stanowiącegopodstawęninie sze publi-kac i, brzmi:Podróż naokoło świata w -ciu dniach.. (2/7) W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe, Fix poinformował konsula o rozpoznaniu złodzieja.. Jest zły na detektywa Fixa, który go oszukał i wykorzystał.W 80 dni dookoła świata Juliusza Verne'a to powieść przygodowo-podróżnicza, której nikomu nie trzeba przedstawiać - prawdziwa klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej, kochana także przez dorosłych na całym świecie.. Rozdział pierwszy w którym pan Fileas Fogg i jego nowy służący są z siebie wzajem bardzo zadowoleni.. MayaUczySie123 66 pkt.. Streszczenie: Rozdział 1. cirrus 204 pkt.. Stwierdził, że za wszelką cenę muszą zatrzymać Fogga zanim nadejdzie nakaz aresztowania.W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne - streszczenieZapraszam do subskrypcji kanału!. Ewela5678 37 pkt .. 'W 80 dni dookoła świata' - streszczenie szczegółowe; REKLAMA.. Okazuje się, że Passepartout jakimś cudem zdołał dostać się na statek "Carnatic" na czas.. Zobacz więcej..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt