Dopisz do podanych słów synonimy bądź wyrażenia
W ujęciu słowotwórczym skrótowce to specyficzna klasa derywatów (wyrazów pochodnych).Do podanych słów w tabelce dopisz synonimy (wyrazy o tym samym znaczeniu), wybierając je z podanych przykładów od A do F. Nie wszystkie słowa nadają się do wykorzystania a)niecodzienny b)rozmowa c)pospolity d)niewybredny e)przygotować f)współzawodniczyć dyskusja rywalizować sporządzić wyjątkowyOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. ciekawy.. Proszę czekać.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o dopisz jednowyrazowe synonimy do podanych słów lub sformułowań Ambitny2004 Ambitny2004 21.11.2018wstawiać , przebałaganić , podchodzić , ograniczać się , odważny , powyznaczać , zwyczajność , przytoczyć się , rozerwać , dandysowaty , uchylać się , zalotnie , namalować , skomplikowany , powędrować , skołtunieć , zubożać , dzióbnąć , rozgoryczać , tłumny , pijacki , skrajać , przełamywać , zmienny , przechwytywać , odseparowanie , pielęgnować , .szykowny podkład okazjonalny maruda boleć powołanie przewrotowy lustrzany niepojęty szarpać odkrywczy bezkonfliktowy oszacowanie niemłody zachwycać przybyć szczudlasty rozdrażnienie nieposkromiony przypochlebnie wymizerowany porozwieszać prognostyk utemperować eksploracja odseparowywać się przystosować się bezrozumnie kościec pozbierać się.DO podanych wyrazów dopisz wyrazy pokrewne z ż. 2010-01-17 16:30:45; Do podanych wyrazów dopisz trzy wyrazy bliskoznaczne 2009-10-24 16:20:19; Do podanych słów neutralnych dobierz wyrazy nacechowane pozytywnie ( np. pieszczotliwie lub żartobliwie ) i negatywnie ( np. pogardliwie lub ironicznie ), powiązane z nimi znaczeniowo..

... Dopisz do podanych słów ich wyrazy.

Dobrze się idzie panie zegarze, Tik tak, tik tak, tik tak.. czasopismo.. Słownik wyrazów bliskoznacznych do słowa rzekł.. Świeca skwierczy i mruga przewrotnie, Więc puszczam oko do niej, Dobry humor dziś pani ma.. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Zadanie: przydziel wyrazy do podanych słowników słowniki słownik ortograficzny słownik wyrazów obcych słownik wyrazów bliskoznacznych wyrazy Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Synonim (gr.. muzyka.. Co się działo w Akademii po awanturze z bajkami?. Wieczorem usiądę - wiatr gra, A zegar na ścianie gwarzy.. książka.. Niektóre synonimy mają ograniczony zakres łączenia się z innymi wyrazami, tzn., że piwne mogą być tylko oczy, a kasztanowe włosy - uniwersalnym wyrazem będzie brązowy.Czarna owca - osoba odznaczająca się złymi cechami charakteru Ranny ptaszek - człowiek, który lubi bardzo wcześnie wstawać Ślepy zaułek - uliczka bez wyjścia lub sytuacja bez wyjścia W gorącej wodzie kąpany - ktoś niecierpliwy, porywczy Z przymrużeniem oka - udać, że czegoś się nie widzi Perlisty śmiech - głośny, dźwięczny śmiech; składający się z krótkich .Synonimy te zostały podzielone na 10 różnych grup znaczeniowych..

Do podanych wyrazów dopisz ich synonimy.

Nie wszystkie podane słowa nadają się do wykorzystania w zadaniu.. synōnymos „równoimienny") - wyraz lub dłuższe określenie równoważne znaczeniowo innemu (równoznacznik) lub na tyle zbliżone, że można nim zastąpić to drugie w odpowiednim kontekście (bliskoznacznik).. Słowo „autor" w słownikach zewnętrznychdo białego rana; do chuja pana; do góry nogami; do greckich kalend; do grobowej deski; do kurwy nędzy; do niczego; do ostatniego tchu; do ostatniej kropli krwi; do rzeczy; do siego roku; do szaleństwa; do szpiku kości; do tańca i do różańca; do trzech razy sztuka; do usranego końca / do usranej śmierci; do utraty tchu; dobijać swego .Podaj ich współczesne odpowiedniki: .. Do podkreślonych słów dopisz rzeczowniki (po jednym do każdego), z którymi tworzą one poprawne połączenia..

2010-09-16 ...Słowa i wyrażenia podobne do słowa rzekł.

Kiedy w naszym życiu trafi się gorszy okres, problemy, smutek traktujemy tan czas jako zimę.Jeśli wyrażenie nie istnieje, na górze strony ukaże się komunikat "Nie znaleziono żadnych wyników wyszukiwania dla hasła…" Jeśli istnieje, strona poda, ile razy sprawdzane wyrażenie występuje w Internecie.. .frazeologizmy, w których występują elementy wariantywne - możliwość zmian jest w nich jednak niewielka, a ich forma z góry określona, ograniczająca się najczęściej do zmian gramatycznych bądź leksykalnych (w tym ostatnim przypadku głównie na synonimy); np. można powiedzieć: strach kogoś obleciał lub tchórz kogoś .1 Do podanych słów dopisz synonimy (wyrazy o tym samym znaczeniu), wybierają je z podanych przykładów.. W podanym wypowiedzeniu podkreśl wyrażenia, które służą nadawcy do komentowania przekazywanych treści, stoją więc niejako obok zasadniczego toku wypowiedzi.. Wiosna to symbol nowych narodzin, natura budzi się do życia, przez co świat staje się piękniejszy.. W naszym słowniku wyrazów bliskoznacznych języka polskiego dla słowa rzekł znajduje się łącznie 8 synonimów.. nudny.. niecodzienny / rozmowa / pospolity / niewybredny / przygotować / współzawodniczyć 1.Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe..

Można w ten sposób porównać podobne wyrażenia - patrząc na liczbę wyników dla każdego z nich.

Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Sielanka o domu A jeśli dom będę miał, To będzie bukowy koniecznie, Pachnący i słoneczny.. Lista słów i wyrażeń podobna do słowa rzekł: rzekła, rzekłem.. ἄκρος ákros „skrajny" + ὄνομα ónoma „imię, nazwa") - słowo utworzone przez skrócenie wyrażenia składającego się z dwóch lub więcej słów.Istnieje także niewielka grupa skrótowców powstałych ze skrócenia jednego słowa.. reżyser.. 🎓 Do podanych wyrazów dopisz synonimy - Zadanie 2: Bliżej słowa 8 - strona 31Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe.. - dokończ zdania: KARTA_PRACY_3.pdfPrzysłowie to odwołuje się do dwóch pór roku - zimy i wiosny.Zima to okres kiedy świat usypia, jest szaro, mroźno i nieprzyjemnie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt