Napisz opowiadanie o zielonych włosach ani z zielonego wzgórza
Okazało się, że mężczyzna posiada cudowny lek na jej problem - farbę do włosów, która miała zmienić ich kolor na kasztanowy.Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone.. 78% Historia Ani Shirley "Ania z Zielonego Wzgórza" - dzieje bohaterki.. Wieczorem przybiegła do Ani Diana, z prośbą o pomoc.. Ania musiała je ściąć, ale odrastające włosy miały już kolor kasztanowy, a nie rudy.. Autorka opisała w niej historię dziewczynki z domu dziecka, która znajduje dom.. Trafiała do różnych ludzi.. Ania (Megan Follows) jest sierotą przygarniętą przez Mateusza (Richard Farnsworth) i Marylę Cuthbert (Colleen Dewhurst), którzy mylnie spodziewają się, iż jest ona chłopcem potrzebnym do pracy na farmieKrup - Na co zachorowała siostra diany?, Umiera - Co się dzieje z Mateuszem na końcu powieści?, Kordelia - O jakim imieniu marzyła Ania?, Zielony - Na jaki kolor Ania zafarbowała swoje włosy?, Diana - Jak miała na imię przyjaciółka Ani?, Gilbert - Kto nazwał Anię " marchewką"?, Rodzeństwem - Kim byli dla siebie Maryla i Mateusz?, Hoopetown - Gdzie znajdował się sierociniec .Napisz list do Ani Shirley z propozycją przyjaźni i przedstaw się w nim.. Bardzo dobrze się uczyła, dlatego jej wychowawcy byli dumni.. Niestety, farba miała kolor zielony, a nie jak zapewniał kupiec- czarny.. Urodziła się w Bolinbroke w Nowej Szkocji..

Mateusz szybko pojechał po lekarza.Napisz opowiadanie z najciekawszej przygody z książki " Ania z zielonego wzgórza ".

Teraz przybliżę Tobie bohaterkę tej lektury.. Przedtem nie miałam go i wierzyłam ślepo jego zdaniu.Test z lektury ,,Ania z Zielonego Wzgórza" .. 77% Historia życia Ani Shirley, bohaterki książki "Ania z Zielonego Wzgórza".. Pewnego dnia kiedy Ania bawiła się w sadzie Małgorzata przyszła do swojej koleżanki Maryli.. Maryla pomogła jej wyszorować włosy mydłem, lecz farba nie dawała się zmyć.84% Najciekawsza historia Ani z Zielonego Wzgórza - jak uratowała życie siostrze Diany.. Mieszkają na Zielonym Wzgórzu, gdzie Ania poznaje przyjaciół i przeżywa niesamowite przygody.. 83% Plan wydarzeń "Ani z Zielonego Wzgórza".Ania z Zielonego Wzgórza to pierwsza z serii powieści o przygodach Ani Shirley.. Gdy jednak Ania je zafarbowała, okazały się zielone.. Dlatego, gdy pewnego razu Maryla wyszła, Ania kupiła od wędrownego kupca tubkę z farbą do włosów.. Ania z chęcią zaczęła z nim rozmawiać.. Pomagała Mateuszowi i Maryli, wykonując swe codzienne obowiązki.. Jej młodsza siostra Minnie zachorowała na krup.. Nazywa się Anna Shirley.. Skoro wolałaby nie żyć to jak mogła mieć marzenia.Ania Shirley jest sierotą.. Akcja rozgrywa się w 1908 roku na kanadyjskiej wyspie Prince Edward.. Osierocona Ania trafiła wówczas do domu dziecka.Anię od zawsze dręczyły jej „marchewkowe" włosy..

Z czasem nie potrafili wyobrazić sobie życia bez dziecka.Należy napisać opowiadanie twórcze -do 06 maja , w MS Word, wysłać na mojego maila.

Jednak często wpadała w tarapaty, a każda z nich stawała się prawdziwą przygodą.. Gdy dziewczynka miała trzy miesiące, na febrę zmarli jej rodzice.. Dlatego, gdy pewnego razu Maryla wyszła, Ania kupiła od wędrownego kupca tubkę z farbą do włosów.. 2011-11-06 16:21:36Najciekawsza przygoda Ani z Zielonego Wzgórza - opis.. Mark Twain nazwał Anię "najukochańszym dzieckiem literackim od czasów Alicji w Krainie Czarów".. 36 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: .. opowiadanie milosc test przygoda kobiety magia harrypotter filmy ksiazki youtube creepypasta szkola marvel cowolisz seriale avengers zwierzeta muzyka przyjazn anime sherlock.1908: Ania z Zielonego Wzgórza (cz. 1 serii o Ani) 1909: Ania z Avonlea (cz. 2 serii o Ani) 1910: Dziewczę z sadu (inne tytuły: Kilmeny ze starego sadu, Kilmeny z kwitnącego sadu) 1911: Historynka (Historynka, cz. 1) (inny tytuł: Wakacje na starej farmie) 1913: Złocista droga (Historynka, cz. 2) (inny tytuł: Złoty gościniec)Film oparty na klasycznej powieści L.M.. Przekonaj się, czy pamiętasz przygody Ani Shirley!Gatunek literacki Ania z Zielonego Wzgórza to powieść.. Niestety, farba miała kolor zielony, a nie jak zapewniał kupiec- czarny.. Napisz do nas.. • Wygląd Ani z Zielonego Wzgórza • Ania z Zielonego Wzgórza - opracowanie, problematyka, bohaterowie Ania z Zielonego Wzgórza to dziewczynka, która dobrze radziła sobie w szkole i starała się być zawsze roztropną..

Napisz opowiadanie na temat „Moja...Główna bohaterką powieści L.M Montgomery pt. „Ania z Zielonego Wzgórza" jest pochodząca z Nowej Szkocji 11-letnia dziewczynka Ania Shirley.

Z Wikiźródeł, wolnej biblioteki .. Nigdy w życiu Maryla nie widziała czegoś tak szkaradnego, jak włosy Ani w owej chwili.. Wyobraź sobie, że przenosisz się na Zielone Wzgórze.. Dziewczynka nigdy w życiu nie czuła się tak upokorzona, jak tamtej .Ania, mimo wielu błędów, przebogatej wyobraźni i nieszczęśliwych wypadków pozostała na Zielonym Wzgórzu.. "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery stała się bestsellerem, gdy tylko trafiła na półki w księgarniach.. Na tylnej okładce (w wydaniu Bellona) jest opis książki, w którym jest napisane, że największym marzeniem Ani jest posiadać prawdziwy dom.. Gdy Maryla wyszła do miasta, przez przypadek akurat wtedy zaglądnął do domu wędrowny handlarz i zaoferował Ani farbę do włosów.. 1.Ania twierdziła, że jeśli nie pójdzie na piknik to wolałaby nie żyć.. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi Ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. Na specjalne okazje, podobnie jak ty, wkładam sukienki z bufiastymi rękawami.. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.Kiedy pewnego dnia do drzwi domku na Zielonym Wzgórzu zapukał handlarz, Mateusza ani Maryli nie było w domu.. Akcja trwa długo (6 lat), występuje wielu bohaterów, narrator jest wszechwiedzący, a przede wszystkim - jest wiele wątków (np. wątek przyjaźni Ani z Dianą, znajomości z Gilbertem, nauki Ani w szkole, domowego życia Ani z Marylą i Mateuszem).Ania z Zielonego Wzgórza/Część II/Rozdział VIII..

Napisz opowiadanie twórcze, w którym opowiesz swoją przygodę z Anią Shilrey, a jednocześnie wykażesz się dobrą znajomością lektury „Ania z Zielonego Wzgórza".Nazwa tej książki to "Ania z Zielonego Wzgórza.

Jej rodzice, Walter i Betty, byli nauczycielami.. Mam zielone oczy i długie, złote włosy.. Ta główna bohaterka powieści Lucy Montgomery pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" straciła rodziców, gdy była jeszcze niemowlakiem.Kolejnymi jej opiekunami, zanim trafiła do domu Mateusza i Maryli Cuthbertów, była pani Thomas, a następnie pani Hammond.. Ania musiała je ściąć, ale odrastające włosy miały już kolor kasztanowy, a nie rudy.. Po tym zajściu włosy Ani ścięto.. Zrozpaczona Ania wyjaśniła, że pofarbowała włosy specyfikiem, zakupionym u wędrownego handlarza, który zapewnił ją, że jej włosy uzyskają wspaniałą kruczą barwę.. Podczas pobytu na Zielonym Wzgórzu, piegi ani zbladły, a sylwetka nabrała pięknych kształtów.. jjukasz123.. Dziewczynka zaczęła się ładniej ubierać.Oburzenie pani Linde Minęły już dwa tygodnie od przyjazdu Ani na Zielone Wzgórze, a pani Małgorzata Linde nie przyszła obejrzeć dziewczynki.. Po tym zajściu włosy Ani ścięto.. Ma rude włosy, często zaplecione w .Ania Shirley to główna bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery pt. „ Ania z Zielonego Wzgórza".. Była pracowita i szybko się uczyła.. Obiecywał, że włosy Ani będą kruczoczarne.. Ania w wieku trzech miesięcy została sierotą.. 2011-01-23 09:58:27 Macie streszczenie książki Ania z Zielonego Wzgórza ?. Kiedy Ania przybiegła do kuchni pani Linde natychmiast spoglądnęła na nią.Anię od zawsze dręczyły jej marchewkowe włosy.. Powieść, wcześniej odrzucona przez pięć wydawnictw, zyskała przychylną opinię bostońskiego wydawnictwa PAGE, które zaproponowało pisarce napisanie kolejnej książki o przygodach rudowłosej Ani Shirley.Dlaczego Ania z Zielonego Wzgórza jest nieodpowiednią lekturą?. Nie było rady, zielone włosy są gorsze od rudych - trzeba było ściąć.Niestety efekt nie był taki, jak zamierzyła, gdyż włosy stały się zielone.. zielone włosy to dowód, wystarczający dla każdego.. 2010-05-17 20:47:01 Podacie streszczenie książki Ania z Zielonego Wzgórza ?. Dziewczynka nigdy w życiu nie czuła się tak upokorzona jak tamtej chwili.Najciekawsza historia Ani z Zielonego Wzgórza - jak uratowała życie siostrze Diany..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt