Opisz spotkanie edmunda z czarownicą
Dopiero kiedy znalazł się w niebezpieczeństwie, zrozumiał, że postąpił bardzo źle i okazał skruchę.Zadanie: opisz pierwsze spotkanie edmunda z czarownicą wyjasnij czym sie kierował, czego oczekiwa łprzechodząc na jej stronę jakie jego słabosci wykorzystałaOpowieści z Narnii Opisz pierwsze spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą.. lepszą odpowiedź !. Biała Czarownica przedstawia swe żądania.. Napisz do Aslana list z ostrzeżeniem przed tym, co planuje Edmund.. Polski.. Gdy wraca do rodzeństwa, obiecuje poprawę i .Spotkanie Łucji z faunem.. Przez to zdradził swoje siostry i brata, stając na pewien czas po stronie Czarownicy.. 4.Pasowanie Piotra na Pogromcę Wilka.. Posłusznie zgodził się na przyprowadzenie do niej rodzeństwa i zachowanie w tajemnicy całego spotkania.. 2.Podczas spotkania z państwem Bobrów nikt nie zauważa, że Edmund ich opuszcza i udaje się do zamku czarownicy.. dawidek1231; 19.02.2011 Pałac w Forres.. Zaloguj się.. Dopiero, kiedy znalazł się w niebezpieczeństwie, zrozumiał, że postąpił bardzo źle i okazał skruchę.Spotkanie z Czarownicą miało na jego życie wielki wpływ - został skuszony obietnicą władzy i nieskończonej ilości ptasiego mleczka.. Z czasem działanie magicznego przysmaku od Czarownicy wzmaga się.. Orientują się, że Edmund zniknął.. Uwolnienie Edmunda.pamiątkę spotkania zatrzymuje chusteczkę gościa..

Opisz pierwsze spotkanie chłopca z Czarownicą.

Rozmowa dzieci z Profesorem.. Prezenty od Świętego Mikołaja.. Cała czwórka w puszczy.. W jaki sposób zachęciła Edmunda do przyprowadzenia rodzeństwa?. 7.Rozmowa Aslana z wiedźmą.. 8.Wędrówka do Kamiennego Stołu.. Książka, umiejscowiona w latach 40.. Dlaczego Edmund dziwnie się zachowywał po spotkaniu Łucji?Omów stosunek Edmunda do rodzeństwa.. Jakie punkty orientacyjne Biała Czarownica wskazała Edmundowi?. Spotkanie rodzeństwa z Aslanem.. Wędrówka do Kamiennego Stołu.. Opowiedziała mu wszystko, co wiedziała o złej Czarownicy od fauna, Edmund jednak stwierdza, że nie należy wierzyć we wszystko, co mówią fauny.Edmund czuje się stłamszony przez starsze rodzeństwo.. Spotkanie z rodziną Bobrów.. Biała Czarownica omamiła też Edmunda, kusząc go ptasim mleczkiem i .Edmund "Edek" Pevensie - Zaraz po Łucji najmłodszy z rodzeństwa Pevensie.. Został przyjęty .Zgodnie z ich prawem zdrajcy powinni zginąć na Kamiennym Stole .. Ucieczka Edmunda do Czarownicy.. Kto wiedział, dokąd poszedł Edmund?. 8) Biała Czarownica zażądała od Edmunda, aby ten: a) nie wchodził więcej do starej szafy.. Po zdobyciu twierdzy Czarownicy Aslan .Biała Czarownica to jedna z głównych bohaterek całego cyklu „Opowieści z Narnii" C.. 7) Po przejściu przez szafę Edmund spotkał: a) fauna Tumnusa.. Tam przekonuje się o prawdziwym charakterze czarownicy - jest więźniem, podle traktowanym, później staje się zakładnikiem, za którego Aslan składa ofiarę z siebie.3..

- Pierwsze spotkanie Łucji i Tumnusa., 3.

Wyjaśnij, czym się kierował, czego oczekiwał, przechodząc na jej stronę.1.Spotkanie dzieci z Wielkim Lwem.. Co szczególnie interesowało Białą Czarownicę w trakcie rozmowy z Edmundem?. 10.Pogoń Czarownicy za rodzeństwem Edmunda i państwem Bobrów.Nalot Pierwsze spotkanie z Narnią Garderoba Latarniane Pustkowie Do Zachodniej Puszczy Bobrowa tama, Przez tunel Zamarznięte jezioro Wielka rzeka Na ratunek Edmundowi Za Aslanem Zamek czarownicy .Opisz drugie spotkanie Makbeta z duchem Banka.. c) zapomniał o spotkaniu z .4.. - Spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą.Tymczasem Edmund połączył się z resztą rodzeństwa, których szczerze przeprosił za zaistniałą sytuację.. Łakomstwo na słodycze sprawia, że za ptasie mleczko Biała Czarownica wyciąga z niego informację o spotkaniu Tumnusa z Łucją.. ZADANIE Z PULI DLA CHĘTNYCH: opisz dokładnie dowolne miejsce wspomniane w rozdziale VIII.. 6.Przybycie posłańca Białej Czarownicy.. Spotkanie dzieci i Bobrów ze Świętym Mikołajem.. Podczas uczty w pałacu jeden ze zbójców informuje Makbeta o zamordowaniu Banka i ucieczce jego syna.. Po opuszczeniu chaty Bobrów Edmund uważa, że to Królowa stoi po dobrej stronie.Opis spotkania Edmunda z białą czarownicą.. Przedstaw jego reakcje i najczęstsze zachowania.. Zadaj pytanie.. Tam przekonuje się o prawdziwym charakterze czarownicy - jest więźniem, podle traktowanym, później staje się zakładnikiem, za którego Aslan składa ofiarę z siebie..

Potrzebuję opis spotkania Edmunda z białą czarownicą.Pomocyy!

11.Pan Bóbr, Piotr, Zuzanna oraz Łucja decydują się na spotkanie następnego dnia z Aslanem przy Kamiennym Stole.. Opowieści z Narnii Opisz pierwsze spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą +0 (2) .Podczas spotkania z państwem Bobrów nikt nie zauważa, że Edmund ich opuszcza i udaje się do zamku czarownicy.. Rodzeństwo wybaczyło Edmundowi, ale gdyby nie poniósł kary, cała Narnia zostałaby pochłonięta przez ogień i wodę .. Pogoń Czarownicy za rodzeństwem Edmunda i państwem Bobrów.. 5.Wędrówka dzieci w puszczy Narnii.. 7.Ucieczka Edmunda do Czarownicy.. Piotr odnosi zwycięstwo w walce z wielkim wilkiem.. Przez to zdradził swoje siostry i brata, stając na pewien czas po stronie Czarownicy.. Pragnienie władzy i wyższości sprawia, że potrafi być okrutny dla innych.. Obiad u państwa Bobrów.. Chłopiec szuka Czarownicy, aby ostrzec ją przed planem pana Bobra i przybyciem Aslana.. Aslan zgodził się i spotkał się z Białą Czarownicą.. 6.Spotkani z rodziną Bobrów.. Pragnąc zjeść jak najwięcej ptasiego mleczka, wydał pana Tumnusa i sprawił, że rodzeństwo musiało uciekać i groziło mu poważne niebezpieczeństwo.. Ogromne znaczenie w życiu Edmunda miało pierwsze spotkanie z Białą Czarownicą, samozwańczą królową baśniowej krainy Narnii.. Magia ptasiego mleczka.. Utracone złudzenia.. Aslan próbuje zawrzeć porozumienie z Wiedźmą..

Aslan postanawił rozmówić się z czarownicą na osobności .

24.d) wypełnił swoje zobowiązanie wobec Białej Czarownicy.. Gdy wyszli z namiotu, oznajmił, że Czarownica zrzekła się śmierci chłopca .17.. Był chciwy i myślał tylko o sobie.. Król zaczyna się dziwnie zachowywać, goście - tłumacząc sobie zachowanie Makbeta chorobą - chcą opuścić ucztę.. Ofiara Aslana i jego męczeńska śmierć z rąk czarownicy.. Następnie do lwa Aslana przybył posłaniec od wiedźmy, proszący o spotkanie.. Nawrócił się jednak później i chciał uciec, by służyć Aslanowi.. 2.Zuzanna w niebezpieczeństwie.. Spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą.. Czarownica traci swą moc.. W którym momencie Edmund wymknął się z domu Bobrów?. Aslan ratuje Edmunda i sprowadza go do obozu.. c) królową Narnii.. Zmartwychwstanie Aslana.. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2009-04-20 19:19:01Kiedy po wielu latach czwórka rodzeństwa odnajduje drogę do własnego świata, okazuje się, że minęło tam zaledwie kilka minut.. Wiedźma jest wściekła, słysząc, że Aslan jest w Narnii i planuje jak najszybciej pozbyć się dzieci.6.. Ta oznajmiła, iż na mocy prawa, Edmund jako zdrajca należał do niej.3.Spotkanie Edmunda z Białą Czarownicą.. `Tu na pewno coś znajdziesz na ten temat, wybierz fragment który mówi wlaśnie o spotkaniu Edmunda z Białą Czarownicą i dodaj coś do tego, nie które zdania jeśli nie będą Ci pasowały to wytnij i gotowe.Spotkanie z Czarownicą miało na jego życie wielki wpływ- został skuszony obietnicą władzy i nieskończonej ilości ptasiego mleczka.. W drodze powrotnej spotkał Łucję, powracającą z obiadu u pana Tumnusa.. ROZDZIAŁ IX W domu Czarownicy.. Brat Piotra, Zuzanny i Łucji.. 3.Starcie Piotra z Maugrimem.. b) przyprowadził do niej swoje rodzeństwo.. ** lepszą odpowiedź!. Spotkanie dzieci z Wielkim Lwem.. 9.Droga Aslana z towarzyszkami w stronę Kamiennego Stołu.Nalot Pierwsze spotkanie z Narnią Garderoba Latarniane Pustkowie Do Zachodniej Puszczy Bobrowa tama, Przez tunel Zamarznięte jezioro Wielka rzeka Na ratunek Edmundowi Za Aslanem Zamek czarownicy .Lew, czarownica i stara szafa (ang. The Lion, the Witch and the Wardrobe) - powieść fantasy autorstwa C.S. Lewisa, wydana w 1950 roku.. Była ona władczynią Narnii, ale pod jej rządami kraina wegetowała, ciągle panowała tu zima uniemożliwiająca rozwój, a mieszkańcy zostali skazani na wygnanie i już dawno zapomnieli, co to szczęście i spokój.. 4.Rozmowa dzieci z Profesorem.. Rozbicie obozu w Brodzie Beruny.. Za złamanie rozkazu faun zostaje aresztowany i zamieniony w kamień.. - Przyjazd dzieci do domu profesora., 2.. 20 paź 2016, 21:36:11.. Edmund nie potrafi dochować tajemnicy siostry.. Rozmowa dzieci z Profesorem.. Makbetowi ukazuje się duch Banka.. XX wieku, jest pierwszą opublikowaną i zarazem najbardziej znaną częścią cyklu Opowieści z Narni.Pomimo że pojawiła się jako pierwsza, jest drugą powieścią po Siostrzeńcu czarodzieja według .1..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt