Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym jak szewczyk dratewka
W czasie jednej z wypraw przytrafiają mu się trzy przygody - natrafia na mrowisko .Budowa opowiadania a) wstęp b) rozwinięcie c) zakończenie 2.. Bajka Janiny Porazińskiej opowiada o pewnym biednym rzemieślniku - tytułowym Szewczyku Dratewce - który nieustannie przemierza wsie i miasteczka w poszukiwaniu starych butów do zreperowania.. 3.Pomoc biednym mrówkom.. Zasady a) Narracja w tym samym czasie w całym opowiadaniu b) Wzbogacenie o inne formy wypowiedzi, elementy opisu, charakterystyki c) Występowanie dialogów 3.napisz opowiadanie opowiadające o wyprawie w góry.. 7) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.Dywizjon 303 Opowiadanie - Przygoda z wrogiem.. 5.Dalsza wędrówka.. 2) Pomoc mrówkom.. Z niewoli mnie wybawiłeś!. (Szewczyk pomaga mrówkom.). plis ]; dzieki wszystkim Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2011-01-31 20:07:52Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 3.. 6.Napotkanie uszkodzonej barci i pomoc pszczołom.. Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym,jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadania czarownicy.pamiętaj,że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech części np;jak to się zaczeło,co się wydarzyło później,jak to się skończyło.proszę o pomocTym razem Dratewka miał odnaleźć złoty kluczyk, który piękna panna zgubiła w stawie podczas kąpieli.. 8.Dotarcie do miasteczka..

Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym , jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czaroenicy.

7.Dokarmienie głodnych kaczek.. A Dratewka z panną z wieży zaraz huczne wesele wy-Proszę o pomoc.. 5) Spotkanie Dratewki z ludźmi.. (Dratewka spotyka się z ludźmi.). Szewczyk Dratewka - streszczenie .. Od wsi do wsi wędrował i stare obuwie łatał.Znajdź odpowiedź na Twoje pytanie o napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym jak Szewczyk dratewka wykonał następne zadanie czarownicySzewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej.. I tyle ją widzieli.. Zrozpaczony i zasmucony tym szewczyk, ujrzał płynącego właśnie po stawie wielkiego kaczora.Janina Porazińska „Szewczyk Dratewka" Żył sobie raz szewczyk Dratewka.. I znów karą za niewykonanie zadania było ścięcie głowy.. 2.Dostrzeżenie zniszczonego mrowiska na skraju drogi.. 2) Pomoc mrówkom.. ☺ zapytał: anonim | 30-10-2015 15:31Szedł raz Dratewka długą groblą między wielkimi stawami.. 3) Naprawa zniszczonej barci.. Szewczyk Dratewka - tytuł baśni Janiny Porazińskiej opartej na podaniach ludowych.. Przeczytaj recenzję Szewczyk Dratewka.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Szewczyk dotarł do miasteczka, w którym była wielka wieża..

Napisz opowiadanie o przyjaźni.

Dratewka podchodzi do kaczek, uspokaja je, wyjaśnia kim jest, karmi odruchami chleba.. 6) Rozmowa z czarownicą.. przemieniła się w jakiesi ptaszysko, skrzydłami załopotała, przez okno w świat daleki poszła.. W tej wieży zła czarownica zamknęła piękną pannę.. iedak był z niego a biedak!. Zrobiłem to, co codziennie rano - umyłem zęby, zjadłem śniadanie, ale.Opowiadania edukacyjne dla dzieci - w wersji online i do wydruku.. Bez względu na to, jaki rodzaj opowiadania chcesz napisać, musisz pamiętać o tym, aby tekst był trójdzielny.. Położyłem dłoń obok Bastiana a wtedy… 3) Naprawa zniszczonej barci.. Napisz wypracowanie która lektura Hobbit czy W pustyni i w puszczy bardziej ci sie podobała 2021-01-09 12:34:44; Napisz jaki jest związek tytułu z treścią utworu odwołaj się do symboliki darów trzech króli według O. Henryego dar trzech króli 2020-12-27 18:40:45; Czym charakteryzuje się kultura sarmatyzmu?. Baśń opublikowana została po raz pierwszy w 1961 roku w zbiorze Czarodziejska księga, a w 1973 roku jako samodzielna publikacja.. Tytułowy szewczyk, dzięki pomocy przyjaciół, wykonał prace zlecone przez złą czarownicę i uwolnił wiezioną przez nią dziewczynę.nA podstawie basni "szewczyk dratewka" napisz kilkuzdaniowa wypowiedz na temat tego jak rozumiesz powiedzenie Jak ty komu tak on tobie 2009-11-25 14:54:12 W malinowym chruściaku, szewczyk porównanie 2012-03-14 21:00:56Pewnego dnia król ogłosił:-Kto zabije smoka dostanie w nagrodę połowę królestwa i rękę mojej córki..

Pamiętaj, że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech rzeczy.

2020-12-21 10:47:54napisz opowiadanie realistyczne lub fantastyczne 2014-01-05 13:07:01 Napisz opowiadanie fantastyczne o przybyciu kreacjusza na Ziemię 2012-04-22 19:09:39 Popularne zadaniaPanna się zerwała, zasłonę odrzuciła i szewczyka obła-piła za szyję.. 6) Rozmowa z czarownicą.. 9.Królewna uwięziona w wieży.Szewczyk Dratewka.. Chodziła ona do 6 klasy .. Jak to czarownica zobaczyła, raz-dwa-trzy!. Dawno , dawno temu przed wieloma wiekami , w pięknym dalekim miasteczku , którego na mapie już nie ma mieszkała pewna dziewczynka o imieniu Himena .. Napisz w zeszycie krótkie opowiadanie o tym , jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czaroenicy.. Pamiętaj, że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech rzeczy.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Napisz krótkie opowiadanie o tym jak Szewczyk Dratewka wykonał następne zadanie czarownicy .. Dratewka zachwyca się ich pięknym wyglądem.Zmęczenie i zdenerwowanie Tadka.. Ludzie w miasteczku powiedzieli Dratewce, że piękną pannę można wyzwolić z niewoli czarownicy, ale trzeba wykonać trzy zadania, które czarownica wymyśli.Proszę o pomoc..

Pamiętaj , że twoje opowiadanie powinno składać się z trzech częśc źródło:1.Wędrówka szewczyka Dratewki przez las.

(Dratewka spotyka się z ludźmi.). Staw był jednak olbrzymi i trudno byłoby znaleźć w nim maleńki kluczyk.. W grodzie tym mieszkał ubogi szewczyk Skuba, który również zastanawiał się jak zgładzić bestię.Zadanie: napisz jakim mlodziencem byl szewczyk dratewka skorzystaj Rozwiązanie:szewczyk dratewka był pracowitym mężczyzną chciał sam zarobić na swoje utrzymanie , dlatego wędrował po świecie i naprawiał ludziom buty był przyjaznym i życzliwym młodzieńcem bezinteresownie pomógł pszczołom i chętnie nakarmił chlebem kaczki dratewka był odważnym i dzielnym człowiekiem .Szewczyk Dratewka - streszczenie utworu Janiny Porazińskiej - strona 2.. Po drugie, opowiadanie jest to krótki utwór literacki o prostej fabule i niewielkiej liczbie bohaterów, odznaczający się swobodną kompozycją.. 76% Losy Ani Shirley "Ania z Zielonego Wzgórza" - plan wydarzeń adaptacji filmowej.Ustal, gdzie i kiedy będzie toczyć się akcja opowiadania oraz kim będą jego bohaterowie.Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie.. 7) Pomoc mrówek przy przebieraniu maku.- Proszę o odczytanie wszystkich tytułów do kolejnych ilustracji 1) Wyprawa szewczyka w świat.. Jak Dratewkę zobaczyły po trzcinach się pochowały".. 4) Nakarmienie kaczek na jeziorze.. - O mój ty najmilszy!. Przyjazn!. Aby liche odzienie na grzbiecie, aby podarte skórzniaki na nogach, aby torba, a w niej kromka chleba — cały to był jego majątek.. 4) Nakarmienie kaczek na jeziorze.. (Szewczyk pomaga mrówkom.). Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Napisz krótkie opowiadanie o zamku 2013-03-18 16:44:20 Napisz krótkie mroczne opowiadanie po angielsku 2013-01-02 19:54:25 Napisz krótkie opowiadanie zawierające (wstęp,rozwinięcie,zakończenie) 2012-02-19 15:56:45Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Szewczyk Dratewka .. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń, analizę problematyki dzieła oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.Książka Szewczyk Dratewka autorstwa Porazińska Janina , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 8,87 zł .. Po stawach pływały dzikie kaczki..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt