Wpisz zaimki osobowe w celowniku
Zaimki osobowe .Schemat odmiany zaimków osobowych przez osoby w mianowniku w języku niemieckimZaimki osobowe mogą reprezentować istoty żywe, przedmioty bądź stany rzeczy.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Wstaw zaimki osobowe w niemieckim:) 2009-02-24 19:52:48 kto napisze rozwiązanie dostanie naj !. Zaimki dzierżawcze wyrażają przynależność; Zaimki dzierżawcze w niemieckim deklinują się.. Materiały dostępne jako plik pdf.Darmowe testy na zaimki osobowe w języku polskim z możliwością sprawdzenia odpowiedzi na stronie, bez rejestracji.Zaimki osobowe posiadają formę osoby, ale nie odmieniają się przez nie.. („mir": liczba pojedyncza .Zapraszamy Was na 70. z cyklu filmów, które pozwolą Wam poznać podstawy języka niemieckiego.Tematem naszej lekcji będą zaimki osobowe w celowniku.Poprzednia .Zaimki osobowe w języku niemieckim w liczbie pojedynczej odpowiadają zaimkom osobowym w języku polskim.. („ich": liczba pojedyncza, mianownik) „Gib mir einen Keks!. - niemiecki.. 2010-04-15 15:34:33 Wstaw wlasciwe zaimki osobowe 2015-05-24 16:24:57Zadanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist Rozwiązanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist der saft fur ich mich Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Przy zaimku „euer - wasz" podałem jego krótszą formę (znika „e"), gdyż jest ona moim zdaniem krótsza i tym samym łatwiejsza..

Wpisz odpowiednie zaimki osobowe.

Niemiecki bez problemu.. "/ Daj mi ciastko.. Jak wspominałam we wpisie o Nominativie i Akkusativie bardzo nie lubię używać polskich nazw przypadków na niemieckie przypadki, ale wiem też, że sporo osób szuka haseł typu "niemiecki biernik", więc dziś zdecydowałam się na łączony tytuł.Zaimek dzierżawczy w celowniku - Das Personalpronomen im Dativ Celownik (Dativ) odpowiada na pytanie: komu, czemu?Zaimki osobowe niemiecki - tak odmieniają się przez przypadki.. Napisz zdania według podanego schematu, tak jak w przykładzie.Zaimki osobowe w celowniku - niemiecki Chcesz poznać zaimki osobowe w celowniku - niemiecki?. Możesz również tworzyć własne zestawy fiszek, żeby przekazać wiedzę innym użytkownikom!. po niemiecku?. Odmieniając się przez przypadki dostają określone końcówki, które są identyczne, jak te z odmiany rodzajnika określonegoPo pierwsze moglibyście zaimki osobowe w czasie teraźniejszym wrzucić do tabelki.. Jak na pewno zauważyłeś w powyższej tabeli, zaimki osobowe wyglądają inaczej w mianowniku, celowniku i bierniku: „Ich bin Ania"./ Nazywam się Ania.. Oto kilka z nich: Zaimek dzierżawczy w mianowniku - ćwiczenia; Zaimek dzierżawczy - tekst z lukami54 karty z lukami do ćwiczenia zaimków osobowych.. Dodatkowo 4 karty funkcyjne m.in Start i Ziel, dzięki czemu można zagrać jak w grę planszową..

Zadanie Start studying język niemiecki zaimki osobowe.

Po trzecie proponuję spolszczyć „Czytaj dalej" w zakładkach kategorii.Odmiana zaimka osobowego w języku niemieckim w celowniku (Dativ) i bierniku (Akkusativ).. By prędko opanować zaimki osobowe w celowniku niemiecki, wystarczy zajrzeć do właściwego zestawu fiszek na stronie Fiszkoteki.Ich helfe dir und du hilfst mir.. Dowiedzieć się, jak jest mnie, tobie, jej, mu, nam itd.. Każdy zaimek osobowy występuje nie tylko w mianowniku, lecz także we wszystkich innych przypadkach.. uns euch sie Sie W liczbie pojedynczej zaimek osobowy w celowniku (Dativ) brzmi: w 1. osobie mir, w 2. osobie 1, w rodzaju żeńskim w 3. osobie 2, w rodzajach 3 i nijakim przyjmuje taką .Zaimki osobowe w celowniku (w Dativie).. (ты i вы) osoby określają uczestników mowy.a) - Ist Zadanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist Rozwiązanie: wpisz zaimki osobowe w bierniku niemiecki a ist der saft fur ich mic (Wen?). W mowie wskazują na obiekt - osobę, o której jest mowa.. Po drugie przydałyby się jakieś dodatkowe przykłady + pytania i odpowiedzi, aby każdy mógł sprawdzić, czy się nauczył.. Zaimki 1.. (Dajemy im książki)Rosja w 1839 roku [fragment] Wielcy książęta, zmuszani do wyciskania soków ze swoich ludów na korzyść Tatarów, sami wleczeni w niewolę aż w głąb Rosji, wzywani do Ordy 2 o byle co, panujący tylko pod warunkiem służenia za pokorne narzędzie ucisku, detronizowani natychmiast, gdy odmówili posłuszeństwa, przyuczeni do despotyzmu .Wpisz odpowiednie zaimki osobowe w celowniku..

Zaimki osobowe to nic innego jak ja, ty, ona, on, to, my, wy.

liczbę: pojedyncza - Singular, mnoga - PluralZaimki osobowe w bierniku - niemiecki Chcesz poznać zaimki osobowe w bierniku .. lecz także Zaimki osobowe w celowniku, czy zagadnienia bardziej ogólne, czyli Zaimki pytające - niemiecki.. Karty można wykorzystać jako ćwiczenie ustne lub pisemne.. Jeśli na przykład zaimek osobowy stoi po przyimku lub czasowniku, który wymaga biernika, również ma formę biernika.Ćwiczenia / Zaimek / Wpisz odpowiedni czasownik i zaimek osobowy w celowniku.. W dzisiejszym wpisie zajmę się tematem Zaimki osobowe w celowniku (Dativie).Aby ten temat nie sprawiał Ci większych trudności możesz zajrzeć do wpisu o używaniu niemieckiego Dativu.. Dla przypomnienia III przypadek odpowiada na 1 podstawowe pytanie, które tłumaczymy na 2 sposoby: wem?Wpisz odpowiednie zaimki osobowe w celowniku (Dativ).. Ćwiczenia / Zaimek / Zaimek osobowy - Zamiana rzeczownika zaimkiem Ćwiczenia / Zaimek / Zaimek osobowy - zamiana w zdaniach Ćwiczenia / Przyimek / Przyimki z zaimkami osobowymi Gramatyka / Zaimek / Zaimek osobowy - odmiana Testy / Średnio trudne / Zaimki osobowe .. Wybór jest naprawdę duży.. Należy uzupełnić zaimek osobowy w odpowiednim przypadku.. A jeśli nie, to .Zaimki dzierżawcze niemiecki: najważniejsze informacje w pigułce..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt