Zapisz plan wydarzeń przedstawionych w przytoczonym fragmencie utworu
C. próba rozwiązania zagadki pozostawienia mokrych śladów na podłodze.. Zdrada młodzieńca 7.. Podoba mi się :-) Wątpliwości dziewczyny dotyczące męskiej stałości 4.. Pamiętaj!. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Przy każdym obrazku musi znajdowaćPrzydatność 85% Plan wydarzeń przedstawionych w "Konradzie Wallenrodzie".. Na stronie używamy cookies.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. 5.Miłość Aldony i Waltera.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.. B. relacja z rozmowy uczestniczek wyjazdu z opiekunką.. Plan wydarzeń Żony Modnej Ignacy Krasicki Żona modna plan wydarze ń Plan .W przypadku zadań, w których przytoczony tekst jest fragmentem lektury obowiązkowej (oznaczonej w podstawie programowej gwiazdką), w wypowiedzi należy zwykle odwołać się do całości tego utworu oraz innego utworu.. Projekcja wstecz- powrót do czasów młodości pana Tomasza (relacja narratora); informacja o niechęci głównego bohatera do katarynkowych melodii.ArturZamach 2007-07-06 13:32:55.. 4.Ucieczka Alfa i Halbana na Litwę.. Plan wydarzeń przedstawionych w "Konradzie Wallenrodzie": 1.Porwanie litewskiego dziecka przez Krzyżaków.. Nie wolno sobie od tak wymieszać ich nawzajem..

... Jaka sytuacja została przytoczona w ...Plan wydarzeń.

Przewaga nieprzyjaciół staje się coraz .• powiedzieć 2-3 zdania na temat wydarzeń przedstawionych we fragmencie w utworze • czytać głośno i cicho • przedstawić bohaterów występujących we fragmencie utworu • określić kilka cech głównego bohatera utworu • opowiedzieć w kilku zdaniach o wydarzeniach przedstawionych we fragmencie utworuKatarynka - plan wydarzeń, 1.. 3.Wpajanie uczuć patriotycznych Alfowi przez Wajdelotę.. - Zapisz w dymkach wypowiedzi bohaterów lub ich myśli (możesz wykorzystać wypowiedzi z tekstu lub wymyślić własne).. Na stronie używamy cookies.. Opis słabo wyposażonej (6 armat), kontrastującej z czarnym wojskiem reduty Ordona.. Oświadczyny młodzieńca 3.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.W dziele występują obok siebie dwie formy narracyjne.W Inwokacji, niektórych fragmentach utworu, zakończeniu i Epilogu ujawnia się narrator, będący podmiotem lirycznym, który wypowiada się w pierwszej osobie liczby pojedynczej.. Zadanie domowe.. Tylko na zadanie.pl - bez żadnych opłat.Czas akcji Akcja utworu Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec" rozpoczyna się w czerwcu 1939 roku i trwa ponad trzy lata - do 20 sierpnia 1943 roku..

)Świat przedstawiony utworu: a. Wtargnięcie Rosjan na rogatki.

Dlatego też lektury obowiązkowe trzeba znać szczegółowo i umieć o nich dyskutować.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Przysięga dochowania wierności 5.. 2.Wychowywanie chłopca przez Winrycha.. :-) Poza tym praca bardzo dobra.. Zadanie 22.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Geneza utworu i gatunek.. Początek nierównego ostrzału.. Dotarcie do nich poprzez elementy i relacje dane wprost w świecie przedstawionym wymaga od czytelnika specjalnych zabiegów interpretacyjnych; tak dzieje się w przypadku alegorii lub symbolu.8.. 7.Łupieżcze .Plan zdarzeń istotnie poprawny, ale niestety niegramatyczny.. Polecenia: Przeczytaj tekst z podręcznika str. 299; Opisz w zeszycie jak wyobrażasz sobie ducha Białej Damy; Wykonaj plan wydarzeń przedstawionych we fragmencie utworu .. Pojawienie się pięknej rusałki 6.. Decyzja o podjęciu walki bronią ręczną.. GATUNEK: Jest to opowiadanie: występuje niewielu bohaterów, fabuła ma .Masz problem ze zrozumieniem utworu Monachomachia?. Odpowiadaj tylko własnymi słowami, chyba że w zadaniu polecono inaczej.. Po ukończeniu szkół dominikańskich w Nowogródku wstąpił w 1815 r. na uniwersytet w Wilnie, gdzie uzyskał solidne wykształcenie w zakresie filologii klasycznej, literatury .Zapisz w punktach szczegółowy plan wydarzeń.następnie ,korzystając z planu ,przedstaw treść utworu..

W tym celu: - Wykorzystaj plan wydarzeń z poprzedniego zadania.

<3. odpowiedz doładuj komentarze.. Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. 6.Alf zięciem Kiejstuta.. W jednym z wywiadów Hemingway przyznał się, że przerabiał utwór ok. 200 razy, więc z pewnością jest przemyślany i dopracowany.. 10.W przytoczonym fragmencie na pierwszy plan wysuwa się A. opis scenerii (czasu i miejsca) wydarzeń z Niką w roli głównej.. Należy zwrócić uwagę, iż wszystkie punkty planu powinny być napisane albo w formie zdań, albo w formie równoważników zdań.. Podmiot liryczny w początkowych wersach ujawnia swoje odczucia, mówi o osobistej tęsknocie za ojczyzną, ujawnia swój stosunek do świata przedstawionego.Ułóż plan wydarzeń do tekscu Dziesiąty poziom.Odpowiedz treść.. Tu dodasz ZA DARMO zadanie!. LekG s. 8 8 Opowieść wigilijna .. Który przytoczony w tekście fakt dowodzi, że literatura może wpływać na .. D. rozmowa Niki z Reginą na temat zagadek kryjących się w snach.. Uczniowie wykonują ćwiczenie w abstrakcie: czytają wybrane fragmenty opowiadania, nadają im tytuły i określają emocje i uczucia, które przeżywa bohater.Odszukaj wybrane fragmenty tekstu: w..

Rozpoznanie w bogince dziewczyny spod lasu 8.Plan wydarzeń.

Porównania homeryckie są jedna z cech charakterystycznych eposu homeryckiego.. U mnie masz 5+.. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie.. Przedstaw w formie komiksu poznany fragment książki „Ronja, córka zbójnika".. Adam Mickiewicz urodził się 24 XII 1798 r. w Zaosiu koło Nowogródka, zmarł 6 XI 1855 r. w Konstantynopolu.. Przybycie niezwykle licznego i wyposażonego w 200 armat oddziału Moskali.. Był synem Mikołaja - adwokata przy sądach nowogródzkich - i Barbary z Majewskich.. Znajdziesz pod tym linkiem: Plan wydarzeń - to pomoże Ci lepiej zrozumieć dzieło.. Odpowiedzi do zadań 4-7, 12, 13, 18, 21 oraz 22 zapisz czytelnie i starannie w wyznaczonych miejscach w arkuszu egzaminacyjnym.. Czas i miejsce akcji - określ miejsce i czas akcji .. treścią utworu - przesłane na grupę.. Wejdź i dodaj zadane wypracowanie, projekt, prezentację.. Zadanie 4.. Spotkania młodego strzelca z tajemniczą dziewczyną 2.. Czytaj nie tylko zamieszczony fragment utworu literackiego, ale także wszelkie do niego objaśnienia.Marti4 Ten plan wydarzeń jest w sam raz na moje zadanie domowe.. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.W przytoczonym fragmencie Pana Tadeusza znajdziesz kilka imion, ale tego, kim są wymienieni bohaterowie, jakie znaczenie mają kluczowe wyrazy dowiesz się z zamieszczonych przypisów.. Ćwiczenie 8 Zwróć uwagę na warunki, jakie były zapisane w kontrakcie Mefistofelesa z panem Twardowskim, i wypisz je tutaj lub w zeszycie.W antycznym domu • zreferować treść fragmentów Mitologii • sporządzić plan wydarzeń • omówić najważniejsze obyczaje panujące w starożytnych domach • wyjaśnić, kim była Hestia i dlaczego nie poświęcano jej osobnych świątyń • przedstawić funkcję atrium • określić, na czym polegał kult larów i penatówKąpiel w jeziorze.. Wybierz jedną, najciekawszą przygodę bohaterów.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Biografia autora.. Ewentualne poprawki w odpowiedziach zapisz zgodnie z informacjami zamieszczonymi na następnej stronie.. Więcej informacji.. 2012-06-09 20:38:32 Ułóż plan wydarzeń do lektóry Mała księżniczka 2011-05-05 12:36:09Masz problem ze zrozumieniem utworu O psie, który jeździł koleją?. GENEZA: Opowiadanie Stary człowiek i morze zostało wydane w 1952 r. i bezpośrednio przyczyniło się do przyznania autorowi Nagrody Nobla dwa lata później.. „W burzy i we mgle" Rozdział „W burzy i we mgle" obejmuje okres od września 1939 roku do marca 1941: wybuch wojny i wymarsz harcerzy z Warszawy (wrzesień 1939); powrót do miasta (początek października 1939 .Różnią się liczbą rozdziałów i doborem przedstawionych wydarzeń.. Treść sprawdzona.. 119−122, i nazwij uczucia, jakie przeżywa Mefistofeles..Komentarze

Brak komentarzy.