Napisz referat na temat układu słonecznego
Natomiast czas obiegu wokół Słońca wynosi 11 lat i 315 dni.. Układ Słoneczny to Słońce, planety i inne obiekty związane grawitacyjnie ze Słońcem.. W środku obłoku gaz kurczył się szybciej niż w zewnętrznych warstwach i powstało Słońce, a pozostała materia utworzyła dysk wokół niego.» Układ Słoneczny - układ planetarny składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich.. Jowisz jest największa planetą Układu Słonecznego, jego masa jest 318 razy większa od masy Ziemi.Nasza Galaktyka nosi nazwę Drogi Mlecznej jest to galaktyka spiralna z porzeczką, w której znajduje się m.in. nasz Układ Słoneczny.Droga Mleczna nazywana jest też po prostu Galaktyką, ale wtedy dla odróżnienia od innych galaktyk pisana jest wielką literą "G".Zawiera od 100 (według starszych szacunków) do 400 miliardów (według nowszych szacunków) gwiazd.Układ Słoneczny Układ Słoneczny to Słońce, planety i inne obiekty związane grawitacyjnie ze Słońcem.. Dookoła planet krążą księżyce o budowie zbliżonej do planet ziemskich, ponadto Jowisz, Saturn, Uran i Neptun posiadają pierścienie.Planety układu słonecznego w kolejności od najmniejszej do największej 1) MERKURY 2) WENUS 3) ZIEMIA 4) MARS 5) JOWISZ 6) SATURN 7) URAN 8) NEPTUN[/caption] Długość promienia naszego Układu Słonecznego, wraz z promieniem tzw. obłoku Oorta ma ponad 200 000 jednostek astronomicznych (j.a = 149 600 000 km), co daje ponad 29,92 biliona .Na tej niebiańskiej karuzeli planety się kręcą, odkąd astronomowie zaczęli rejestrować ich ruchy, a z modeli matematycznych wynika, że ta bardzo stabilna konfiguracja utrzymuje się przez większość liczącej 4.5 miliarda lat historii Układu Słonecznego.Układ Słoneczny Układ Słoneczny to Słońce, planety i inne obiekty związane grawitacyjnie ze Słońcem..

Celem referatu jest przekazanie wiedzy na jakiś temat.

Układ słoneczny to dziwne miejsce z planetami, księżycami i dziwnymi zjawiskami.. Na skutek braku atmosfery panują tam krańcowe temperatury upał (do 100 st. C) na oświetlonej przez Słońce stronie i mróz (-150 st. C) po nocnej stronie.Microsoft WorldWide Telescope to darmowy i łatwy w obsłudze program astronomiczny do "podglądania" kosmosu.Aplikacja zmieni nasz komputer w kompendium wiedzy na temat wszechświata.. Co ciekawe - Wenus krąży w ekosferze Układu Słonecznego i do pewnego okresu na Ziemi i Wenus panowały zbliżone warunki.. Mogli to robić swobodnie, gdyż siła ciążenia jest tam sześć razy mniejsza niż na Ziemi.. Jeśli będziemy używać tylko oczu, zbyt wiele nie zobaczymy, ale przecież mamy do dyspozycji potężne narzędzia - teleskopy o średnicach kilkunastu metrów umieszczone na Ziemi oraz teleskopy umieszczone w Kosmosie (mówiliśmy o nich w poprzednim rozdziale .Ziemi ze względu na bliskośd tarczy słonecznej.. Orbita Jowisza również jest prawie kołowa.. Jedynie na trzeciej planecie Układu Słonecznego występuje w stanie płynnym życiodajny związek chemiczny, jakim jest woda.Historia poglądów dotyczących powstania i ewolucji Układu Słonecznego Hipoteza mgławicy słonecznej.. od Madziunia764 20.11.2015Układ Słoneczny powstał około 5 - 6 miliardów lat temu z obłoku gazowo - pyłowego, który przyciągał materię ku gęstniejącemu jądru..

Komentarze (43) : najstarsze ... Zarejestruj konto i głosuj na tematy, które są dla Ciebie ważne.Quizy Astronomiczne, dla lubiących patrzeć w niebo uzbrojonym okiem.

Pluton Dane: Średnia odległość od Słońca: 5 913 000 000 km Średnica: 2 284 km Temp.. Planety to: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton.. Można w nim zamieścić własny krytyczny komentarz wobec jakiegoś tekstu.Astronauci musieli nosić grube skafandry, dźwigać na plecach tlen.. Między orbitami Marsa i Jowisza znajduje się .Tryton jest najzimniejszym ciałem Układu Słonecznego - panuje na nim temperatura - 2350C .. Liczba krążących ciał wokół niektórych planet robi wielkie wrażenie.. Powszechnie akceptowana obecnie hipoteza, że Układ Słoneczny powstał poprzez kondensację wirującego obłoku pyłu i gazu, została po raz pierwszy zaproponowana w 1734 roku przez szwedzkiego filozofa Emanuela Swedenborga.W 1755 roku niemiecki filozof Immanuel Kant rozwinął ją .Największa planeta Układu Słonecznego, a pod względem jasności na ziemskim niebie czwarty obiekt po Słońcu, Księżycu i Wenus.. wykonała kilka tysięcy fotografii planety.Animacja przedstawienia krótką charakterystykę planet Układu Słonecznego.Pierwszy kadr ukazuje cały Układ Słoneczny.. Dookoła planet krążą księżyce o budowie zbliżonej do planet ziemskich, ponadto Jowisz, Saturn, Uran i Neptun posiadają pierścienie..

Uzyskamy trójwymiarową wizualizację Układu Słonecznego, dostęp do wysokiej jakości zdjęć wykonanych przez teleskopy oraz innych treści związanych z przestrzenią kosmiczną, a także możliwość ...Symulacja układu słonecznego.

Jowisz 6.. Naukowcy odkryli lodowate wulkany na Plutonie, podczas gdy Mars jest domem dla prawdziwie "wielkiego" kanionu wielkości Stanów Zjednoczonych.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz referat z fizyki na temat :układ słonecznyWstęp do tematu: Układ Słoneczny i budowa Galaktyki.. Porusza się ono wokół centrum galaktyki z prędkością 220 km/s.. Tematyka kosmosu jest Ci znana, komplet punktów po rozwiązaniu quizu w zasięgu ręki.. Po lewej stronie znajduje się żółtoczerwone duże Słońce, na prawo od niego pokazano kolejne planety z zachowaniem proporcji wielkości, są to kolejno: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun.Centrum naszego układu słonecznego - Słońce - znajduje się ok. 30 000 lat świetlnych od centrum galaktyki, w jednym z ramion spiralnych.. Na Ziemi, Jowiszu, Saturnie, Uranie i Neptunie.. Z lewej u góry można wybierać też planety.. Układ Słoneczny .. Wenus była gorętsza o niespełna 10 stopni Celsjusza.Osiem planet Układu Słonecznego ponumerowanych wg rosnącej odległości od Słońca: 1.. Jeden pełny obieg trwa 240 mln lat.. Popatrzmy na Wszechświat z jego wnętrza.. Atmosfera Jowisza złożona jest przede wszystkim z wodoru i helu z niewielkimi domieszkami substancji bogatych w wodór: metanu, amoniaku i pary wodnej, a także acetylenu, cyjanowodoru oraz tlenku węgla.Na których planetach Układu Słonecznego występują zorze?.

Jest to najmniej zbadana planeta skalista, głównie ze względu na fakt, iż do niedawna informacje na jej temat pochodziły wyłącznie z naziemnych obserwacji i danych dostarczonych przez sondę Mariner 10, która w 1974r.

na pow. -230oC Doba: 6,39 dnia Rok: 248,5 ziemskich lat Liczba księżyców: 1 Nachylenie osi: 118o Na Plutonie nawet w dzień jest ciemno, ponieważ Słońce .Układ Słoneczny - układ planetarny w galaktyce Drogi Mlecznej, składający się ze Słońca i powiązanych z nim grawitacyjnie ciał niebieskich: ośmiu planet, co najmniej 205 ich księżyców, pięciu planet karłowatych i miliardów (a być może nawet bilionów) małych ciał, do których zalicza się planetoidy, komety i meteoroidy, a także pył międzyplanetarny .Napisz referat na temat Układu słonecznego !. » Ciała te to osiem planet, 173 znanych księżyców planet, pięć planet karłowatych i miliardy (a być może nawet biliony)małych ciał Układu Słonecznego, do których zalicza się planetoidy, komety .Wedle obecnego stanu wiedzy układ planetarny w którym znajduje się Ziemia powstał ok. 4,6 miliarda lat temu.. Układ Słoneczny składa się ze: Słońca, ośmiu planet, naturalnych satelitów (księżyców) planet, planetoid, komet, ciał meteorowych oraz pyłu i gazu międzyplanetarnego.Z powodu gigantycznego efektu cieplarnianego na powierzchni tej planety panuje temperatura równa 462 stopniom Celsjusza.. Przyjmuje się, że wystąpienie takie nie powinno trwać dłużej niż 15-20 minut.. Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Planety to: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Saturn, Uran, Neptun, Pluton.. Pierwsze cztery planety (wewnętrzne) są planetami skalistymi, rozmiarami i składem .Ciekawostki o układzie słonecznym.. Okres ruchu rotacyjnego wynosi około 10 godzin..Komentarze

Brak komentarzy.