Napisz opowiadanie o fabryce dziur i dziurek
Ożywienie Alojzego przez pana Kleksa.. 2) Co produkowała najciekawsza, wg P. Kleksa, fabryka na świecie?. Fabryka dziur i dziurek.. Osuszenie stawu przez pana Kleksa.. Wycieczka do Fabryki Dziur i Dziurek.1) Czym jest książka "Akademia Pana Kleksa"?. Plan wydarzeń, streszczenie, sprawozdanie.. Zniszczenie sekretów pana Kleksa.. W towarzystwie Pana Kleksa można byłoby zatem dojść naprawdę daleko i to zarówno w sensie metaforycznym, jak i dosłownym.. Niszczycielskie dzieło Filipa - lalka o imieniu Alojzy.. 17 pytań.. Akademia miała trzy pietra - na parterze były sale szkolne, na piętrze jadalnia i sypialnie, a ostatnie Piętro zarezerwowane było wyłącznie dla pana Kleksa.24.. Fragment o psim raju, fotografia zwierzątka na poniedziałek 19 X.. Późna nocAkademia pana Kleksa - książka dla dzieci napisana przez Jana Brzechwę i wydana w 1946 roku.. Usunięcie owadów dzięki bańkom z mydła i kleju.. Opiekę nad dziećmi sprawuje pan Kleks, któremu pomaga uczony szpak, Mateusz.Wycieczka do Fabryki Dziur i Dziurek.. Grupy (12) A WOLNY ZAWóD.. Utarczka z fryzjerem Filipem.. „Fabryka dziur i dziurek" Pewnego popołudnia pan Kleks zabrał swoich uczniów do fabryki dziur i dziurek.. Adaś opowiada o swojej wizycie w psim raju.. Kierownikiem fabryki był inżynier Kopeć, przyjaciel pana Kleksa, który obiecał oprowadzić chłopców po wszystkich halach.Rozdział 7..

Pan Kleks w fabryce dziur i dziurek.

Informacja o przybyciu synów Filipa.. Napad mnóstwa much na Akademię.. Chłopcy wsiedli do pojazdu i wtedy okazało się, że jest on za mały.10.. Zapowiedź przybycia nowych uczniów.. Odczyt wychowawcy o śnie jednego z młodzianów.. Opis, ogłoszenie.. The Relaxed Guy Recommended for younietrywialne opowieści o psach, ulica Dręczycieli jako ostrzeżenie.. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.. O trudne.pl .. Program wycieczki, reklama telewizyjna, plakat, sprawozdanie.. Walka z muchami.. Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.. Powrót oka pana Kleksa z Księżyca.. Odpowiedni fragment i artykuły papiernicze na piątek 16 X. Czworonożny przyjaciel.. W każdym produkowano różne rodzaje dziur i dziurek, które następnie były kontrolowane i .Napisz opowiadanie o tym, jak wyobrażasz sobie dalsze losy niewidomej dziewczynki..

Oglądanie fabryki dziur i dziurek.

Nieprzyjemna wizyta fryzjera Filipa.. Zabawa w poszukiwania skarbów.. -Walka z muchami- po powrocie z fabryki dziur i dziurek chłopcy przekonują się, że muchy opanowały budynek Akademii.. Po mozolnej walce z muchami pan Keks wymyśla specjalne.. Przybycie dwóch nowych uczniów: Anatola i Alojzego.. Wspólnie z nim odwiedzamy np. psi raj, fabrykę dziur i dziurek czy liczne bajki.Plik akademia pana kleksa wyprawa do fabryki dziur i dziurek.zip na koncie użytkownika erick406 • Data dodania: 30 sty 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Fabryka Dziur i Dziurek.. Opiekuje się nimi pan Kleks z pomocą Mateusza - uczonego szpaka .15.15 Opowieść Adasia Adaś opowiada o swojej przygodzie w psim raju.. Pan Kleks odczytuje sen Adasia o siedmiu .Lektura Akademia pana kleksa to ciepła i pełna humoru lektura do 3/4 klasy.. Fabryka mieściła się w dwunastu dużych budynkach o przezroczystych murach i szklanych dachach.. Tylko pamiętajcie, chłopcy - zwrócił się do nas - w fabryce nie wolno niczego dotykać..

Wyprawa do fabryki dziur i dziurek.

Uratowani lokatorzy parkowej sadzawki i ponowne spotkanie z Królewną Żabą.. FREELANCER - wolny zawód, kontakty, oferty itd.. Zaznaczę fragment mówiący o tym, co działo się z Adamem Niezgódką, zanim trafił do Akademii.. sztuka opowiadania obrazem - wymiana myśli.. 16.00 … W fabryce dziur i dziurek … Wszyscy wyruszają tramwajem do fabryki pana Bogumiła Kopcia i poznają tajniki produkcji dziur i dziurek.. Koniec działalności Akademii.Bardzo też chętnie oprowadzę twych uczniów po mojej fabryce dziur i dziurek.. Pewnego dnia o godzinie 4 wszyscy ustawili się pod bramą gdzie pan Kleks ogłosił, że zabierze ich na niezapomnianą wycieczkę do fabryki, w której pracuje 12 tys osób.. Pierwsze zmiany w Akademii.. Nowi uczniowie w Akademii.. Pomoc Mateusza.. Uroczystość w Akademii dla bajkowych bohaterów.. Dziwne poruszenie w parku i wyschnięcie stawu.. Bardzo polecam!. Dzięki pompce powiększającej pana Kleksa powiększona pająka krzyżaka, który roztoczył wielką sieć.Miejsce akcji: akademia przy ulicy Czekoladowej, baśnie, psi raj, fabryka dziur i dziurek Bohaterowie: Ambroży Kleks , szpak - Mateusz, chłopcy, których imiona rozpoczynały się na literę A ( Adaś Niezgódka, 3 Adamów, 5 Aleksandrów, 3 Andrzejów, 1 Artur, 1 Albert, 1 Anastazy), golarz Filip i jego synowie.Opis wyglądu, charakterystyka, list..

Wycieczka do fabryki dziur i dziurek.

Oko Pana Kleksa powraca z Księżyca.. Kim albo czym jest szpak Mateusz?. Wieczór .. Niegrzeczne zachowanie Alojzego.. Opis działania, regulamin zastosowania, opis wyglądu.W fabryce jest również sortownia i pakowalnia dobrych dziur.. Kierownikiem fabryki był inżynier Kopeć, przyjaciel pana Kleksa, który obiecał oprowadzić chłopców po wszystkich halach.Napisz opowiadanie , z jednego rozdziału ''Akademii pana Kleksa'' pt: Fabryka dziur i dziurek .. I znów zaznaczam odpowiednie fragmenty o szpaku Mateuszu.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.. nie mówmy tu o sprzęcie (takich miejsc są setki), mówmy tu o pasji tworzenia nowych światów.11.. Sen Adasia o siedmiu szklankach.. Znajduje się ona na drugim końcu miasta i trzeba tam jechać tramwajem.. Kłótnia pana Kleksa z Filipem.. Karta pracy - kl. IV b Szkoła Podstawowa nr 7 w PoznaniuAkademia Pana Kleksa po raz pierwszy została wydana zaraz po wojnie, w 1946 roku.Opowiada historię Adasia Niezgódki, niesfornego chłopca, który zostaje umieszczony w Akademii Pana Kleksa.Towarzyszy mu dwudziestu trzech chłopców, wszyscy mają imiona zaczynające się na literę A.. Nasze małe śledztwo.. Rodzice oddali go, gdyż sprawiał wychowawcze problemy.. Po tych słowach owinął lewą nogę dookoła prawej, palce obu rąk pozaplatał jak dwa warkoczyki i płynął na czele naszej gromadki na ruchomym chodniku w .Zajęcia w fabryce dziur i dziurek Innego dnia pan Kleks zabrał swych uczniów do fabryki dziur i dziurek, w której powitał ich inżynier Kopeć.. 3) Czy w fabryce były tygrysy?Ta oraz inne bajki Dwunastoletni Adaś Niezgódka jest uczniem Akademii pana kleksa mieszczącej się przy ulicy Czekoladowej.. muchołapki z kleju i mydła w kształcie baniek, do których przyklejają się muchy.. Fabryka dziur i dziurek Pewnego dnia o godzinie czwartej pan Kleks zebrał swoich uczniów i zaprowadził ich do najciekawszej fabryki na świecie.. Ostra wymiana zdań między Filipem i panem Kleksem.. Tajemnica piegów.. Jest to historia dwunastoletniego, niesfornego, rudego Adasia Niezgódki, który zostaje umieszczony w tytułowej akademii wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami - wszyscy o imionach zaczynających się na literę A..Komentarze

Brak komentarzy.