Napisz opowiadanie na podstawie mitu o syzyfie
Materiał zawiera 5 ilustracji (fotografii, obrazów, rysunków), 5 ilustracji interaktywnych, 4 ćwiczenia interaktywne, 6 zadań otwartych .To opowiadanie napisane na podstawie jakiegoś istniejącego już, innego utworu - opowiadania, powieści czy mitu.. Napisz przetworzoną wersję wybranego mitu w formie opowiadania (praca dla chętnych).. uczniowie przypominają treść mitu o Syzyfie oraz środki wyrazu filmowego poznane na lekcjach j. polskiego.. Pojawienie się Tanatosa i zabranie Syzyfa do podziemi.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Na skutek własnych działań popadł jednak w ich niełaskę.. Marzeniem Syzyfa jest być nieśmiertelnym.. Ćwiczenia - do wyboru.. Był ulubieńcem bogów, z tego powodu często bywał na górze Olimp.. b) Wymyśl inne, zaskakujące zakończenie mitu o Prometeuszu.. Na niej zdradził boską tajemnicę.Mit o Syzyfie to opowieść o królu Koryntu, który był uwielbiany przez bogów.. Państwo Kowalscy mieli dwóch synów.. Bawi się wolą bogów i obietnicami skierowanymi do nich.. Mieszkał on u szczytu góry zwanej Akrokoryntem, na której miał przepiękny pałac.. Śmierć Syzyfa.. a) Wymyśl zabawne zakończenie mitu o Syzyfie.. Rozczulił się bardzo Tanatos, Syzyf, dojrzawszy wzruszenie bożka.Syzyf był królem Koryntu, dobrze władał swymi ziemiami, dlatego cieszył się sympatia bogów olimpijskich, którzy często zapraszali go na uczty na Olimpie..

Przeczytaj wzorcowe opowiadanie twórcze na podstawie mitu - str. 270.

Zezwolenie Plutona na powrót Syzyfa na ziemię w celu ukarania żony.. Bohaterowie bardzo się kochali i byli szczęścili.Syzyf (gr.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. To znaczy, że powinien mieć wstęp, rozwinięcie i zakończenie.. Skazanie Syzyfa na karę - toczenie głazu pod górę.. Mieszkali w niewielkim miasteczku i prowadzili mały sklepik.Napisz opowiadanie o swojej najciekawszej wyprawie 2020-12-15 21:59:46; Narysuj znaki malowane na murach przez czlonkow organizacji "Wawer"a) Polska Walczaca b) zwyciestow c) manifestacja barw narodowych 2020-12-15 17:47:53Opowiadanie twórcze na podstawie lektury, filmu itp.. Zadanie nie powinno być trudne, jeśli znasz dobrze utwór, na podstawie którego masz pisać opowiadanie.. Był on bardzo bogaty i otoczony kręgami starodrzewu.. Z wdzięcznością uściskał boga śmierci.. c) Tezeusz zostawił śpiącą Ariadnę na wyspie Naksos.Swoje opowiadanie możesz zacząć następująco: Było już południe, kiedy Syzyf zsunął się ze skrzydeł Tanatosa i stanął na ziemi.. Jego słabość do plotek stała się przyczyną gniewu Dzeusa.. Opowiadanie na podstawie mitu lub przypowieŠci Przydatne stowa, na przyk\ad: rozpoczynajace .napisz plan wydarzeń mitu narodziny cywilizacji test 5 czlowiek numerowany odpowiedzi ..

Masz tam przykład opowiadania twórczego na podstawie mitu.

napisz opowiadanie ktorego tematem bedzie ludzka samotnosc Gdy grał na lutni i harfie, wszystko wkoło niego mu wtórowało: drzewa, ptaki, zwierzęta.. Wszystkie jego poczynania mają właśnie za zadanie osiągnięcie tego celu.Otwórz podręcznik na stronie 270.. Ty musisz historię troszkę wzbogacić, czasami dokończyć, dodać nowe szczegóły.. Z tarasu pałacowego rysował się widok na Korynt.Za karę Syzyf miał wnieść wielki kamień na górę.. 15.Pamiętaj o czasownikach dynamizujących akcję (biegł, szedł, skoczył, rozbił, huknął), a także o określeniach miejsca akcji (na rogu stał, z lewej strony wyskoczył, w parku znajdował się) oraz czasownikach, przysłówkach i przymiotnikach uplastyczniających opisy (drzewa kwitły, zieleniły się liście, było ciepło, miała .Opowiadanie odtwórcze to to napisane na podstawie istniejącego utworu, a twórcze jest po prostu pisanym przez nas.. Pewnego razu, gdy wrócił z góry bogów, wydał huczną ucztę.. Antropomorficzny (posiadający ludzkie cechy) bóg posiadał własne sekrety, które król Koryntu zdradził.Syzyf był królem Koryntu.. Pożegnał się z nim, a rozstając, podarował przyjacielowi świeże kwiaty z łąki.. Syzyf zakazuje pochówku swoich zwłok.. Wspaniałe ogrody, taras przestronne, barwne świątynie bogów zdobiły miasto Syzyfa.Napisz współczesną wersję mitu o Tezeuszu i Ariadnie..

Pamiętaj ...Jak napisać opowiadanie, czyli opowiadanie i jego rodzaje.

Syzyf pewnego razu zdradził ważny sekret Zeusa, po to, aby zdobyć dla swego kraju wodę.Na podstawie wybranej przypowieści biblijnej ułóż opowiadanie osadzone we współczesnych realiach Studia w wielkim mieście - na podstawie przypowieści o synu marnotrawnym.. Syzyf wziął się do pracy, ale gdy już był u szczytu nagle kamień wyślizgnął mu się i spadł.. Stosuje się je np. w przypadku gdy chcemy ukazać dalsze losy bohatera.. ☺Na dzisiejszej lekcji: dowiesz się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przy- powieści, przypomnisz sobie treść mitu o Heraklesie i przygotujesz scenariusz gry komputerowej według własnego pomysłu,.Zadanie: napisz streszczenie do mitu quot syzyf quot nie powinno Rozwiązanie: streszczenie mitu o syzyfie syzyf był królem koryntu często bywał na olimpie na ucztach Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.8.. Zwróć uwagę, w jaki sposób autor wprowadza istotne elementy do swojego tekstu: -określa czas i miejsce zdarzeń, - odwołuje się do mitu, -wprowadza dialogi, opisy, zwrot akcji, elementy charakterystyki.. Syzyf ciągle wznosi kamień, ale zawsze tuż przy szczycie on mu się wyślizguje.Syzyf był królem Koryntu..

Temat: Ćwiczenia w poprawnym redagowaniu opowiadania na podstawie mitu lub przypowieści.

Proszę wybrać jeden temat.. Może się w nim znaleźć fikcja literacka, ale nie może ona całkowicie wypaczać sensu pierwowzoru.. Ukrycie się Syzyfa.. Bardzo przebiegły i krnąbrny.. Nie dotrzymuje danego słowa.. Tak było za drugim, trzecim, dziesiątym razem.. Błąkanie się duszy Syzyfa i skargi na żonę.. Żywił się tam nektarem i ambrozją, bogowie często mówili przy nim o swoich sekretach.. Był to ogród potężny i bogaty w porcie uwijały się statki ze wszystkich, najdalszych nawet krain (.).. Krótko mówiąc, to w nim puszczamy tą wodzę fantazji, często tworząc je na podstawie własnych bądź fikcyjnych przeżyć.. Bibliografia:Przydatność 60% Scenariusz do mitu o Syzyfie.. Opowiadanie twórcze na podstawie własnych przeżyćJęzyk polski Klasa VI maj Temat: Jan napisać opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowieści?. Pisząc je na podstawie książki/filmu - po prostu jakiegoś utworu - zazwyczaj dotyczy ono .Lekcja do podręcznika "Nowe słowa na start"Głównym bohaterem mitu jest tytułowy Syzyf - mężczyzna silny o niezwykłej urodzie.. Jego pałac u szczytu skalistej góry zwanej Akrokoryntem był otoczony czarno-zielonym kręgiem starodrzewu.. Jego żoną była równie urodziwa Eurydyka - nimfa drzewna hamadriada.. Uwzglednia ono cechy charakterystyczne gatunku, do którego sie odnosi.. Syzyf był królem Koryntu.. Napisz inne zakończenie mitu.. Na co musisz zwrócić uwagę?Opowiadanie twórcze na podstawie mitu lub przypowiešci przedstawia przygody bohaterów znanych z mitologii lub z Biblii, na przyklad przeniesionych w czasy wspólczesne.. Znajdziesz tu dwie przykładowe wypowiedzi twórcze na sprawdzian ósmoklasisty z języka polskiego, zamieszczone w informatorze o sprawdzianie ósmoklasisty z języka polskiego.Orfeusz był pięknym i młodym królem Tracji.. Byłoby dobrze, żeby opowiadanie miało chwytliwy tytuł.o jego stanie zdrowia, samopoczuciu i potrzebach Zwrot akcji obydwoje postanawiają pomoc - młody człowiek idzie do baru po posiłek Zakończenie mężczyzna dziękuje darczyńcom, młodzi żegnają się z bezdomnym 1- 2 czerwca 2020r.. Przeczytaj uważnie tekst!.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt