Opisz szlak wyprawy marco polo
Z polecenia papieża mieli oni udać się też z misją dyplo­ matyczną do mongolskiego chana Kubilaja.. Były to czasy wielkiego ożywienia handlu i rozkwitu szeregu miast europejskich, szczególnie miast włoskich Genui i Wenecji, które stanowiły małe, samodzielne państewka.Dzieciństwo, młodość, rodzina i zapracowany tatuś Marco Polo urodził się w kupieckiej rodzinie 15 września 1254 roku.. Towa-rzyszył on swemu ojcu i stryjowi, weneckim kupcom.. Marco Polo osiadł w Pekinie, skąd prowadził wyprawy do innych części Chin, ówczesnej Birmy i Indii.MARCO POLO KRZYSZTOF KOLUMB VASCO DA GAMA FERDYNAND MAGELLAN HENRYK ŻEGLARZ JACQUES CARTIER BARTOLOMEU DIAS JOHN CABOT AMERIGO .. Hiszpanie chcieli jak najszybciej znaleźć szlak prowadzący do Azji gdyż sąsiednia Portugalia z którą handlowo rywalizowała Hiszpania posiadała już taki szlak na wyłączność.. W latach 1492-1493 zorganizował pierwszą wyprawę w poszukiwaniu nowej, krótszej drogi morskiej do Indii.. Marco nie był więc pierwszym podróżnikiem w rodzinie, której przedstawiciele z pewnością nie byli też pierwszymi Europejczykami odwiedzającymi imperium mongolskie.Podróże Marco Polo Wywodzi się z chorwackiej wyspy Curzola (obecnie Korčula) na Morzu Adriatyckim.. Lądowa podróż przez pustynie Iranu, Afganistan, Góry Pamiru, Wielki Step, pustynię Takla Makan trwała kilka lat..

Od Marca Polo do wyprawy na Księżyc.

Przeczytaj recenzję Wielkie podróże.. Przekazanie wiedzy:Powszechnie uważa się, że wenecki kupiec Marco Polo był pierwszym Europejczykiem w XIII wieku, który odkrył Azję docierając do Chin.. Trasa okrąży Irak, po czym przez Iran, Turkmenistan, Uzbekistan i stepy Kirgistanu zawiedzie do zachodnich Chin.morskie na trasie wyprawy Marco Polo, opisać na podstawie mapy szlaki wypraw Ferdynanda Magellana i Krzysztofa Kolumba, opisać podróże odkrywcze w XVII-XIX w., opisać podróże i odkrycia geograficzne w XX w., przedstawić znaczenie wypraw geograficznych.. Jednak kilkadziesiąt lat wcześniej do Azji odbyła się dużo mniej znana wyprawa dwóch franciszkanów - legata papieskiego Włocha Jana da Pian de Carpiniego i tłumacza z Wrocławia Benedykta Polaka.Bracia Polo w kolejną podróż do serca Chin postanowili zabrać siedemnastoletniego już Marco.. Z drugiej strony oprócz zadowolenia z nagłej zmiany za-interesowań syna na, jej zdaniem, poważniejsze, mama Mi-cia była nieco zaniepokojona.. Dzieło należy do „nieśmiertelnych" w literaturze światowej — już w średniowieczu było wielokrotnie przepisywane i przekładane, a od XV w. jest wydawane drukiem w różnych językach i pod różnymi tytułami.Na początku lat 70. włoski odkrywca Marco Polo wyruszył z ojcem i wujkiem w podróż do Azji..

... Za sprawą jego wyprawy ...Książka Wielkie podróże.

Pomimo, iż nie był pierwszym Europejczykiem, który odkrył Chiny, ale był pierwszym po którym została kronika z tamtej podróży.. Co więcej dokładne miejsce narodzin Marco nie jest jasne oraz nadal jest przedmiotem .Kontakt 00800 1022 1022 Od poniedziałku do piątku 8:00 do 20:00 Uhr Napisz do nas tutaj lub wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] Obecnie nasza obsługa klienta jest dostępna tylko w języku angielskim i niemieckim.Wyprawy Hiszpańskie - Krzysztof Kolumb - (1451-1506), włoski żeglarz, podróżnik, znany jako odkrywca Ameryki.. Jego ojciec Niccolo i stryj Matteo utrzymywali szerokie kontakty handlowe z krajami azjatyckimi.. pawła?. - Gdy pytam, który Europejczyk pierwszy dotarł do Azji, to 99 procent mówi, że Marco Polo.. Droga, którą podążali, znana jest obecnie pod nazwą Jedwabnego Szlaku.. Marco Polo (ur. 15 września 1254 w Wenecji, zm. 8 stycznia 1324 tamże) - wenecki kupiec i podróżnik.. Na lepsze poznanie świata wpływ miały również coraz częstsze podróże, jak choćby wyprawa pochodzącego z Włoch Marco Polo, który w XIII wieku zwiedził wiele krajów azjatyckich..

Wraz z ojcem i stryjem dotarł do Chin, przemierzając jedwabny szlak.

Jego ojciec i stryj Niccolò i Matteo Polo przecierali w tym czasie szlak na wschód.Marco Polo -średniowieczny odkrywca Azji Przybyli na dwór Kublaj Chana-mongolskiego władcy Cathay.. Przygody śmiałków.. Podróż Marco Polo .. Przygody śmiałków.. Pozostali tam przez 24 lata i jako kupcy zgromadzili ogromne fortuny.. Do dzisiaj stoi tam dom, w którym urodził się Marco.. Nikt nie wita trzech mężczyzn schodzących z galery na nabrzeże portowe w Wenecji.. Ich powrót do kraju po 24 latach spędzonych na obczyźnie nie zwróciłby niczyjej uwagi, gdyby nie dziwaczny wygląd przybyszów.Marco Polo urodził się 15 września 1254 roku w Wenecji.. OD NASZEGO KORESPONDENTA Z WŁOCH.. Jego ojciec Mikołaj (Nicolo) oraz wuj Mateusz (Maffeo) byli zamożnymi kupcami handlującymi ze Wschodem.Największe jednak znaczenie miały w tych czasach wyprawy handlowe podróżników weneckich Mikołaja, Mateusza, a zwłaszcza Marco Polo.. Miało toOpisz postaci przedstawione na ilustracjach.. Podróżował po Persji, Afganistanie, Mongolii i Chinach.. Był on jednym z pierwszych przedstawicieli Zachodu, który dotarł do Państwa Środka.Marco Polo — Jedwabnym Szlakiem do Chin OD NASZEGO KORESPONDENTA Z WŁOCH Nikt nie wita trzech mężczyzn schodzących z galery na nabrzeże portowe w Wenecji..

Od Marca Polo do wyprawy na Księżyc autorstwa Patterson Deborah , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 35,49 zł .

Umiem opisać wielkie wyprawy odkrywcze .. Opisz w zeszycie przebieg ostatnich wydarzeń, jakie miały miejsce w konflikcie rosyjsko-ukraińskim.. Marco zdobył zaufanie Chana, który wysyłał go z wieloma misjami do Indii, Birmy, na Cejlon i do Azji południowo-wschodniej.Opisy Marco Polo zachęciły do dalekich wypraw zamorskich wielu żeglarzy, m.in. Kolumba i Vasco da Gamę.. Był on weneckim kupcem i podróżnikiem.je wyprawy Marco Polo jedwabnym szlakiem, a to obszerną historię Indii, a to dzieje Tybetu czy starożytnego Egiptu i fa-raonów.. Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Kontakt 00800 1022 1022 Od poniedziałku do piątku 8:00 do 20:00 Uhr Napisz do nas tutaj lub wyślij wiadomość e-mail na adres [email protected] Obecnie nasza obsługa klienta jest dostępna tylko w języku angielskim i niemieckim.W którym roku odkryto Amerykę, opisz przebieg wyprawy 2013-02-28 19:21:13 opisz przebieg " wyprawy na rosję" (1812r) udział Polaków oraz zakończenie 2013-12-04 12:02:07 jaki był przebieg trzeciej wyprawy sw.. Nurtowało ją bowiem pytanie,Benedykt Polak (łac. Benedictus Polonus, ur. ok. 1200, zm. po roku 1251) - franciszkanin, polski podróżnik, autor sprawozdania De Itinere Fratrum Minorum ad Tartaros, będącego relacją z pierwszej wyprawy Europejczyków do stolicy imperium mongolskiego, która trwała od 16 kwietnia 1245 roku do 18 listopada 1247 roku.Marco Polo — Jedwabnym Szlakiem do Chin.. Wyprawa była finansowana częściowo przez dwór, częściowo przez kupiecką rodzinę Pinzonów.. A ja mówię im, że byli to mnisi z Włoch i Polski.. Pierwsza wyprawa 3 sierpnia 1492 roku trzema okrętami typu karawela: Santa Maria, Pinta, Nina wypłynęli z portu .Wyprawa Marca Polo W 1271 r. liczący wówczas 17 lat Marco Polo wyruszył w podróż Jedwabnym Szlakiem, prowadzącym przez Azję Mniejszą, Persję i Azję Środkową do Chin.. Są dwa warianty dotyczące miejsca tego wydarzenia - Wenecja i Korcula.. 12 X statki Kolumba: Santa Maria, Nina i Pinta dopłynęły do wyspy, którą uznano za część Indii i nazwano San Salvador.Urodzony w 1254 roku w Wenecji, Marco Polo był handlarzem, podróżnikiem i poszukiwaczem przygód, który podróżował do Azji Środkowej i Chin w czasach, gdy rozległe regiony świata były jeszcze nietknięte, a podróżowanie do sąsiedniego miasta zabierało kilka dni.Ekspedycja posłuży się wierzchowcami rasy maremmano, ze wszystkich współczesnych najbliższą koniom, na których Marco Polo, jego brat Maffeo i ojciec Nicolo wyprawiali się na dwór chana Kubilaja, władcy Mongolii..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt