Napisz poniższy tekst tak aby uniknąć powtarzania form czasownika być
Mama oznajmiła nam, że na wakacjach wyjedziemy nad morze.. Najczęściej ta opowieść jest artystyczna, ale może być dość naukowa.. (jest zamienić) 4.Robienie wszystkiego, co jest dobre dla innych, jest dla Roberta wielką przyjemnością.. Mieszkał w odludnym miejscu nieopodal Samotnej Skały.. Był wytrzymały, a takżePrzekształć podane zdania tak, aby uniknąć używania form czasownika "być,, 1.Pani Anna jest piękna w swoim czerwonym płaszczu.. 2010-01-07 16:50:07; Przeredaguj krótki tekst aby uniknąć powtórzeń;) pliss 2011-03-15 19:28:09; Przekształć zdania tak by uniknąć powturzeń.Czasownik - to odmienna część mowy, która nas informuje, o tym, co ktoś (coś) robi (robił, będzie robił) lub co się z kimś (czymś) dzieje (działo, będzie działo).. Bardzo mnie to ucieszyło i od razu rozpocząłem przygotowania.Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.. Czasownik może przybierać nieosobową formę czasownika : - bezokoliczniki np. jeść , iść - formy zakończone na : na , to np. umyto -niektóre konstrukcje z "się" np. mówi się o wojnie - imiesłowy 2 Imiesłowy dzielimy na : A) przymiotnikowe - pochodzą od czasowników jak przymiotniki określają rzeczowniki i odmieniają się przez przypadki, liczby .Uzupełnij podane zdania formami czasu przeszłego czasownika zacząc.Oczytaj je głośno.Zwróc uwagę , że wymowa tych form różni się od ich pisowni..

Beorn BYŁ Bardzo silny.Napisz poniższy tekst tak, aby uniknąć powtarzania form czasownika „być".

Liczby 4.. W podanym tekście podkreśl czasowniki w formie osobowej, następnie wypisz je, określ osobę, liczbę, rodzaj (jeśli to możliwe), czas, a także utwórz bezokoliczniki.. Czasy 3.. Różni się od innych wyrazów tym, że ma wiele form, w tym część nieodmiennych.. Jasiu patrzył na STOJĄCE w wazonie kwiaty.Zastosuj w podanym tekście zaimki, tak aby uniknąć powtórzeń.. Wpisz w puste miejsca przeredagowane fragmenty zdań.. Był dobrze zbudowany.. Jeśli używamy czasownika "to be" - "być" (formy przeszłe to was/were), wtedy szyk zdania wygląda następująco: Podmiot + was/were + reszta zdania np.:Zadanie: 1 przeredaguj podane zdania tak, aby uniknąć powtórzeń posłuż się odpowiednimi zaimkami to jest pudełko pudełko leży na stole kasia się Rozwiązanie: to jest pudełko leży ono na stole kasia się spieszyła nagle ktoś do niej zadzwoniłAby każdy człowiek mógł przetłumaczyć tekst na dowolny język w ciągu kilku minut z dowolnego przenosnego urządzenia .. Był odważny i dzielny.. Tomek Wilmowski był czternastoletnim chłopcem.. Użyj innej czcionki dodaj większą przestrzeń pomiędzy tekstem, jeśli chcesz, żeby zwrócił na siebie uwagę..

(jest zamienić)Nieosobowe Formy czasownika 1.

(jest zamienić) 3.Pani Teresa jest bardzo opiekuńcza dla swoich dzieci.. Uzupełnij poniższe zdania tak, aby zastosować w .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Następnie Archimedes postąpił tak samo z kawałkiem czystego złota - zważył go na sznurku w powietrzu (powinien mieć taki sam ciężar, co korona), a następnie zanurzył go w wodzie i również zważył.Tekst napisany wielkimi literami czytamy 20% wolniej i tak samo gorzej go zapamiętujemy.. Niepokój Tomka wciąż wzrastał.. Marta pytająco spojrzała na Tomka.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.3.. 2012-03-22 20:45:52; Uzupełnij zdania brakującymi czasownikami.ćwiczenie 8.str65 słowa na czasie kl.1gim Opisz w zeszycie zwierzę widoczne na fotografii,łącząc ze sobą podane zdania.Aby uniknąć powtórzeń, zastosuj zaimki i synonimy.. BYŁ wysokim potężnie zbudowanym mężczyzną.. Jego włosy były jasne.. W zamian postaw na konkret.. Najprostszy jest narracyjny typ prezentacji.. Musimy pamiętać jedynie o dodanie końcówki -s w trzeciej osobie liczby pojedynczej.Jak napisać narracyjny typ narracji ..

Uratował życie Smudze i pokonał bandytę Cartera.Napisz poniższy tekst tak, aby uniknąć powtarzania form czasownika „być".

Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Zapoznaj się z pełnym wyjaśnieniem używania tego czasownika w angielskim.HTML nie jest językiem programowania; jest językiem znaczników (ang.markup language).HTML składa się z serii znaczników (tagów), których używa się do zamknięcia, opakowania różnych części treści, tak aby wyglądały i/lub działały w określony sposób.Z pomocą tagów możesz ze słów czy obrazów zrobić linki do innych stron, sprawić by były napisane kursywą, większą .Kliknij tutaj, aby przejść do strony głównej.. Na szczęście, w przypadku języka angielskiego w czasie Present Simple jest to wyjątkowo proste.. Był dobrze zbudowany.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.Opis czasu Czas Past Simple opisuje przeszłe zdarzenia dokonane i nie ma związku z chwilą obecną.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. „Możemy wykonać"-> „Wykonamy" „Możemy zaoferować"-> „Oferujemy" Dobrze jest też unikać wyrażenia „być w stanie coś zrobić" - czyli np.:Imiesłów - forma czasownika..

... podany niżej tekst przeredaguj tak, aby nie było w nim powtórzeń.

Tomek Wilmowski był czternastoletnim chłopcem.. Napisz poniższy tekst tak, aby uniknąć powtarzania form czasownika BYĆ Beorn BYŁ człowiekiem który potrafił sie zmieniać w niedzwiedzia.. Jego włosy były jasne.. Miał wielu przyjaciół, ponieważ był życzliwy i miły.. Najczęściej spotykamy jednak osobowe formy czasownika, odmieniające się przez tryby (śpij - spałbym), czasy (śpi - spał), osoby (śpię - śpisz), liczby (śpi - śpią .Stosowanie takich form czasownika, które mają przypuszczający charakter, obniża wiarygodność tekstu i jego moc, a przy okazji rozwleka zdania.. Miał wielu przyjaciół, ponieważ był życzliwy i miły.. Tryby OsobyAby uniknąć błędów związanych z odróżnianiem imiesłowów przymiotnikowych od przymiotników, należy sprawdzić, czy dany wyraz pochodzi od czasownika.. Marta obawiała się, że dziś Maja, Patryk, Adam już nie przyjdą.. Budowa zdania w czasie Past Simple zależy od tego jaki stosujemy czasownik.. Będziemy bardzo szczęśliwi, aby wymazać trudność w tłumaczeniu niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego, angielskiego, arabskiego i innych języków Język niemiecki.Czasowniki nieregularne autorstwa Perczyńska Kinga , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 8 .Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Imiesłowy dzielimy na: przymiotnikowe i przysłówkowe Imiesłowy przymiotnikowe dzielimy na: a) czynne ~ tworzymy je od czasowników niedokonanych ~ wskazują na wykonawcę czynności ~ posiadają zakończenia: - ący - ąca - ące Przykład Nauczyciel pochwalił pięknie CZYTAJĄCEGO ucznia.. 2012-04-17 17:05:49; Przeredaguj poniższe równoważniki zdań tak, by powstały zdania.. Czasowniki odmieniają się przez: 1.. Marta żałowała, bo z Mają, Patrykiem i Adamem uma-wiali się już kilka tygodni temu.. Nasz mózg unika wysiłku (uruchamiania świadomego myślenia) i szybko przypina etykietę do sformułowań - trudne lub łatwe.Części mowy Czasownik Czasownik jest odmienną i samodzielną częścią mowy, nazywającą czynności lub stany (czytać, spać).. Tomek zdenerwowany zerknął na zegarek.. 9imiesłowy przymiotnikowe bierne zakończone na -ny lub -ty, np. napisany - 'taki, który ktoś napisał'); zdarty - taki, który ktoś zdarł'; używamy ich po to, aby wskazać cechy osób bądź przedmiotów, które podlegają jakiejś czynności albo mają jakieś właściwości ze względu na to, że coś się zdarzyło.Present Simple: odmiana czasownika regularnego.. Mowa w tym, z reguły, dotyczy życia ludzi lub całych krajów, miast, faktów i wydarzeń.. Był odważny i dzielny.. Czasownik w języku angielskim odmienia się przez osoby, tak samo jak w innych językach.. (jest zamienić) 2.Piotr jest bardzo życzliwy dla wszystkich.. Najważniejsze w nim - informacje o zdarzeniach występujących w określonej kolejności.. Uratował życie Smudze i pokonał bandytę Cartera.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem..Komentarze

Brak komentarzy.