Napisz słownie liczebniki niemiecki
Dodatkowo poniższy formularz pozwala na zamianę liczby całkowitej na jej zapis słowny w języku niemieckim.Slownie.pl pomaga szybko i poprawnie zapisać kwoty i liczby w postaci słownej.. liczebniki od 20 do 100 otrzymują końcówkę -ste (w mianowniku), np.: 30. der, die, das dreißig ste 58. der, die, das achtundfünfzig stekwota-slownie.pl umożliwia zapisanie kwoty i liczby w postaci słownej.. To narzędzie online stworzone dla osób, które chcą przyspieszyć swoją pracę i uniknąć ewentualnych pomyłek.. Kolejne, do 19 włącznie tworzymy przez dodanie -te na koniec liczebnika.. Po polsku będzie to brzmiało: czternaście setek dziesięćdie Kardinalzahlen / Liczebniki główne po niemiecku od 1-60 .. konnen odmiana rozmówki niemieckie opis przyjaciela po niemiecku zwierzęta po niemiecku essen odmiana szanowni państwo po niemiecku niemieckie imiona dni tygodnia po niemiecku dialog u lekarza po niemiecku godziny po niemiecku części ciała niemiecki .. by móc napisać .Zapisz liczebniki słownie po NIEMIECKU 18 32 48 56 61 73 89 98 24 DAM NAJ.. Znajomość liczb jest konieczna, gdyż przydaje nam się w życiu codziennym.Liczebniki do 20 po niemiecku trzeba poznać i nauczyć się w dwóch etapach.. 9 - neun.Liczba.pl - internetowa encyklopedia liczb - liczby po niemiecku.. Tylko jedno- i dwusylabowe liczby należy pisać słownie (eins, sieben, hundert), a nie jako cyfry (1, 7, 100)..

Liczebniki niemieckie.

Tyle.. Liczebniki po niemiecku.. Widząc w statystykach, że często szukacie listy liczebników od 0 do 100 w języku niemieckim, postanowiłem taką listę przygotować, mimo że na blogu jest już wpis o liczebnikach.Tamto wytłumaczenie jest moim zdaniem jasno sformułowane, jednak dla pewności warto jest mieć nie tylko teoretyczne wytłumaczenie, ale także dokładną listę słów.Liczebniki porządkowe - język niemiecki.. Może się to wydawać skomplikowane, ale szybko można się do tego przyzwyczaić.. Co robimy?. Liczby po niemiecku są jedną z najbardziej niezbędnych podstaw przy nauce tego języka.. Ułamki zwykłe i dziesiętne, procenty, oraz kwoty w języku niemieckim.Liczby niemieckie należy napisać słownie tylko w niektórych przypadkach - na szczęście!. Do tego pierwszego członu (14 setek) dodajemy drugi człon: 10.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:W języku niemieckim występują 4 nieregularne liczby porządkowe, których nazw musimy nauczyć się na pamięć - pierwszy, trzeci, siódmy i ósmy.. To nic trudnego.. Wykorzystujemy je podając godziny lub daty po niemiecku.. Przedstawiamy zapis słowny oraz wymowę głównych liczb po niemiecku.. Odpowiedzią będzie liczebnik główny, nie porządkowy tak jak ma to miejsce w języku polskim..

2012-10-07 11:38:56 Napisz cyfrą podane liczebniki .

Matematyka Polski Niemiecki Angielski Rosyjski Przyroda Historia Chemia Fizyka Biologia Geografia WOS Technika EDB PP.. Jednak jeżeli używasz liczb przez skrótami walut, miar, wag i innych - nawet nie wolno ci pisać liczb słownie.. Co wpisać pomiędzy Es ist ____ Uhr?. Daje również możliwość wyświetlenia kwoty w kilku najpopularniejszych walutach.Język niemiecki liczebniki napisz słownie?. Podstawówka.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Liczebniki porządkowe występują z rodzajnikiem określonym (tak jak w powyższym przykładzie), wskazującym oraz zaimkiem dzierżawczym i odmieniają się jak przymiotniki.. Jestem tu po to, żeby pokazać WAM, że język niemiecki wcale nie jest taki straszny.. 🙂 Na przykład: 5 EURLiczebniki ułamkowe Bruchzahlen; 1/2 (ein) halb: pół 1 1/2 ein(und)einhalb, anderthalb: półtora, półtorej 1/4 ein viertel jedna czwarta 2/3 zwei drittel dwie trzecie 3/4 drei viertel trzy czwarte 0,3 null Komma drei zero przecinek trzy (dziesiąte) 5,03 fünf Komma null drei pięć przecinek zero trzy, pięć i trzy setne1 - eins.. W tym przypadku mamy możliwość podania godziny w sposób oficjalny i .Podawanie daty, to ostatnia po liczbach, godzinach, dniach tygodnia i miesiącach przydatna umiejętność do określania czasu po niemiecku..

Liczebniki porządkowe 1-19 1. der ers te - pierwszyliczebniki niemieckie.

Najpierw warto utrwalić cyfry od 0 do 10, a następnie od 11 do 20.. Napisz jakie to rodzaje liczebników.. Jest kilka wyjątków i zrozumiesz je tylko wtedy, jeżeli poznasz najpierw liczebniki do 10.🎓 Napisz słownie liczebniki porządkowe.. - niemiecki 2013-09-18 16:31:36 Załóż nowy klubZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Pierwszy człon to 14 setek, ponieważ czternaście setek to nic innego jak liczba 1400 (policzcie sobie).. +20PKT Napiszcie słownie liczebniki ( oczywiście po niemiecku ) : 102 , 235 , 476 , 539 , 687 , 732 , .. Zapisz liczebniki słownie po niemiecku.Zapisz słownie podane liczebniki w nawiasach.. Z poniższego artykułu dowiecie się jak podawać i pytać o datę w języku niemieckim.Cyfry po niemiecku.. Eine Milliarde to milion, a nie „billion" jak w angielskim.Liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i dalej.. W wolnym czasie gram w squasha.. Od czterech lat uczę tego języka.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:eins: jeden: zwei: dwa: drei: trzy: vier: cztery: fünf: pięć: sechs: sześć: sieben: siedem: acht: osiem: neun: dziewięć: zehn: dziesięć: elf: jedenaście .Napisz słownie liczebniki.. Interesuję się turystyką, jestem miłośniczką kultury indyjskiej..

Serwis obsługuje pisownię liczb w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Co jednak jeśli nasza godzina ma postać 8:10?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt