Napisz po niemiecku liczebniki
Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. A gdy wspominasz o doświadczeniu — przedstaw swoje wszystkie miejsca pracy.. Dodatkowe zasady.. Oto wzór odmiany po rodzajniku określonym i wskazującym:Spis treści.. Ułamki zwykłe i dziesiętne, procenty, oraz kwoty w języku niemieckim.Po wysłuchaniu Odcinka 8 i 9 podcastu zatytułowanego Liczebniki po niemiecku - Zahlen znasz liczebniki od 0 do 20. drei - dreizehnZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. 2.1 Daty; 2.2 Godziny; 3 Co jeszcze trzeba .Jak mogłeś się już zorientować liczebniki porządkowe po niemiecku piszemy wraz z rodzajnikiem określonym, die, der i das (czas teraźniejszy), rodzajnikiem wskazującym, oraz dzierżawczym.Odmieniają się one jak przymiotniki.. Dodatkowo poniższy formularz pozwala na zamianę liczby całkowitej na jej zapis słowny w języku niemieckim.Dziewięćdziesiąt dziewięć po niemiecku to: Neunundneunzehn Neunundneunzig Neunzehn und neun.. 1.1 Liczby niemieckie do 12 z wymową; 1.2 Liczby po niemiecku do 100 - szczegółowe wyjaśnienie jak się tworzy; 1.3 Liczby po niemiecku do 1000 (i więcej)- szczegółowe wyjaśnienie jak się tworzy; 2 Liczby po niemiecku w praktyce..

Liczebniki po niemiecku.

rzeczownik r. nijaki gramatyka .. Ale jeśli już zrozumiesz zasady dotyczące tworzenia liczb w języku niemieckim, na pewno łatwiej Ci będzie je zapamiętać.. mają one uciętą końcówkę, to znaczy sechzehn nie […]Liczba.pl - internetowa encyklopedia liczb - liczby po niemiecku.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:liczebniki po niemiecku.. Pamiętaj m.in. o tym, by w danych osobowych dodać informacje odnośnie narodowości czy stanu cywilnego.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Twórz lepsze zajęcia w krótszym czasie.. Prawie w każdym liczebniku słyszysz słowo zehn.. 2012-10-07 11:38:56 Napisz cyfrą podane liczebniki .. Numerale .nie o Liczebniki od 0 do 100 po niemiecku - liczebniki główne ola o Imiona żeńskie - lista z tłumaczeniem na język niemiecki Łukasz Tyczkowski o Przyimki z celownikiem i biernikiem - WechselpräpositionenAby napisać CV po niemiecku nie wystarczy przetłumaczyć polskiego życiorysu.. nazwa liczby +1 definicje @Asgard.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.Zapisz słownie liczebniki po niemiecku.. Liczebniki porządkowe (Ordnungszahlen; Ordinalzahlen) używa się do podania kolejności czy daty.. Liczebniki od 11 do 20.. Liczebniki odmieniają się dokładnie tak, jak przymiotniki.. Liczebniki porządkowe po niemiecku 0 30 fiszek lukaszpancer9..

Zero po niemiecku to: Zero Noll Null.

pl. gram.. liczebnik /ljiˈʧ̑ɛbjɲik/ rzeczownik r. męski gramatyka .. Z kolei pisząc o edukacji postaraj się dodać średnią ocen z danego etapu.. 1 Według tego systemu stworzysz liczby od 1 do 1.000.000 - tabela z wszystkimi liczbami.. rozpocznij naukę .90 - neunzig (nojnciś) 100 - hundert (hundert) 1000 - tausend (tałsend) 1000000 - eine Million (ajne Milion)Liczby od 20 do 99 po niemiecku tworzymy poprzez połączenie cyfry z liczebnikiem dziesiętnym za pomocą spójnika „und" (np Einundzwanzig).. Gdy podajemy lata od 1100 roku wstecz oraz od 2000 roku w górę, czytamy je bez zmian.. Ponieważ inaczej niż 13, 14 itd.. Do liczebników podstawowych dodajemy niemieckie słowo zehn, po polsku natomiast słowo naście.. Liczebniki porządkowe można zapisać jako cyfra + kropka lub słownie; Liczebniki porządkowe niemiecki - ćwiczeniaLiczebniki porządkowe po niemiecku..

liczebniki po niemiecku 0 47 fiszek pikaczu123456.

LICZEBNIKI OD 11 DO 20 PO NIEMIECKU- WYJĄTKI.. - niemiecki 2013-09-18 16:31:36 Załóż nowy klubLiczebniki porządkowe - podsumowanie.. Strona Główna Funkcje Społeczność Plany Cenowe.Liczby 1-20 po niemiecku - Liczby po niemiecku - Losujemy liczby żeby napisać je po niemiecku - liczby 1-12 - liczebniki od 0-12 po niemiecku - liczby 1-12.. 1311 - dreizehnhundertelfLiczby po niemiecku wymawia się odwrtotnie niż w języku polskim, dlatego wiele ma z nimi problemy.. liczby w języku niemieckim piszemy od tyłu.. Jej odpowiednikiem jest słowo naście.. 5 - fünf.Najpierw posłuchaj wszystkich liczebników od 11 do 20 po niemiecku.. Pozdrawiam i do usłyszenia w następnym odcinku!. Natomiast jeśli podajemy lata od 1101 do 1999 tysiące odczytujemy jako setki.. pl. liczebnik zbiorowy liczebnik określający liczność grupy elementów +6 definicje .. Utrwalić ich zapis możesz zaglądając na stronę Liczebniki od 0 do 20 - Ćwiczenia.. Problem jest wtedy, gdy musimy podać jakieś większe liczby po.Tłumaczenie słowa 'liczebniki' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.. 2012-05-16 15:55:36 Zapisz słownie podane liczebniki główne.. Czternaście po niemiecku to: Vierzehn Veerzehn Forzehn.Lata w języku niemieckim podaje się na dwa sposoby..

Liczby po niemiecku od 1 do 100, 1000 i dalej.

Przedstawiamy zapis słowny oraz wymowę głównych liczb po niemiecku.. 2013-02-19 12:35:08 Język niemiecki napisz date?. po zaimku określającym przynależność (zaimek dzierżawczy), liczebniki porządkowe niemiecki odmieniają się tak samo jak po rodzajniku .Liczebniki ułamkowe Bruchzahlen; 1/2 (ein) halb: pół 1 1/2 ein(und)einhalb, anderthalb: półtora, półtorej 1/4 ein viertel jedna czwarta 2/3 zwei drittel dwie trzecie 3/4 drei viertel trzy czwarte 0,3 null Komma drei zero przecinek trzy (dziesiąte) 5,03 fünf Komma null drei pięć przecinek zero trzy, pięć i trzy setneZanim przejdziemy do pełnej listy wiedz, że.. Liczby po niemiecku (0-19) - Zahlen (0-19)Tłumaczenie słowa 'liczebnik' i wiele innych tłumaczeń na niemiecki - darmowy słownik polsko-niemiecki.Liczby po niemiecku - do 1000 i powyżejKtóż nie zna tej wyliczanki "eins, zwei, drei, vier.".. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski.. Naucz się ze mną liczb niemieckich wraz z wymową raz na zawsze.. Utwórz Ćwiczenie Logowanie Utwórz Konto Polski..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt