Napisz list do kolegi o lekturze szatan z siódmej klasy
Opisz /jedna z przygód Adasia / jeden rozdziała 2.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Diabeł wyskakuje z pudełka Pan profesor Gąsowski znany był z niekonwencjonalnego podejścia do nauczania historii.. Napisz do nas.. Lew, czaro.. Obserwuj autorów.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Napisz list do kolegi , w którym zachęcasz go do przeczytania ,, Szatan z siódmej klasy '' 2012-03-16 14:07:17 Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedziAdam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. gabciaa222 5 lat temu.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Adam miał 17 lat.. 2011-01-03 16:13:35 Opisy nauczycieli z ksiązki szatan z siódmej klasy 2014-03-08 20:51:06Co powiedziałbyś, chcąc zachęcić czytelnika do przeczytania powieści pt. ,,Szatan z siódmej klasy'' Pani od języka polskiego zadała do przeczytania jako pierwszą lekture pt .. Quiz w Poczekalni.. Dodawaj wpisy.. Skomentuj.. Chłopcy dawali nieszczęśnikowi dziwaczne znaki, a Cisowski, siedzący w pierwszej ławce, zduszonym szeptem poradził, aby Kaczanowski zaczął mówić o Napoleonie.Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.STRESZCZENIE LEKTURY „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" I..

Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!

A tak BTW to chodził do 7 klasy i miał 17 LAt xdd.Rozwiąż test z lektury - Szatan z siódmej klasy - i przekonaj się ile pamiętasz z lektury.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Starszy z nich, Kamil de Berier, był ciężko chory i wszyscy podejrzewali, że wkrótce umrze.. Kiedy usłyszałem nazwę lektury pomyślałem, że książka jest satanistycza, nudna i ponura.Wypracowanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Udostępnij.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zarejestruj się!. Wyobraż sobie ,że jesteś dziennikarzem popularnego pisma.Przygody w bejgole to doskonały temat dla prasy.. Drogi Przyjacielu!. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a .Jak dobrze znasz lekturę pt. „Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego?. O niektórych postaciach historycznych wypowiadał się z lekceważeniem, natomiast o ukochanych osobistościach mówił z zapałem.Przydatność 50% "Szatan z siódmej klasy" - list do kolegi o Adasiu Cisowskim.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. Profesor Gąsowski (nauczyciel przedmiotu) wezwał mnie do odpowiedzi, byłem nie przygotowany ponieważ to nie był mój dzień.Napisz charakterystykę Adama Cisowskiego z powieści Szatan z siódmej klasy 2018-10-15 16:08:22 Opis Adama Cisowskiego + cytaty z książki ( szatan z siódmej klasy ) 2011-05-11 13:40:46 Szkoła podstawowa, język polski, kl. VI..

,,Szatan z siódmej klasy. ''

Wypracoanie z lektury SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Quiz w Poczekalni.. Drogi Przyjacielu!. Nigdy nie uwierzysz co mi się dziś przytrafiło.. Zapisuj ulubione.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Profesor Gąsowski.Napisz list do kolegi , w którym zachęcasz go do przeczytania ,, Szatan z siódmej klasy '' 2012-03-16 14:07:17 ' Szatan z siódmej klasy ' - pomożesz ?. Napisz list do kolegi/ koleżanki , w którym opowiesz jej o tym że warto przeczytać tą książkę i czym cię zaciekawiła 3.klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Zadanie: napisz list do przyjaciela w którym opiszesz bohatera Rozwiązanie:droga aniu na początku tego listu serdecznie cię pozdrawiam mieliśmy w szkole lekture pt ,, szatan z siódmej klasy 39 39 oczywiście odrazu ją przeczytałam moim ulubionym bohaterem jest adam był to .Geneza utworu i gatunek.. Charakterystyka Adama Cisowskiego z lektury .Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyDo tej pory powstały filmy na podstawie: „Awantury o Basię", „Szatana z siódmej klasy", „O dwóch takich, co ukradli księżyc", „Panny z mokrą głową", „Szaleństw panny Ewy" oraz „Przyjaciela wesołego diabła"..

...Szatan z siódmej klasy - test.

Przygotuj notatkę prasowa o zdarzeniach w Bejgole.Nie dawno miałam lekturę szatan z siódmej klasy i były trzy tematy do wyboru takie jak : 1.. 74% Napisz do kolegi list, w którym zachęcisz go do przeczytania "Zemsty" Aleksandra Fredry.. Skomentuj.. Pytania w teście są o różnym poziomie trudności ale dla osób, które czytały książkę nie powinny stanowić problemu.. Otrzymuj .. Zapraszamy do rozwiązywania testu!Jak dobrze znasz lekturę " Szatan z siódmej klasy „?. potrafił przetłumaczyć list napisany w języku francuskim.. Tata Adasia pracuje jako lekarz, a jego mama zostaje wtedy w domu i zajmuje młodszym i licznym potomstwem.Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. Skomentuj.. Julka181818 4 lata temu.. Szukaj.. 83% List w którym zachęcisz do przeczytania "Trenów" 76% Napisz list do kolegi z zagranicy, w ktorym zachęcisz go do zwiedzania wybranej miejscowości w Polsce.. Podpis PS Napisz, czy zainteresowała Cię ta książka i czy się Tobie podobała.. Test ma na celu sprawdzenie wiedzy o lekturze pt. "Szatan z siódmej klasy"!. Na jednej z lekcji, a dokładniej na historii.. Agata_Froncz 3 lata temu.. Opowiedz o nich czytelnikom.. Jakie były przygody Adama Cisowskiego , głównego bohatera lektury pt. '' Szatan z siódmej klasy '' ?.

"Szatan z siódmej klasy" - list do kolegi o Adasiu Cisowskim.

TEST Z LEKTURY: "Opowieści z Narnii.. Jeśli będziesz miała chwilę czasu zajdź do biblioteki i zapytaj o książkę Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. .Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym „szatanem z siódmej klasy".. 77% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie.Piszę do Ciebie, aby zachęcić Cię do przeczytania ciekawej lektury autorstwa Kornela Makuszyńskiego, pt.„ Szatan z siódmej klasy" .. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.. Warszawa 20.06.1897r.. Pozdrowienia dla Ciebie i całej rodziny.Przydatność 80% Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Dzięki zapiskom sprzed wieku Adam dowiedział się, że chodzi o drzwi z .Wywołany do odpowiedzi Kaczanowski w pierwszej chwili osłupiał, a potem odparł, że musiała zajść pomyłka.. 10 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Udostępnij.. Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Udostępnij.. Jest siedemnastolatkiem i uczęszcza właśnie do siódmej klasy gimnazjum i to właśnie on jest tym tytułowym szatanem.. Zrezygnowany, zbliżył się do katedry, a po klasie przebiegł zatrwożony szmer.. Warszawa 20.06.1897r.. 2013-03 .Adaś Lisowski, czyli główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Nigdy nie uwierzysz co mi się dziś przytrafiło.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Zawiera nieodpowiednie treści?. W treści listu opisz dokładnie dwa z prezentowanych obiektów.83% Wywiad z Adasiem Cisowskim "Szatan z siódmej klasy'' 77% Wywiad z Adasiem Cisowskim, głównym bohaterem lektury "Szatan z siódmej klasy".. Jest to powieść , która dostarcza czytelnikowi wielu intrygujących zagadek, a bieg zdarzeń śledzi się z dużym napięciem.Myślę, że zachęciłam Cię do przeczytania tej książki..Komentarze

Brak komentarzy.