Napisz inne optymistyczne zakończenie utworu janko muzykant
Twoja praca powinna liczyć minimum 16 zdań.. Chłopiec zyskał przydomek Janko Muzykanta.. Mały Janko najbardziej lubił dźwięk, który wydawały skrzypce.Janko dożył dziesięciu lat.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Słyszał ją w przyrodzie, w odgłosach codzienności.. Za swoje rozmarzenie i zasłuchanie, bywał karany.. To krótki jednowątkowy utwór, opowiadający o losach biednego wiejskiego chłopca.. Budowa i geneza dzieła „Janko Muzykant" to nowela (zob.. Matka Janka - biedna kobieta, która kocha swoje dziecko mimo jego wad, jednakże nie rozumie chłopca.Przeczytaj lekturę uzupełniającą Janko Muzykant Henryka Sienkiewicza.. Zastanów się, jak inaczej mogłyby potoczyć się losy Janka Muzykanta, gdyby właściciele dworu pomogli chłopcu.. Pracę możesz napisać na komputerze, w programie Word lub przesłać zdjęcie .Jej akcja toczy się w XIX wieku, a głównym bohaterem jest chorowity chłopiec Janko.Imiona własne mieszkańców, język, wykonywane czynności, sposób spędzania czasu i funkcja dworu wskazują na to, że akcja noweli rozgrywa się w polskiej społeczności, która żyje pod zaborem rosyjskim.. W pobliskim dworze Janko zauważył skrzypki wiszące w kredensie.Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.. Możesz wprowadzać dialogi.. W pierwszej jest elementem sprawczym głównego zdarzenia, czyli samowolnego wejścia Janka do dworu i jego następstw, w drugiej jest przedmiotem .Nowela H. Sienkiewicza pt. "Janko Muzykant", spełnia doskonale swoje reguły gatunkowe..

Napisz w zeszycie inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.

Ewa Kosowska podkreśla, że w tekście nie ma przeciwwskazań, aby rozpoznawać Janka jako .Janko Muzykant - chudy chłopiec, który niezmiernie kocha muzykę.. Przedstawienie bohatera dziecięcego było wykorzystywane przez pisarza do ukazania jakiejś zasady społecznej, której dzieci - jako istoty nieświadome, bierne i bezradne - podporządkowywały się.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Sąd, nie chcąc posłać go do więzienia, kazał stójce Stachowi zbić go rózgą.Problematyka i wymowa utworu, Janko Muzykant należy do nowel Henryka Sienkiewicza, które łączą tematykę ludową i dziecięcą.. Tuż po urodzeniu dziecka wydaje się, że nie utrzyma się ono przy życiu, dlatego kobiety odbierające poród chrzczą Janka i wzywają księdza.omawia postacie, wydarzenia w utworze oraz inne elementy świata przedstawionego (I.1.1) Zadania do wykonania 1.. Napisz na ten temat opowiadanie twórcze.. Porówananie cen produktów, opinie.. 2.Henryk Sienkiewicz Janko Muzykant 1.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 wyrazów.. Matka nie zabierała go też w miejsca, w których mógł usłyszeć muzykę, w tym do kościoła.. Chłopiec uwielbiał muzykę, lecz był za to bity, ponieważ według ciemnych mieszkańców wsi był odmieńcem.. III) nowela nosi tytuł Janko muzykant (człon drugi oddany jest małą literą; vide spis treści: I. Sługa stary s. 7, II.Hania s. 27, III.Szkice węglem s. 193, IV.Janko muzykant s. 285)..

Zadanie domowe Napisz inne, optymistyczne zakończenie utworu, w którym wyjaśnisz, w jaki sposób można było pomóc Jankowi.

Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Zobacz informacje o epoce pozytywizmu oraz artykuł o pisarzu w Wikipedii. Głównym problemem utworu jest bezbronność chłopca w starciu z bezduszną machiną społeczną.Masz problem ze zrozumieniem utworu Janko Muzykant?. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone .Zadanie: napisz list do koleżanki zachęcający do przeczytania lektury quot janko muzykant quot pliisss na jutro błagam będe bardzo wdzięczna Rozwiązanie: cześć aniu na wstępie mojego listu chciałam cię pozdrowić piszę do ciebie ten list Treść całego utworu znajdziesz w poniższym linku: .. Wymyśl inne, optymistyczne zakończenie utworu.. darek44; 12.05.2010 Bardzo istotnym elementem kompozycji noweli jest motyw skrzypiec, który pełni w utworze dwie funkcje.. W tekście również użyto pisowni Janko muzykant: „Zobaczył go tak raz karbowy .Janko Muzykant: znalezione produkty w cenie od 1,71 zł Odkrywaj dobre oferty na Ceneo.pl..

informacje o noweli).Powstała w 1878 roku w Paryżu.Uł€ż szczęśliwe zakończenie noweli janko muzykant daje 6 punktów.

Napisz opowiadanie o tym.Wykaż, że dobrze znasz Małego Księcia Antoine'a de Saint-Exupéry'ego.. spotkaniu.- przypomnienie pojęcia „nowela" i podanie dowodów na to, że „Janko Muzykant" jest nowelą.. …Wydanie Janka Muzykanta kompletne bez skrótów i cięć w treści.. W założeniu ma ona zdemaskować warunki życia i sposób traktowania dzieci z ubogich rodzin w XIX wieku.Janko Muzykant - streszczenie, W ubogiej wiejskiej chacie przychodzi na świat wątły chłopiec o imieniu Janek.Zebrane nad położnicą kobiety wiejskie nie dają szans na przeżycie ani jej, ani narodzonemu dziecku.Pewnej nocy zakradł się pod pobliski dwór i, gdy nikogo nie było w kredensie, sięgnął po wiszące na ścianie skrzypki.. Zrobił to zbyt nieostrożnie i zbudził lokaja, który oskarżył Janka o próbę kradzieży.. Nowela na ledwie kilka minut, a po skończeniu, człowiek pochyla się jeszcze długo nad tym, co właśnie przeczytał.. Pamiętaj o podziale wypracowania na akapity.Potwierdzam, że w Pismach Henryka Sienkiewicza t. I z 1884 r. wydrukowanych w oficynie Gebethner i Wolff (wyd.. Marzy o posiadaniu własnych skrzypiec i to marzenie staje się przyczyną jego śmierci.. NarodzinyPrzyszło to na świat wątłe, słabe.Kumy, co się były zebrały przy tapczanie położnicy, kręciły głowami i nad matką, i nad dzieckiem..

Jeśli masz jakieś pytania lub nie masz podręcznika napisz na maila lub na Messenger - Koteras Maria.

Kowalka Szymonowa, która była najmądrzejsza, poczęła chorą pocieszać:Wymyśl pozytywne zakończenie noweli.. Napisz pracę na około 80 słów .. Przeczytaj w podręczniku na stronie informacje o Bolesławie Prusie i napisz w zeszycie krótką notatkę, w której znajdą się informacje o latach życia pisarza, najbardziej znanych utworach oraz cechach twórczości pisarza.. • Temat 1 lub 2 do wyboru wykonaj w zeszycie przedmiotowym.„Janko muzykant" Henryka Sienkiewicza to typowa nowela pozytywistyczna.. „Janko muzykant" mieści się ledwie na 5 stronach, a po skończeniu lektury opowiadania, czułam się przygnieciona jego ciężarem.. Głównym bohaterem utworu jest chłopiec o imieniu Janek, syn chłopów, który od urodzenia ma kłopoty ze zdrowiem.. dziękuję za odpowiedzi 0 ocen .. Lektura janko muzykant potrzebuje to na terazInne (4038913) Inne (4038913) .. Napiszę,jakie jest zakończenie noweli janka muzykanta i wyjaśnie co oznacza.. Jest krótka, ale ma w sobie potężną moc.. Znajdziesz pod tym linkiem: Czas i miejsce akcji - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.Akcja „Janka muzykanta" rozgrywa się w XIX wieku w małej polskiej wiosce.. Autor przedstawiając historię biednego wiejskiego dziecka, dokonuje krytyki XIX wiecznego społeczeństwa..Komentarze

Brak komentarzy.