Napisz opowiadanie o spotkaniu ebenezera scroogea z duchem marleya
Proszę!. 25 grudzień godzina: 1 w nocyScrooge i Cratchit Geneza dzieła.. Nadejście ducha Marleya zapowiadającego wizytę trzech duchów.. Duch odpowiedział twierdząco.. Od dnia swojej cudownej przemiany Scrooge wiódł szczęśliwe życie.. Podstawową jego .3.. Akcja opowieści rozgrywa się w XIX wieku w Londynie w sklepie i domu Ebenezera Scrooge'a.. Duch jest niewielki, ale wygląda jak starzec.. 2021-01-20 11 .. brąz włosy i wieniec z owocami na głowie.. Duch ukazał się Scrooge'owi jako wysoka postać z brodą przyodziana .Ebenezer Scrooge był wspólnikiem Marleya, razem prowadzili znany w całym mieście dom handlowy.. Był jedynym przyjacielem i wspólnikiem Ebenezera Scrooge'a.Razem z nim założył firmę „Marley & Scrooge".. Przed śmiercią pokazał mu dwójkę dzieci, których Scrooge powinien się .Przeraziłem się.. Określ emocje bohatera oraz wskaż przyczyny jego przemiany.. Poświęcił się pracy i aż do spotkania z duchem Marleya był skąpym, złośliwym człowiekiem.Duch Marleya opowiada Scrooge'owi o swojej tułaczce i cierpieniach pośmiertnych oraz o karze za złe traktowanie ludzi.. Starzec wszystko sobie przypomina, gdy odwiedza go Duch Przeszłych Świąt Bożego Narodzenia.. Zobaczył przed sobą zakutego w łańcuchy.. Jakuba Marleya, zmarłego przed siedmiu laty wspólnika!Serwis na temat Opowieści Wigilijnej Karola Dickensa - streszczenie, plan wydarzeń, spis i charaktersytyka postaci..

Napisz krótkie opowiadanie zawierające 10 zdań złożonych.

Dopiero spotkanie z trzema duchami zmieniło sposób patrzenia Ebenezera na świat.Jakub Marley (ang. Jacob Marley) - postać drugoplanowa opowiadania Karola Dickensa Opowieść wigilijna wydanego w 1843 roku.. Włosy i broda posiwiały, bruzdy na policzkach były coraz głębsze, wąskie usta były coraz częściej sine, a nos stawał się dłuższy z dnia na dzień.. Z upływem czasu to bogactwo stało się dla niego ważniejsze niż ukochana, dlatego zwróciła mu pierścionek zaręczynowy.. Bohater to starszy człowiek, którego cechy, jak oziębłość, chłód czy obojętność można wyczytać z jego twarzy.. Scrooge przerażony widokiem Marleya i wszystkim co usłyszał słucha z przerażeniem.napisać charakterystykę Scrooge'a z Opowieści wigilijnej.. a) Pierwszy obraz: dzieciństwo i szkoła, siostra Fan.. Wydarzenia przebiegają w Londynie, w wigilijny wieczór.. Opowiadanie.. Cytaty: rady, ostrzeżenia Na dzisiaj!. Warunkiem jest spotkanie z trzema duchami przez trzy kolejne noce.. z góry dzięki !1.Weź udział w konkursie do wygrania Samsung S20 Pro.😍2.Udostępnij przeglądany post na FB klikając w ikonkę - to wszystko.😁3.Czekaj na wyniki.. DUCH PRZESZŁOŚCI Elementy wizji: Emocje bohatera:Zadanie: napisz dalsze losy ebenezera scrooge a opowieść wigilijna proszę o szybką pomoc chodzi mi o to, aby ktoś podsunął pomysł o czym mogłabym ..

- rozwiązanie zadania ... Mam napisać opowiadanie z dialogiem o spotkaniu z duchem.

Miał bardzo cichy i słodki głos, jakby dolatujący z daleka.. Opowiadanie ukazało się w 1843 roku z ilustracjami Johna Leecha - ich prezentacja na tej stronie.. Czas i miejsce akcji.. Postać ta, zapowiedziana przez Marleya, nawiedza Ebenezera o północy.. A do tego audiobook i księzki do kupienia.„Opowieść wigilijna", bo o niej mowa, po raz pierwszy została wydana 19 grudnia 1843 roku, trwale wpływając na obraz uroczystości świąt Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii, a z .. Ebenezer Scrooge, Fred - siostrzeniec Scooge'a i jego żona, Jakub Marley - duch przyjaciela i wspólnika Scrooge'a, Bob .Przeżyte lata odcisnęły piętno na jego wyglądzie.. W ten sposób stracił miłość swego życia.. W tym dniu Scrooge wracał …OPIS DUCHA MARLEYA z ,,opowieść wigilijna" muszą byc poszczególne rzeczy: 1.. Strofka druga - Odwiedziny Pierwszego Ducha 1.. Po odwiedzinach pierwszego ducha Ebenezer przypomniał sobie dzieciństwo spędzone w sierocińcu.Raz zdawało się bankierowi, że to istota o jednej ręce i nodze, a raz o dwudziestu.. mozecie napisać tak żeby była na 5 albo 6?. Zwracamy uwagę na wygląd 2.. Ma silne ręce i nogi, ubrany jest na biało z błyszczącym pasem.Charakterystyka Ebenezera Scrooge 'a 2011-01-08 21:47 .. Cel odwiedzin 3.. Po śmierci Marleya Scrooge stał się właścicielem firmy..

Przeczytaj uważnie fragment „Opowieści wigilijnej" mówiący o spotkaniu Ebenezera z duchem przeszłości.

Wypracowanie powinno dowodzić ,że znasz lekturę „Opowieść wigilijna".Podczas czytania książki Charles'a Dickens'a pt. „Opowieść Wigilijna" największe wrażenie wywarło na mnie spotkanie Scrooge'a z drugim duchem, który reprezentował obecną wigilię Bożego Narodzenia.. Uprzedził mnie równiez o wizycie gości z zaświaata.. Pewnego razu Ebenezer po skończonej pracy wrócił do domu.. Zapytał więc, czy jest tym, o którym mówiło mu widmo Marley' a.. Na osi czasu z duchem przyszłości zamieściliśmy takie wydarzenia: - pojawienie się ducha, - przysłuchiwanie się rozmowom o zmarłym,Zadanie: napisz dalsze losy ebenezera scrooge a opowieść wigilijna proszę o szybką pomoc chodzi mi o to, aby ktoś podsunął pomysł o czym mogłabym Rozwiązanie: moze napisz o tym ze gdy teraz jest juz dobry np zalozyl fundacje na chore dzieci i samPrzyjechała do niego z wiadomością, iż może przyjechać na Święta do rodziny, ponieważ był w konflikcie z ojcem.. Marley opowiedział mi o tym, jak bardzo cierpi w zaswiatach, dlatego że za życia nie bratał się z ludzmi, był wobec nich obojętny.. Pod koniec ich spotkania, duch umarł ponieważ z godziny na godzinę się starzał..

Wspomina także swoją młodość- czytanie książek przy kominku, spotkania Ali-Baby oraz Walentyna.Mam napisać opowiadanie z dialogiem o spotkaniu z duchem.

Przywołane obrazy odnoszące sie do życia Scrooge'a 4.. Zaczął się zastanawiać,1.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z duchem Marleya podczas kolejnych świąt Bożego Narodzenia, w trakcie którego dawny wspólnik przekonuje się , jak jego przyjaciel wykorzystał daną mu szansę.. Kiedy wrócił do domu, oniemiał.. Przedstawił się, że jest duchem wszystkich ubiegłych Wigilii Bożego Narodzenia.O ile ducha Jakuba Marleya Scrooge poznał, ponieważ wyglądał, jak jego znajomy (jego ciało było jednak przeźroczyste, miał też na sobie łańcuchy z doczepionymi portfelami, skrzynkami na pieniądze, księgami rachunkowymi itp.), tak z innymi nie miał wcześniej do czynienia.Niedługo później nasz bohater obudził się i czekało go spotkanie z kolejnym widmem - Duchem Wigilijnej Przeszłości.. Zapowiedział, że podobny los moze spotkać również mnie, jeśli nie zmienie swojego postepowania.. Na podstawie tekstu uzupełnij poniższe informacje o tym, co bohater zobaczył w wizji ukazanej mu przez ducha.. Opowiada ona o problemie głównego bohatera - Scrooge'a Ebenzera.. Resztę wieczoru spędził nad księgą z finansami, a następnie zamknął biuro, łaskawie zezwalając sekretarzowi nie przychodzić do pracy w świąteczny dzień.. b) Drugi obraz: praktyka u Fezwizga.Lecz wtedy jeszcze był wesołym człowiekiem, miał narzeczoną.. Był on zadziwiony przyjemnym, świątecznym nastrojem, jaki przepełniał wnętrze, tak że zdawało się ono zupełnie inne niż zazwyczaj.Napisz opowiadanie o spotkaniu Ebenezera Scrooge'a z bohaterami innego utworu literackiego, w czasie którego bohater „Opowieści wigilijnej" przedstawi najbardziej znaczące wydarzenie w swoim życiu.. Przekazuje mu informacje jak uniknąć takiego losu.. napisac jaki byl na początku i jak sie zmienil i pod wplywem czego sie zmienił.. Przebudzenie kupca i przybycie Pierwszego Ducha.. W czasie lektury powieści "Opowieść Wigilijna" Charlesa Dickensa niezwykle wyryło mi się w pamięci spotkanie Ebenezera Scrooge'a z duchem, a konkretnie Duchem Tegorocznego Bożego Narodzenia.Spotkanie owo miało miejsce w domu Scrooge'a.. Wędrówka Ebenezera po swojej przeszłości.. Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.. Przydatność 85% Charakterystyka Ebenezera Scroogea.5.. Bohaterowie.. Czytelnik poznaje Marleya siedem lat po jego śmierci.Duch teraźniejszych świąt Bożego Narodzenia (oryg.Ghost of Christmas Present) - fikcyjna postać stworzona przez Karola Dickensa w powieści Opowieść wigilijna wydanej w 1843 roku.. Ebenezer, mimo olbrzymiego majątku, był obojętny na los ubogich, chociaż był nimi otoczony..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt